Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lehet deríteni ki az anya?

Ki lehet deríteni ki az anya?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy baba akinek ismeretlen az édesanyja. (nem örökbe fogadás, semmi ilyesmi)

Ki lehet valahogyan deríteni ki az anyja?

Vérvétel, DNS stb.


2016. jan. 11. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
de ha az apa adott, akkor ő tudja ki az anya :) apa rokonai is tudják ilyen esetben azért ki az anya, olyan szerintem csak a filmekben létezik, hogy egy anya otthagyja az apa küszöbén a babát és eltűnik - persze egy éjszakás kapcsolat után, terhességet titkolva az apa elől - ilyenkor az apa végig gondolhatja kivel szexelt 9-10 hónappal azelőtt (persze attól függ mekkora a baba, ) és végigveheti az esetleges jelölteket :))
2016. jan. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na akkor nézzük sorjában. :)

Akkor az addig ok, hogy nem tudják azonosítani az anyát.

De volt egy másik felvetés is, mikor az apa tegyük fel ismert, csak az anya hogy is mondjam... nem akarja a nevét adni hozzá.

Az apa a születés után beviszi a babát a kórházba, lévén otthon születés történt. Ugye akkor kérdezik anya?

Hát az nincs.. Ugye olyan nincs hogy nincs. De ha nem akarja felvállalni, azaz a baba anyja neve nem lehet az övé, olyankor mi van?

A lapra ráírják, anyja neve ismeretlen.

Apa, gipsz Jakab.

Ugye mint korábban írtam, nem örökbe fogadás a kérdés, mivel azt tudom hogy olyankor azt írnak a születési kivonatra amit akarnak.. Pl mint nekem.

Hanem anya nincs, nem akarná nevét adni. De a pasi gyermeke.

Papírt kaphatna az illető a gyerekről, hogy a fia vagy lánya stb csak anya kiléte ismeretlen, vagy a gyereket ott tartanák és nyomozás indulna anya ellen / után.

Lehet itt elbeszélünk egymás mellett. :)

2016. jan. 12. 10:55
 13/14 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom (de jogi ismeretem nincs erre vonatkozóan, tehát cáfoljon meg nyugodtan bárki), hogy nem indítanának nyomozást az anyja kiléte felől, hisz rögtön bevitte az apa a kórházba a kicsit (ugyanolyan szerintem mintha anya betette volna az inkubátorba - akkor sem indítanak nyomozást) . tehát nem veszélyeztette a kicsit, a szülő nőnek is jogában áll apát ismeretlenként feltüntetni, szerintem az apának is joga van ehhez, az más kérdés hogy x idő után be kell írni valakit ha csak kitalált nevet akkor is, és nem tudom hogy DNS vizsgálat nélkül odaadnák-e apának a gyermeket, hisz el is rabolhatta akár más gyermekét. Esetleg amiatt indíthatnak nyomozást, hogy nem történt-e bűncselekmény ilyen szituációban. Ezt el tudom képzelni. Akár anya meggyilkolása szülés után. Tehát nem is olyan könnyű erre válaszolni :) Mert lássuk be ez elég abszurd történet. Ha én lennék az orvos akihez behozzák a kicsit azért biztos sok minden megfordulna a fejemben.
2016. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Azért szép lassan csak megértjük itt egymást. :)

Igen, ez nekem is megfordult a fejemben, hogy esetleg nyomozást indítanak esetleges bűncselekmény miatt.

Viszont fenn állhat az a lehetőség is, hogy anya bujkál valami vagy valaki elől, és nem szeretné ha egy baba után esetleg utolérhető legyen.

2016. jan. 12. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!