Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki idén már...

Van itt olyan, aki idén már nem csinált cipősdobozos ajándékokat a rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Mi a családommal sok éven át csináltunk 3-4 dobozt. Ezekbe édességet, ceruzát, iskolás dolgokat és valamilyen apró játékot tettünk- életkortól függően. Idén viszont betelt a pohár. Olyan helyre kerültem, ahol könnyen belelátok a sokgyerekesek életébe és döbbenten tapasztaltam, hogy egyes családok kocsit tartanak fenn, külföldre járnak nyaralni, a koncertek és a színházak gyakori látogatói és mégis igényt tartanak a cipősdobozokra és az önkormányzatok általi ingyenes tartós élelmiszerekre. Hogy is van ez? Akinek van pénze egy 10 napos olasz repülős utazásra 3 gyerekkel, az miért veszi igénybe a rászorulóknak járó segítségeket? Nekünk ilyen útra jelenleg nem futja, mégsem tartom a családomat szegénynek, így nincs pofám ingyen olajért vagy tésztáért sorban állni.

2015. dec. 25. 11:04
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
7%

Claritasa nagyon bicskanyitogató a hozzáállásod. Persze használja ki minden nagycsaládos a szociális rendszert, amíg rájuk nem dől. Attól hogy sok gyereke van valakinek nem biztos, hogy szegény!

- írtam én olyat h minden nagycsaládos szegény ? szerintem nem

de minden gyerek születésével alacsonyabb lesz az egy főre eső jövedelem a családban ! tudod egy munkahely sem emeli meg a fizud ha születik egy gyereked


Egy gyereket is lehet nehéz anyagi körülmények között nevelni, ezek a családok még sincsenek normálisan támogatva.

- tévedsz mert pl a mi egyesületünkben vannak !


A cirkuszba pedig egy rászoruló nem vesz jegyet, akkor sem ha nyáron 10 ezer helyett "csak" 5 ezer forint. Az egy 3 gyerekes családnál 25 ezer forint. Aki ilyenekre költ, az nem rászoruló. Az ilyen maximum alsó középosztálybeli, akinek nagyon át kell gondolnia, hogy mikor mire mennyit költ, de időnként a szórakozásra is jut. De NEM rászoruló.

-adott esetben a cirkusz jegy 1000.- forintba kerül (3. kategória) - vagyis nem személyenként 10e a jegy :-)


A szegény az én felfogásom szerint az, akinek nincs normális étel az asztalán, ritkán eszik húst, nem tudja kifizetni a számláit és fázik az otthonában. Az egyik rádió műsorban volt egy anyuka, akinek a gyereke karácsonyi ajándékként rántott húst kért, sajtot és nyuszis kakaót, mert csak nagyon ritkán lát ilyesmiket. Játék vagy valamilyen igazi ajándék nem volt a listáján, hanem csak ételek. Ennek hallatán potyogtak a könnyeim. Ők tényleg rászorulók, őket kéne segíteni, nem a cirkuszba járókat. Én nem azért adom a jótékonysági szervezeteknek a pénzt, hogy ingyenes Caramel koncertet biztosítson a nagycsaládosoknak, hanem azért, hogy legyen mit enniük a rászorulóknak.

- tévedsz nem megveszik a jegyet a szervezeteket hanem elérik h pl az adott koncertre/programra/stb..re ajánljon fel az előadó/szervező x db jegyet ingyen vagy jelentős kedvezménnyel


Ezek után viszont hallgatok a többiekre és saját magam fogok elmenni a rászorulókhoz, és a kezükbe fogom adni a nekik szánt dolgokat. Nem fogok hülyét csinálni magamból.

- hajrá semmi akadálya nincsen h személyesen támogass egy egy családos vagy gyereket .. de nem minden szervezetet kellene leszólni

pont a NOE az aki a legnagyobb érdekvédelmi szervezet és jelentős lobby tevékenységet folytat a kormánynál a családok érdekében ! és a szociális háló fenntartása mellet !


- a NOE tagja lehetsz támogatóként is ha nincs vagy csak 1-2 gyereked van

- az adományokat ált felajánlják a tagszervezeteknek vagy a központinak

- sok olyan nagycsaládos van aki csak tag de pl az adományokból nem kér csak itt ott pár kulturális rendezvényekből


ha már itt tartunk, akkor látom csak egy icipici szeletét láttad ennek, egy pár család aki visszaél vele - gratulálok hozzá h egy kalap alá veszel mindenkit - de mint írtam nem gyűlölködni kellene hanem ha neked az nem felel meg akkor válasz mást ha adományozni akarsz ezer a lehetőség - ÉS NEM CSAK KARÁCSONY TÁJÉKÁN !

ez a baj a legtöbb emberrel h nem lát túl a karácsonyi ünnepeken !

2015. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Rajtam se segített senki mikor pályakezdőként nem tudtam elhelyezkedni. Letojom. Nem kell ész nélkül szaporodni
2018. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!