Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Bántalmazáskor?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok. Van egy 21 éves bátyám. A szüleink elváltak még amikor egészen kicsi voltam. Anyámat szinte nem is ismerem, sose törődött velünk. Apám nevelt, elkezdett inni és egyre agresszívebb lett. Először a tesómat kezdte "terrorizálni" apró dolgokkal, aztán egyre durvább lett mert már ütni is kezdte. 10 évesen láttam, hogy úgy megütni a bátyámat, hogy annak eleredt az orra vére. Akkor tesóm segítséget kért valamelyik tanárától, jött is a segítség de csak figyelmeztették, más nem történt. De le is nyugodott az apám kb 2 évre. De megint elkezdett inni, és kezdődött minden előről. Közben a tesóm suli mellett melózott így keveset volt otthon. Ezért én lettem a célpont. Két eset volt amikor megvert, de nem szóltam senkinek még s tesómnak se mert tudtam, hogy akkor tényleg nagy lenne a baj.

Próbáltam kerülni az apámat, de ha véletlenül összevesztünk akkor a tesóm kapott helyettem, mert a bátyám megfenyegette hogy vissza fog ütni hogyha kezet emel rám. Nem mintha ez megijesztette volna. Folyamatosan megy itthon a balhé. A bátyám tavaly el akart költözni, de miattam maradt.

A tesóm meg nem mond semmit, folyamatosan intézkedik, jár ide-oda, nyugtatgat hogy ne aggódjak.

Lehetséges lenne, hogy a tesóm magához vegyen?

Ha már dolgozik meg minden? Kérlek segítsetek.



2016. jan. 2. 10:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem létezik, hogy ketten nem tudnátok móresre tanítani az öreget. Az ilyeneknek az kell, ez az egyetlen érdekérvényesítő eszköz, amire hallgatnak.
2016. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem hogy mi lett veletek azóta?
2017. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!