Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szegény, nem törődöm családi...

A szegény, nem törődöm családi háttér örök hátrány?

Figyelt kérdés

Olyan rossz érzés látni, hogy a korombeliek még vígan otthon laknak, tanulnak, szórakoznak, élik az életüket. A szerencsésebbje lakást kapott, autót, illetve a már külön élőknek is a szülők fizetik a nyaralásokat pl.

Én meg mehettem 19 évesen isten hírével, mert leérettségiztem, tanköteles már nem vagyok, boldoguljak.

Nem szülői mintára, mivel a szüleim még 23-24 évesen vígan otthon laktak, holott rég dolgoztak már.

Hatalmas lemaradásban érzem magam azokhoz a korombeliekhez képest, akiknek többet segítettek.


2016. jan. 19. 12:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen, az sajnos örök hátrány. Le lehet belőle dolgozni idővel egy keveset, de lényegében te mindig tízszer annyit melózol ugyanazért a szintért, amit mások élből megkaptak. Ez nem mindegy, meg a lelki gondok sem mögötte (nem lehet csak úgy a sutba vágni ilyen szülőket és elegánsan tudomást sem venni arról, amit évekig szenvedtél miattuk).
2016. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
22%
Neked mennyi nyomorod van már? Kidobtak otthonról, nincs munkád, komplexusos vagy, a fiúd nem vesz áfonyát a sütikédhez, kiesnek a fogaid, a fiúd gazdag exe nem ad a samponjából... szögbe nem léptél? Úgy ráadásul.
2016. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Örülj, kedves utolsó, hogy neked nincsen :)
2016. jan. 19. 15:25
 14/16 anonim ***** válasza:
48%
12-es, a samponosat be tudod linkelni? :D
2016. jan. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
93%

Jogod van szarul érezni magad emiatt,teljesen megértelek,ugyan ebben a helyzetben vagyok! Nekem is annyi idő adatott mint másoknak,és mégis 5x küzdelem mire elérek valamit. A legrosszabb a bizonytalanság,nem állunk úgy,hogy ha nem tudok dolgozni,akkor se gond folytatnom a sulit(államis,az utazást,szállást,kaját mindent én fizetek a kevés kis fizuból),vagy fizetni a kis teloszámlám stb. Leszív a munka,és utána még hozzak átlagot is keservesen,nehogy átrakjanak fizetősre.

Nem irigység,de nekem is rosszul szokott esni,mikor látom h x volt osztálytárs második diplomát teszi,ide megy odamegy,anyuka apuka meg állja. És nem érzem úgy,hogy én de jól jártam,mert én megtanulok küzdeni stb. Őnekik nem kell,mégis többet érnek el,jó diplomával,jó állással fognak rendelkezni.

Én meg itt vagyok 23évesen,a gyomrom tönkre megy a sok idegtől,nem is lazíthatok,mert szórakozásra nem jut/vagy sajnálom.


PERSZE legyek erős,ne rinyáljak stb. Fiatalként megélni azt,hogy talán nincs hova,nincs merre,elég rossz,és akkor még jön a sok okos,hogy ne rinyálj,csináld....perszeee

2016. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 csatrad válasza:
Nalam nem volt elég a szüleimnek a pénz és diák munkát kellett vállalnom 14 évesen. Aztán kiderült, hogy már rég kapnak utánam családi pótlékot és azon felül kellett. 18 évesen friss szakmunkásként, önállóan munkát kellett keresnem. Persze love jó része hazament. Fosuli alatt diakmelo, meki, és ösztöndíj mind ment haza. (jah zsebpénzt büdös életben nem kaptam max húsvétkor) aztán fosuli megszakit irany melo ekkor mar havi 60at adtam haza. Aztan kulfold havi 85 haza aztan el kellett hagynom az orszagot mert muszakvezes fizubol nem tudtam eleget hazaadni, ugyhogy en is megeljek a vilag hatan. Azota havi 200 font haza mit végül fel eve vettunk szuleinknek batyammal egy vadonatuj hazat. Eeeeeees ekkor hagytam abba a love hazakuldest.... Szoval jah. Engem krvra nem fogott vissza hogy rozsdas bokot sem kaptam nemhogy ezust kanalat.
2016. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!