Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy bajban vagyok?

Szerintetek nagy bajban vagyok?

Figyelt kérdés

A sógornőmmel kapcsolatunk kezd egyre jobban eldurvulni. Elviselhetetlen személy. Nemcsak buta, de rosszindulatú is. Az anyósom és az apósom ezt persze nem veszi észre ( mindegy, hogy nem akarják, vagy nem is látják), ezáltal túl nagy „hatalommal bír felettük. Nagyon adnak a szavára, amit ő mond az szent és sérthetetlen. Ha elkövet egy hibát, annak mindig más az oka, és ez bizony nagyon sokszor előfordul. Nem hallgat senkire, aki figyelmeztetni szeretné, és ha végül észreveszi, hogy valóban nagy baromságot követett el, melyből csak szülői segítséggel tud kimászni (igen a mai napig a szülőkön élősködik és az élősködik szót szó szerint kell értelmezni), és amikor megszűnik a probléma persze mindig elhangzik a mondat, hogy „látjátok, mondtuk, hogy nem hülye, rájön ő magától is, hisz okos!

A párom is egyetért ezzel, de ettől függetlenül fontos számára a család.

A páromat minden szempontból megkülönböztetik, ugyanakkor szentül meg vannak győződve róla, hogy ők a legjobb szülők a világon.

Ezáltal a kapcsolatunk a sógornőmmel nem éppen mondható rózsásnak. Sajnos én nem tudom leplezni ha nem tetszik valami, az arcomon látszik, de már lassan 7 éve nyeltem le a sértegetéseit, gonoszságait és irigykedéseit.

A múlt héten kiborult a bili, anyós közölte a párommal, hogy látja, hogy baj van kettőnk között, és ezt jó lenne megoldani, még a nyáron, mert akkor egybekelünk.

Szerintetek mi lesz ebből? A sógornő szava fog győzni?


2010. márc. 25. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

akár csak a saját történetemet olvastam volna el...

nem akarlak elkeseríteni, de a helyzet idővel csak rosszabb lesz.

az én sógornőm eljegyzés után kezdte kimutatni a foga fehérjét, esküvőnk óta nem beszélünk egymással, annyira eldurvult a helyzet. kettészakadt a család. manipulál mindenkit és engem egy gonosz, szemét, dögnek állított be.

képzeld azt mondták férjemnek, hogy inkább azt a másik lányt választotta volna.

sokáig nyuszi voltam, hallgattam. 2 év után kinyitottam a számat és elmondtam anyóséknak minden sérelmemet. vagy tetszik nekik vagy nem. nem érdekel. nem fogom mások miatt tönkretenni magam.

egy óriási mákom van. a férjem mellettem áll.

te meg tudod ezt beszélni a pároddal?

2010. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
már elmondtam neki. meghallgatott, igazat adott, de igazából ez egy olyan dolog, hogy sose lesz jobb. Tudom, hogy csak rosszabb és rosszabb lesz. Most is főleg azért durvult el a dolog, mert bejelentettük, hogy összeházasodunk, és mivel az ő élete egy csőd, ezért feltűnően irigykedik. Belefáradtam az egészbe. Nem alszom már napok óta az idegességtől. A gyomrom remeg. De tovább már nem bírom, közeledik a pillanat, amikor nagyon durván el fogom küldeni őt valami melegebb helyre. De imádom a párom, és alapvetően a szülők is rendesek, csak ez a p*csa manipulálja őket
2010. márc. 25. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

na figyi! azért csinálja mert irigy. szeretitek egymást, tervezitek a közös életet és őt ez bántja. próbál keresztbe tenni, ahol tud.

ha beszámolsz neki és hergeled magad, neki annál jobb, hisz ez a célja, hogy tönkretegye a boldogságot.

manipulálj kicsit te is. legyél jóban az anyósékkal, nem kell velük egyetérteni, olyankor mosolyogsz, csevegsz csacsogsz. nem engeded őket belefolyni a magánéletetekbe, nem kell mindenről tudniuk.

és mosolyogj. legyél látványosan boldog. ha mond valamit egyik füleden be a másikon ki.

jobb soha nem lesz, csak rosszabb. próbálgatja meddig mehet el. húzd meg a határt, de csak csendes harccal.

mert hát ugye ott a párod, akinek fontos a család.

nehéz, de meg kell tanulni együttélni ezzel!

2010. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ja és a legfontosabb az, hogy ti a pároddal szeretitek egymást.

ugye nem kell velük együtt élned?

2010. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!! Nálunk is ez a helyzet... Esküvő előtt állunk, sógornő utálkozik, nem jön el az esküvőre stb... napokig nem aludtam, de apukám mondott egy jó megoldást: TITOKBAN HÁZASODUNK ÖSSZE!!! A KITŰZÖTT IDŐPONT ELŐTT 2 HÉTTEL:) A rokonok puffogjanak, le vannak sz@rva... Legyél boldog!! Ez a te napod!! Nekünk is a meghívók már el vannak küldve... Na és?? Majd véletlen el kell halasztani mondjuk egy évvel az esküvőt, sorry... Én a párom + a tanúk. Ennyien leszünk:))

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__7..


Ezt én írtam, nézd meg:)) Sok Boldogságot!! Fel a fejjel!!

2010. márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

annak örülj, hogy nem megy el a sógornő....

az enyém eljött és nézhettem egész éjjel a savanyú fejét meg hogy semmi nem tetszett neki.....

miért vannak ilyen emberek? de komolyan? mire jó ez?

2010. márc. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem, hál istennek külön élünk. kb egy fél éve indult el ez az egész, amikor besokalltam. közöltem a párommal, hogy innentől kezdve ritkulnak a látogatásaim a szüleinél. (persze ő természetesen akkor és annyiszor megy amikor akar) De sajna így sem tudtam kikerülni, hogy ne lássam/halljak felőle. Most ez után az új dolog után biztos, hogy egy jó darabig nem megyek fel hozzájuk. Akkor nem üvöltöm le a fejét. Csak már NAGYON fáradt vagyok
2010. márc. 25. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem,és tudom,mit érzel!Egyszer már én is kiborítottam a bilit,mert annyira nem bírtam idegileg.Persze,ezek után is én voltam a rossz,DE,és ez a legfontosabb!!!Van egy párom,aki szeret,aki mellettem áll,aki nem hagyja magát befolyásolni.Rájöttem,hogy csak ez számít,és csak az a fontos,hogy mi felépítettük a közös életünket,a közös jövőnket.Azért,mert másnak savanyú a szőlő,nem nekem kell aggódni,kínlódjon csak az,aki irigy,mert az ő élete a nyomába nem ér másokénak.

Szedd össze magad,és koncentrálj kettőtökre,mert ez így nem mehet!Ki fogsz készülni teljesen,Kérlek,légy erős,és próbáld kizárni az ilyen szemét hárpiákat az életetekből!

2010. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!