Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok, ha egy...

Hogyan reagálnátok, ha egy közeli családtagról, barátról kiderülne hogy pszichológushoz jár?

Figyelt kérdés

Ha eddig rábíztad a gyereked, ezután is rábíznád?


Ha a munkatársad lenne, próbálnál tenni valamit annak érdekében, hogy kirúgják?


Gyógyszert nem szed, önként jár a terápiára.


2015. dec. 3. 13:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Megdöbbentem ezen a kérdésen. Magyarország jelenlegi lakosságának kb. 80%-a pszichés beteg, ebből nagyon nagy százalék személyiségzavaros - és te ilyet kérdezel?!


1. "Ha eddig rábíztad a gyereked, ezután is rábíznád?"


Természetesen! Akiktől te félsz, azok nem járnak sehova, vagy olyan betegek (pl. skizofrén), hogy eszükbe sincs gyerekkel foglalkozni.


2. "Ha a munkatársad lenne, próbálnál tenni valamit annak érdekében, hogy kirúgják?"


Eszembe se jutna! Nem elég, hogy problémája van, de még én tegyek rá egy lapáttal, hogy aljaskodjak? Egyébként én főnökként azt az embert rúgnám ki, aki egy problémákkal küszködő embert aljas módon feljelentget.


3. "Gyógyszert nem szed, önként jár a terápiára."


Magyarul belátta, hogy problémái vannak és ezen változtatnia kell.


Pszichológus soha nem írhat gyógyszert, csakis pszichiáter (mert az szakorvos, az előző csak bölcsész végzettségű szakember).


Kérdező! Ugye, tudod, hogy pl. a családi traumák áldozatai is járnak szakemberhez, ha élni akarnak? Kegyetlenül sok problémájuk van, és nem a saját hibájukból. Te kirúgatnád őket? Ha igen, akkor nem vagy jobb azoknál, akik tönkrették őket.

2015. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám pszichiáterhez jár. Ennek ellenére gyakran vigyáz a fiunkra, nem is gondoltunk rá, hogy nem szabadna rá bízni. Nem ön- és közveszélyes, habár régen próbálkozott öngyilkossággal, de annak már 10 éve, másra soha nem támadt. A korábbi munkahelyein tudtak róla, hogy ilyen problémái vannak, soha nem próbálta senki sem kirúgatni. De ő pszichiáterhez jár, nem pszichológushoz. Pszichológushoz, aki jár, az nem ön- és közveszélyes, nem értem, hogy miért kellene valakit ezért kirúgatni. Ezer meg egy dologgal lehet pszichológushoz járni, ezek között rengeteg olyan van, ami nem "komoly" probléma.
2015. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan reagálnátok, ha egy közeli családtagról, barátról kiderülne hogy pszichológushoz jár?"

Semmit, ha lenne pénzem, és bátorságom, én is elmennék.


"Ha eddig rábíztad a gyereked, ezután is rábíznád?"

Miért ne? Nem pszichopata, problémái meg mindenkinek vannak, és inkább beszélje ki hozzá értővel.


"Ha a munkatársad lenne, próbálnál tenni valamit annak érdekében, hogy kirúgják?"

Nem, de ha valaki ilyen miatt keverné a szart, a főnököm gondoskodna róla hogy másnapra kapun kívül találja magát, olyan "ajánlólevéllel" amivel még gyári munkásnak sem veszik fel az ilyen görényeket.

2015. dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyik baratnom pszichiaterhez jar, es meg mindig a baratom, ugyanugy megbizom benne.
2015. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem reagálnék. Én is jártam, sőt, pszichiáterhez is, gyógyszert is szedtem.

Köszönöm, jól vagyok. Ha valaki emiatt nem bízná rám a gyerekét, vagy próbálna kirúgatni, örülnék neki, hogy kimutatta a foga fehérjét.

2015. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan az a kérdés, kirúgatnám-e? Még ha gyógyszert szedne is szedhetné olyan tök ártalmatlan dolgokra,mint pl. a kényszerbetegség (OCD) vagy grafománia. Ne legyünk már tök hülyék.
2015. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és nem tudnád kirúgatni, hiszen ha neked nem is tetszik a dolog, a főnök nyilván tisztában van vele, hogy ezért nem dobhatja ki.
2015. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

pszichiáterhez jártam, járok, inkább ön mint közveszélyes vagyok. A pszichiáter iranyítja és határozza meg a terápiát, szerencsés esetben együtt dolgozik pszichológussal.

A tesztek azt is kimutatják, hogy agresszív-e az ember, belőlem pl kifejezetten hiányzik ez.

2021. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!