Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki idén már...

Van itt olyan, aki idén már nem csinált cipősdobozos ajándékokat a rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Mi a családommal sok éven át csináltunk 3-4 dobozt. Ezekbe édességet, ceruzát, iskolás dolgokat és valamilyen apró játékot tettünk- életkortól függően. Idén viszont betelt a pohár. Olyan helyre kerültem, ahol könnyen belelátok a sokgyerekesek életébe és döbbenten tapasztaltam, hogy egyes családok kocsit tartanak fenn, külföldre járnak nyaralni, a koncertek és a színházak gyakori látogatói és mégis igényt tartanak a cipősdobozokra és az önkormányzatok általi ingyenes tartós élelmiszerekre. Hogy is van ez? Akinek van pénze egy 10 napos olasz repülős utazásra 3 gyerekkel, az miért veszi igénybe a rászorulóknak járó segítségeket? Nekünk ilyen útra jelenleg nem futja, mégsem tartom a családomat szegénynek, így nincs pofám ingyen olajért vagy tésztáért sorban állni.

2015. dec. 25. 11:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb embernél a szegénység a fejében van. Egyébként olyanok is vannak akik inkább a kaján spórolnak és a látszatra adnak, kocsi, nyaralás, stb.
2015. dec. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sok ilyen ember van itt. Én sem adtam már senkinek, csak tegnap egy koldusnak. Nem futja.
2015. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
29%

adjál célirányosan ...

am meg egy kocsi mióta luxus manapság ???


másik meg, ha tagja a NOE-nak akkor ők rendszeresen szerveznek ingyenes vagy fillérekét látogatható előadásokat vagy jegyeket nívós darabokra is

pl a dec. 20.-i Caramel koncertre is volt ingyenes jegyük

állandó kedvezmény van a cirkuszba, de pl a Thália színházba is

50-70% kedvezménnyel vannak a jegyek

ha van NOE kártyád akkor pl utazási irodánál is kaphatsz kedvezményt

de ott az utazási kedvezmény ami 90% a máv és volán járatán

és sorolhatnám

ha több gyereked van és jogosult vagy valamilyen kedvezményre akkor miért ne vehetné igénybe az ember ?

amit ott megspórol abból mehetnek nyaralni pl!


nálunk 3 gyerek van - van kocsi is - teljesen átlagosnak gondolom az anyagi helyzetünket - és ebbe belefér 1-2db 4-5-6 napos nyaralás nyáron

éves szintes sokat jelent h pl 10e helyett csak 5e a cirkusz pl így eljutunk oda is amit meg megspóroltam a jegyen az mehet a nyaralásra is pl ...

2015. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Én soha nem csinálok cipős dobozokat. Húgom barátja az egyik kórházban dolgozik, évek óta oda szoktunk járni a gyerekosztályra. Idén ma délután megyünk, viszünk nekik ajándékokat és a saját kezükbe adjuk nekik oda. Pont ezért, amit leírtál. Túl sokszor láttam cipős dobozokat olyanok kezében, akiknek a nappalijukban lerakott csempe többet ért, mint az én lakásom.
2015. dec. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%

Mi sosem adományozunk így.

Anno hatalmasat csalódtam az ilyen gyűjtésekben, szóval mindig úgy adományozok, hogy tudom ki kapja.

Van a falunkban egy anyuka, két ikerpárral. A férje elhagyta, és ő meg ápolja az idős anyukáját, közben fejlesztésre viszi a két kicsi fiát (oxigénhiány).

Minden tiszteletem az övé, tegnap este vittem nekik ajándékot, név nélkül.

Tartós élelmiszert, csokit, társast, ruhákat.

De ahogy láttam, nem én egyedül.

2015. dec. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
87%
Én nem adok senkinek semmit, mert a hátrányos helyzetről eltérő elképzeléseim vannak. A fizetésem harmadát elveszi az állam, hogy a sok dolgatlan dög tudjon inni, meg sorsjegyezni... Ennyi jótékonyság bőven elég részemről úgy érzem ...
2015. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Igen ez a személyes átadás jó ötlet. Lehet, hogy kórházba fogok bevinni játékokat a beteg gyerekeknek. Nekem is volt egyébként olyanban részem, hogy egy rászoruló nagycsaládos fürdőszobájában jakuzzit láttam. Háromszor akkora volt, mint a mi kádunk. Biztos azt is 90%-os kártyás kedvezménnyel vették, ahogy a másik család az olasz repülős nyaralást... Nekem pedig tollas a hátam.
2015. dec. 25. 11:48
 8/32 anonim ***** válasza:
28%

nem az extrém esetekre gondoltam ...

de ha gondolod túlozd el nyugodtan


én spec itt a helyi NOE-közösségben nem találkoztam az általad leírt jelenséggel

pedig 280-300 család van regisztrálva és nagy részüket személyesen is ismerem

legtöbbjük átlagos vagy alatti szinten élnek

a vezető tudja h ki az akinek ilyen adományt érdemes adni


most vagy rossz szervezeten keresztül adományoztál vagy valami nívós helyen élsz

2015. dec. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Én azóta nem adok mióta a Máltai Szeretetszolgálatnál dolgoztam...nem fizettek sokat havi 50 ezret...na de napi 50 ezer értékben haza is vitt mindenki amit akart a maradék meg ment tovább ...jó élet volt...
2015. dec. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%

ja nagycsaládosként ott a kötelező is ha a szerződött biztosítónál kötöd meg ott is jó pár ezerrel olcsóbb ...

autó alkatrészre is van kedvezmény az egyik nagy kereskedésnél

az egyik benzin kúthálózatnál is van kedvezmény NOE kártyára

utazási irodáknál is van kedvezmény

sok helyen a bizonyos gyerekszám vagy életkor alatt szinte ingyen van a szállás étkezés

de ajánlom a NOE honlapját bogarászásra:-)


tévedsz ha azt hiszed védem őket...

de nem minden nagycsaládos olyan mit gondolod

és tényleg sokat jelent anyagilag az a sok kedvezmény

2015. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!