Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki idén már...

Van itt olyan, aki idén már nem csinált cipősdobozos ajándékokat a rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Mi a családommal sok éven át csináltunk 3-4 dobozt. Ezekbe édességet, ceruzát, iskolás dolgokat és valamilyen apró játékot tettünk- életkortól függően. Idén viszont betelt a pohár. Olyan helyre kerültem, ahol könnyen belelátok a sokgyerekesek életébe és döbbenten tapasztaltam, hogy egyes családok kocsit tartanak fenn, külföldre járnak nyaralni, a koncertek és a színházak gyakori látogatói és mégis igényt tartanak a cipősdobozokra és az önkormányzatok általi ingyenes tartós élelmiszerekre. Hogy is van ez? Akinek van pénze egy 10 napos olasz repülős utazásra 3 gyerekkel, az miért veszi igénybe a rászorulóknak járó segítségeket? Nekünk ilyen útra jelenleg nem futja, mégsem tartom a családomat szegénynek, így nincs pofám ingyen olajért vagy tésztáért sorban állni.

2015. dec. 25. 11:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%

Én ilyen adományozásokban soha nem veszek részt. Én szeretem tudni, hogy pontosan hova megy az amit adok. Sajnos az ilyen akciók kedvezményezettjei a legtöbb esetben cigányok. Akiket én pedig nem vagyok hajlandó támogatni. Felőlem a szemem láttára is éhen dögölhetne az összes.

Olyan akciókat viszont szívesen támogatok ahol pontosan látom, hova megy az adományom. A Music FM rádió már több alkalommal karolt fel elesett embereket. Most Karácsonykor is két nagyon szegény családot mutattak be. Korábban volt, hogy egy súlyos beteg kisfiú. Az előtt egy családot ahol egy gázrobbanásban az apuka meghalt, az anyuka és a gyerek meg súlyosan megsérült. Rajtuk mind szívesen segítettem lehetőségeimhez képest és a jövőben is fogok a hasonló eseteken. Valamint havi rendszerességgel támogatok kutyakajával egy állat menhelyet.

Én segítek szívesen, évente 500 ezer és 1 millió között eljótékonykodok, de látnom kell hova megy az amit adok.

2015. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem csináltam - idén sem.


A húgom jelentkezett egy hasonló akcióra, ahol szintén cipősdobozba kellett ajándékot tenni, de ott előre kiosztották, ki kinek ad, és adtak leírásg a gyerekről. A húgomnak nem jutott gyerek, nem is jekentkezett a szervezet. Erről ennyit.

2015. dec. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező!


Azért mert találkoztál egy-két negatív pélával, nem jelenti azt, hogy a szegények többsége csaló lenne. Adományozóként nem a tiszted bírálni hova kerül az adomány,ez a szervezet felelősségre. Ha zavar őket vond felelősségre. Hidd el többségében jó helye van az adományoknak...

És nagyon szomorúan olvasom mennyire rasszista, negatív ember van.. így karácsonykor a szeretet.. khmmmm a képmutatás ünnepén.

2015. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

annyi ilyen van sajnos

mikor még anno volt itthon a vörös iszap katasztrófa, az adományokat nem a két érintett faluba vitték, vagy tényleg rászoruló családoknak, akik nélkülöznek, hanem egy teljesen másik faluba olyan családoknak, akiknek teljesen átlagos az anyagi helyzetük

2015. dec. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
52%
Mi nem csináltunk, kaptunk. 4 gyerek van, havi 110 ezerből élünk, ebből kell fizetni a sulis dolgokat, rezsit, gyógyszereket is. Most az ünnepek alatt, ha nem kaptunk volna adományt, éhen haltunk volna. A fa alatt is ezek a dobozok voltak csak. De én könnyeztem...láttam, mennyire örülnek a gyerekek. De mi sose voltunk nyaralni, nincs autónk, csak egy macskánk, ami luxus, de sajnos ő sem kap sokszor enni, mert nekünk sincs.
2015. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
97%

Na én pont ezért nem adok szervezeteknek egy büdös petákot se mert ilyeneket támogatnak belőle mint ez a Claritasa!

Caramel koncert jegy meg cirkusz jegy? Az agyam eldobom, hogy ezek a szervezetek mire költik a pénzt! Egy tátogó cigány és sanyarú sorsok közt élő állatok parádéztatásának nézegetése valóban hasznos dolog, de mások közben meg valóban szinte az éhenhalás szélén vannak! Nem azokat kellene inkább támogatni? Az ilyen szervezetnek akkor lenne értelme ha az erőforrásaikat a valóban rászoruló, a létfenntartással küzdő családok támogatására fordítaná. Akikből sajnos van bőven. Míg viszont nem ezt teszik addig tőlem még az adóm 1%-át se várják. Úgyhogy azt a kevés pénzt ami éves szinte jótékonyságra tudok fordítani azt bizony célzottan megválasztom, hogy kinek/kiknek adom!

2015. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
75%
15# ha 110 ezerből élsz minek szültel 4 gyereket? Nekem is lehetne 5 is aztán nem lenne ebéd karácsonykor...
2015. dec. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
94%

én ezért nem adományozok soha semmit:


https://www.youtube.com/watch?v=LgddOW7TwmY


csak ha tudom ki kapja.

2015. dec. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%
#15 de azért látom a net számlára még futja 4 gyerek mellett...
2015. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%

18-as!


Csak nekem nem meglepő, hogy cigányok?

Pofont adnék én ezeknek nem adományt!

2015. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!