Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Bántalmazáskor?

Figyelt kérdés

15 éves fiú vagyok. Van egy 21 éves bátyám. A szüleink elváltak még amikor egészen kicsi voltam. Anyámat szinte nem is ismerem, sose törődött velünk. Apám nevelt, elkezdett inni és egyre agresszívebb lett. Először a tesómat kezdte "terrorizálni" apró dolgokkal, aztán egyre durvább lett mert már ütni is kezdte. 10 évesen láttam, hogy úgy megütni a bátyámat, hogy annak eleredt az orra vére. Akkor tesóm segítséget kért valamelyik tanárától, jött is a segítség de csak figyelmeztették, más nem történt. De le is nyugodott az apám kb 2 évre. De megint elkezdett inni, és kezdődött minden előről. Közben a tesóm suli mellett melózott így keveset volt otthon. Ezért én lettem a célpont. Két eset volt amikor megvert, de nem szóltam senkinek még s tesómnak se mert tudtam, hogy akkor tényleg nagy lenne a baj.

Próbáltam kerülni az apámat, de ha véletlenül összevesztünk akkor a tesóm kapott helyettem, mert a bátyám megfenyegette hogy vissza fog ütni hogyha kezet emel rám. Nem mintha ez megijesztette volna. Folyamatosan megy itthon a balhé. A bátyám tavaly el akart költözni, de miattam maradt.

A tesóm meg nem mond semmit, folyamatosan intézkedik, jár ide-oda, nyugtatgat hogy ne aggódjak.

Lehetséges lenne, hogy a tesóm magához vegyen?

Ha már dolgozik meg minden? Kérlek segítsetek.



2016. jan. 2. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyámügyhöz lehet ilyen esetben fordulni.
2016. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet a testvéred a gyámod.
2016. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De ez szerintem nem ilyen egyszerű. Utánajártam pár dolognak, és arra hogy ez bizonyítva legyen, orvosi bizonyíték kell. Na most ha nincs olyan, akkor a tesóm csak úgy gyámság alá vehet?

Nem kell arra valami ok? Ezalatt azt értem, hogy legutóbb se csináltak semmit mert nem volt maradandó sérülés és nem volt rá orvosi bizonyíték.

Egyre rosszabb a helyzet.

2016. jan. 2. 10:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Először a bátyáddal beszélj. Mondj el neki mindent. Nincs olyan rokonotok, akivel tartjátok a kapcsolatot? Ha igen, akkor mindenképpen beszélned kéne róla a rokonoknak. Semmiképpen ne tűrd el a helyzetet, tenni kell ellene.
2016. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyilván, elég sok feltétele van annak, ha valakit a testvére magához szeretne venni. Ismertem egy testvérpárt, nekik a nővérük volt a gyámjuk, de ott anyagi körülmények nem voltak, a saját szüleik mondtak le a nevelésükről, így a nővér lett a gyám.


Igen, nagy eséllyel kell látlelet, bár, ha nagyon iszik, akkor szerintem az is lehet kizáró ok, habár - ismétlem, nem vagyok ebben jártas - elég sok alkoholistának van gyereke. Ha nem tudja megteremteni a megfelelő feltételeket a gyermekneveléshez, akkor is elvehetnek tőle.

2016. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nagyszülők??
2016. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Anyánk szüleit nem ismerjük, szerintem azt sem tudják, hogy létezünk. Vagy ha tudják akkor szimplán lesz*rják.

Apa szülei meg hát. Ismerjük őket vagyis már csak nagyapám van, a nagymamám meghalt 3 éve.

Nagyapa meg majdnem ugyanolyan mint apám. Vele se lehet normálisan beszélni. Meg valószinüleg a fiának adna igazat nem nekünk.

Rossz helyre születtünk én azt mondom. De nem akarom félelembe leélni az életemet. Mert most abban élek. Nem is magam miatt aggódom, hanem a tesómat féltem. Egyre durvább a dolog, és ha így fog folytatódni, akkor szinte biztos hogy a tesóm vissza fog ütni, és megölik egymást.

Ma beszéltem a tesómmal, aztmondja hogy simán gyámság alá venne, csak hát ugye ehhez kül. Körülmények kellenek.

2016. jan. 2. 15:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem simán költözzetek el, nem hiszem hogy rádhívná a rendőrséget.
2016. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatnátok, hogy simán elköltöztök. Ha betöltöd a 16-ot (vagy 14-et kell, hogy munkába állhass? Nem vagyok benne biztos), akkor menj el hétvégente dolgozni, esetleg suli után, ha belefér, nyári munkát is tudsz vállalni, ezzel segíted a tesódat is. És bátyádat csak az tartja vissza, hogy kérvényeket kell benyújtani? Vagy a pénz? Mert az ügyvédi költség rengeteg, nem biztos, hogy ezeket bátyád finanszírozni tudja, egyszerűen csak költözzetek el, nem hiszem, hogy rátok hívná az apád a rendőrséget.
2016. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Beszélj te is a tanaroddal!!
2016. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!