Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi visz rá egy fiatal lányt,...

Mi visz rá egy fiatal lányt, hogy HTB legyen?

Figyelt kérdés

Én ha 1 hétnél tovább vagyok otthon, mert rákényszerülök, máris rohanok, és elvállalom az első szembejövő munkát, másként haszontalannak érezném magam. Aztán ha nem jön be, közben már könnyebb váltani.

Ha meg épp otthon vagyok (most pl két hete), akkor se bírok a fenekemen maradni, kitakarítom a lakást napi kétszer, minden nap valami újat főzök, amit eddig nem próbáltam, neki állok idegen nyelven olvasni, nyelveket tanulni...

Viszont egy lány ismerősöm lassan 2 éve otthon ül. Néha eljár nyelviskolába, napi 3 órácskát (én ezt munka mellett csináltam), meg néha főz valamit, egyébként meg játszik otthon a gépen, a házimunkát a férj csinálja inkább munka után. Megmondta, hogy ő nem is megy el dolgozni, minek. Dolgozik a párja annyit, hogy neki ne kelljen.

Vajon mi visz rá egy 23 éves nőt, hogy úgy döntsön, nem fog dolgozni?


(én 20 éves korom óta dolgozom)


2015. dec. 20. 11:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Peggy Bundy-effektus.

Nagy ritkán olyan is előfordul hogy valaki súlyos szociális fóbiában és annak változataiban szenved, ezért nem tud beilleszkedni munkatársak közé, leblokkol ha emberek között kell lennie, kommunikálnia.

Egyik régi jó barátom is ezzel küzdött, idővel a házból sem mert már kimenni, mert azt hitte hogy majd mindenki őt nézi és rajta nevet. Pszichológus segített rajta, de időbe telt neki hogy kezelni tudja a rossz gondolatokat. Ebben az esetben kétlem hogy ez lenne, marad a lustaság.

2015. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

celtalansdag gyerekes viselkedes felelosseg nem valallasa elet keptelenseg

Mit csinal egy HB ha a gyerekek kirepulnek???

2015. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

Én szeretnék munka helyett tanulni dolgokat. Van egy pár dolog, amit még el akarok sajátítani, de nem fér bele a munka mellett. Férfi vagyok. Gondolom a nők is így vannak vele.

Ha el tudom tartani a lányt, úgy, hogy én ne nélkülözzek emiatt ÉS - nagyon fontos - látom, hogy értelmes dolgot csinál (tanul valamit vagy valami hasznos hobbija van, pl. ínyenc kajákat csinál vagy értékelhetően fest, táncra jár) nem plázázik meg lustul, akkor engem sem zavarna, ha nem dolgozik. Foglalja le magát hasznosan, ennyi. Ha már eltartom..

2015. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

,,foglalja el magat ha mar eltartod,,

ez a mondat elev kizarna hogy hb legyek

nekem senki ne mondja eltartalak csinald ugy ahogy en szeretnem

Erdekes modon munka es gyerekek mellett is belefert a tanulas es az ertelmes hobby sport es kozos program igaz eletemben nem dolgoztam heti 3 napnal tobbet.

A titok ha sokat tanulsz es okosan dontesz olyan iranyban akkor reszmunkaban is jol keresel

2015. dec. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

" nekem senki ne mondja eltartalak csinald ugy ahogy en szeretnem "


Azt írta, hogy hasznos hobbyja legyen. A hobbyd jobb esetben nem az, amit a párod "előír".

És nem kell felhúzni magadat, teljesen igaza van. Én még csak egyetemre járok, de tudom, hogy nem leszek soha olyan helyzetben, hogy eltartsak valakit, de nyilván megmondanám, hogy csak addig, amíg értelmesen tölti az idejét. Onnantól, hogy egész nap a tv-t lesi, mehetne is dolgozni.

2015. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#13: Ha van a nőnek célja, az rendben van, de a tipikus HTB, sennit nem akar, csak finanszíroztatni valakivel az életét.
2015. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nos, én tökéletesen megértem.

Én 20 éves vagyok és 2 hónapja ott hagytam az egyetemet. Néha dolgozgattam,de jobb szeretek egyedül, otthon lenni a saját kis környezetemben. Januártól sajnos elkezdek egy okj-t, bár azt is csak estin.

Leginkább azért lennék én is HTB mert undorodom az emberektől(itt is pár hozzászólónak szívesen bevernék egyet), a többségük egy mocskos, egoista, kétszínű féreg. Másrészt nekem sincs sok élet célom, igazából semmi nem izgat az életben, főleg nem a munka a minimum 8 óra robotolással.

Vki ilyen, vki olyan, de mindenki törődhet a saját életével.

2015. dec. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!