Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anyám ne...

Mit tegyek, hogy anyám ne szedje el az összes keresett pénzem?

Figyelt kérdés

harman is keresunk a csaladban, de neki ilyen-olyan indokkal mindig kell. foleg a noveremet jaratja az en penzembol a kollegiumba, meg ide-oda ha mennek kirandulni. meg vehet maganak 20ert csizmakat stb.


en nagyjabol a munkahelyen kivul, a gepnel vagyok, meg esetleg a havonta egyszer csapunk egy partit a haverokkal. magamra szinte nem koltok semmit.

ha kerek tole, ad penzt, de kesobb hazat, meg sajat kocsit nemtudom mibol veszek.

mas nincs ilyen helyzetben?


2010. márc. 28. 16:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne adj neki!! Ha kajára kéne azt mondanám oké, adj neki, de 20ezres csizmákat nehogymá a lánya vegyen az anyjának. Nem tudsz koleszba menni vagy albérletbe? Én egy fillért sem adnék ilyenekre, menjen dolgozni és abból vegyen csizmát...
2010. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Dugd el a pénzed egy részét.
2010. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

te dolgozol azért a pénzért,az a tiéd!

nálunk is megy a balhé,hogy nem adok haza eleget,én mosok,főzök,takarítok magamra itthon.

De ha hárman kerestek,akkor nem lehet nagy gond.

Van,ahol csak 1 ember dolgozik,és nem jönnek ki!

Szóval ha kell neki több pénz,dolgozon többet,mint mindenki!

2010. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy részét mindig tedd félre, vagy utaltasd át bankkártyára, ahhoz ő nem tud hozzányúlni. És szabj meg egy határt, hogy mennyi összeget vagy hajlandó anyádra áldozni. Ez a te pénzed, nem ő dolgozott érte. Ha ezt nem érti meg, akkor próbálja ki ő is két hónapig, milyen érzés. Ha 20. ezres csizmákat tud venni magának és el tud menni kirándulgatni, akkor a nővéred koleszát is ki tudja fizetni, max nem költ mindenre feleslegesen. Hát asszem én ezt így szépen elmondanám neki.
2010. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss egy megtakarítás számlát, és minden hónapban a folyószámládról egyből utalják azt az összeget, amit te határozol meg, pl. 15 ezer megy minden hónapban a megtakarítás számládra, azt már biztos nem veszi el tőled, és megértheti, hogy a jövődre tetted félre.
2010. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak a fogyasztás arányában adj a keresetedből. Pld. ha négyen vagytok 320 ezer forint bevéltellel, akkor csak 80 ezret adj édesanyádnak. Fontos a "közteherviselés" még egy családban is. A nővéredet meg nem vagy köteles eltartani, az a szüleid dolga. Ha ő még tanul, adja lejjebb a vágyait és ne a te pénzedre utazzon.
2010. márc. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz, nyiss saját bankszámlát, amihez csak te férhetsz hozzá.
2010. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ígyvan, baknszámla, azt aztán nem fogja levenni, ennyire egyszerű, bármit tehet, nem kaphatja meg, az nem dugipénz, hogy megkeresi stb.
2010. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hacsak nem fegyverez le érzelmileg.
2010. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem van bankszámlája, általában a fizetéseket oda utalják, legalábbis 99%-ban biztos.
2010. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!