Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki idén már...

Van itt olyan, aki idén már nem csinált cipősdobozos ajándékokat a rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Mi a családommal sok éven át csináltunk 3-4 dobozt. Ezekbe édességet, ceruzát, iskolás dolgokat és valamilyen apró játékot tettünk- életkortól függően. Idén viszont betelt a pohár. Olyan helyre kerültem, ahol könnyen belelátok a sokgyerekesek életébe és döbbenten tapasztaltam, hogy egyes családok kocsit tartanak fenn, külföldre járnak nyaralni, a koncertek és a színházak gyakori látogatói és mégis igényt tartanak a cipősdobozokra és az önkormányzatok általi ingyenes tartós élelmiszerekre. Hogy is van ez? Akinek van pénze egy 10 napos olasz repülős utazásra 3 gyerekkel, az miért veszi igénybe a rászorulóknak járó segítségeket? Nekünk ilyen útra jelenleg nem futja, mégsem tartom a családomat szegénynek, így nincs pofám ingyen olajért vagy tésztáért sorban állni.

2015. dec. 25. 11:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

18# jo hogy felraktad ezt a videot!

Ez megdöbbentő! Csak 28 ezer a segilly.. de a cigi a kezébe ..

2015. dec. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Claritasa nagyon bicskanyitogató a hozzáállásod. Persze használja ki minden nagycsaládos a szociális rendszert, amíg rájuk nem dől. Attól hogy sok gyereke van valakinek nem biztos, hogy szegény! Egy gyereket is lehet nehéz anyagi körülmények között nevelni, ezek a családok még sincsenek normálisan támogatva.

A cirkuszba pedig egy rászoruló nem vesz jegyet, akkor sem ha nyáron 10 ezer helyett "csak" 5 ezer forint. Az egy 3 gyerekes családnál 25 ezer forint. Aki ilyenekre költ, az nem rászoruló. Az ilyen maximum alsó középosztálybeli, akinek nagyon át kell gondolnia, hogy mikor mire mennyit költ, de időnként a szórakozásra is jut. De NEM rászoruló. A szegény az én felfogásom szerint az, akinek nincs normális étel az asztalán, ritkán eszik húst, nem tudja kifizetni a számláit és fázik az otthonában. Az egyik rádió műsorban volt egy anyuka, akinek a gyereke karácsonyi ajándékként rántott húst kért, sajtot és nyuszis kakaót, mert csak nagyon ritkán lát ilyesmiket. Játék vagy valamilyen igazi ajándék nem volt a listáján, hanem csak ételek. Ennek hallatán potyogtak a könnyeim. Ők tényleg rászorulók, őket kéne segíteni, nem a cirkuszba járókat. Én nem azért adom a jótékonysági szervezeteknek a pénzt, hogy ingyenes Caramel koncertet biztosítson a nagycsaládosoknak, hanem azért, hogy legyen mit enniük a rászorulóknak.

Ezek után viszont hallgatok a többiekre és saját magam fogok elmenni a rászorulókhoz, és a kezükbe fogom adni a nekik szánt dolgokat. Nem fogok hülyét csinálni magamból.

2015. dec. 25. 19:55
 23/32 anonim ***** válasza:
17%

attol hogy te láttál egy ilyen családot még nem ez az álltalános

sajna ez az ország tele van szegényekkel

2015. dec. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
83%
Négyes vagyok, most értünk haza. Hatan voltak az osztályon, négy fiú és két lány. (Egyik kis srác tejallergiás, minden karácsonykor itatnak vele egy pohárral, hogy be tudják adni őt). Nagyon jó volt, kaptak ajándékot, csokit, a kórház dolgozói is szívesen láttak.
2015. dec. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
10%
Majd akkor fogok bárkin segíteni,ha az én gondjaim is megoldja valaki. Egyedül töltöm a karácsonyt,széthullott a család... Szóval nem érdekel semmiféle rászoruló ember! Pusztuljon mind éhen! Teljenek reménytelenségben az életük
2015. dec. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
33%

attól hogy néhányan lúzerek a család fentartáshoz éhező

életképtelen kis nyámlila a többség

emberek még léteznek

a fidesz elterelő nyüglödését nem kel beveni havi 40 ből 1 ember se él meg nem hogy egy család

2015. dec. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
34%

ki dolgozik havi 40-ért?

ja hogy a közmunkásokról van szó, akik a havi 22.500ft-os segély helyett a havi 49 ezerért közmunkáznak.

egyébként ritka demagóg és buta dolog a közmunkásokat egy kalap alá venni a normálisan dolgozó emberekkel, mivel ez az ő döntésük, hogy ennyi pénzért akarnak dolgozni.

aki ma Magyarországon akar, az el tud helyezkedni, és simán megkeresi a 100ezer forintot, csak ugye ott dolgozni is kell, meg mondjuk nem árt ha a 8 általános is megvan hozzá.

közmunkásokat én még "dolgozni" nem nagyon láttam.

szép is lenne ha az adófizetők pénzéből havi 100 ezres fizetéseket kapnának azért, hogy napi 8 órában csinálják a semmit.

elég a cigányokat meg a nyugdíjasokat adó forintokkal eltartani, nem még az iskolázatlan alsó osztályt is.

és mielőtt jönnének a köpködő emberkék, voltam én is közmunkán igaz szabálysértés miatt kötelezően ott kellett a büntetésem egy részét "ledolgozni", szóval láttam amit láttam.

2015. dec. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
81%

Dolgoztam én is egy bizonyos adománygyűjtő szervezetnek... 2 hetet... Mivel amit csak akartak, kivették a dobozokból, és rakták a saját zsákukba. Nem csak csokit, hanem tartós élelmiszert is..


Ennek is személyesen adományozok a városomban elő pár nagyon szegény családnak. Viszont nekik havonta, nem csak karácsonykor.

2015. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
74%

"és mielőtt jönnének a köpködő emberkék, voltam én is közmunkán igaz szabálysértés miatt kötelezően ott kellett a büntetésem egy részét "ledolgozni", szóval láttam amit láttam."


Az egész hozzászólásod vérlázító, de ezzel feltetted az i-re a pontot.

Azt sem tudod, mi az a közmunka. :D (Segítek: köze sincs a KÖZÉRDEKŰ munkához, amit szabálysértésért kaphattál...)

2015. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
51%

tudtam hogy jön majd egy ilyen proli mint az utolsó, aki majd jól megmondja a magáét.

pubikám elhiszem hogy te olyan nagyon okosnak hiszed magad, de attól még fingod nincs arról amit itt makogsz.

értem én, hogy közérdekű stb, mint amit az érettségizők csinálnak, de attól még egy munkakörben voltam a közmunkásokkal te agyoniskolázott.

nekem is ugyan úgy szemetet kellett szednem, meg utcát seperni a 40 akárhány ezerért dolgozókkal.

érted?

lassan olvad el, hogy megértsd :)

és ott tapasztaltam, hogy jó páran reggel aláírták a jelenlétit, 9-kor meg már leléptek, mert kb. 30-40 emberre jut 1 darab csoportvezető, és a közmunkások azt csinálnak amit akarnak, mert mindet nem tudja felügyelni az az egy ember.

na meg azt inkább nem nevezném munkának amit ezek az emberek csinálnak, amit 1-2 óra alatt meg lehetne csinálni, ők azt 8 órában csinálják, vagy még tovább.

ezeknek fizessünk adóforintokból 100 ezreket?

te meg legközelebb úgy kezdj el makogni, hogy kicsit informálódsz előtte, mert így csak égeted magad a tudatlanságoddal.

2015. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!