Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok, ha egy...

Hogyan reagálnátok, ha egy közeli családtagról, barátról kiderülne hogy pszichológushoz jár?

Figyelt kérdés

Ha eddig rábíztad a gyereked, ezután is rábíznád?


Ha a munkatársad lenne, próbálnál tenni valamit annak érdekében, hogy kirúgják?


Gyógyszert nem szed, önként jár a terápiára.


2015. dec. 3. 13:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Elkérném a pszichológus számát, mert régóta szeretnék én is menni.
2015. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy sem reagálnék, mivel ez nem valami sok infó. Bárki járhat pszichológushoz és sokunkra simán rá is férne egy jó pszichológus, mert közel sem vagyunk tökéletesek s jó, ha segítenek az élet akadályainak leküzdésében. Nincs ezzel a világon semmi baj.
2015. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ugyanúgy nem ítélném el, ahogy azt sem, aki fogorvoshoz jár vagy endokrinológushoz. Szégyellje magát, akiben ez egyáltalán felmerül. Egyébként meg tudom érteni a félelmeidet; én pszichiáterhez is jártam, mert a pánikbetegségemre csak ő írhat fel gyógyszert, de emiatt már annak a szemében is baltás gyilkos vagyok, aki a pszichológushoz járókat még nem tartja elmebetegnek, mint azt pár ideírt komment is mutatja.
2015. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%
Bármekkora összeget rá merek tenni, már csak az írásod alapján is, hogy neked fingod sincs arról, hogy mit csinál egy pszichológus és mit egy pszichiáter. Emiatt nincs is miről beszélgetnünk, majd ha kicsit tájékozódsz és még mindig aggályaid vannak, térj ide vissza. Ha tudnád a különbséget, fel sem tetted volna a kérdést, pszichológushoz ugyanis nem elmebetegek járnak.
2015. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz sokféle probléma miatt járnak az emberek, tehát kéne tudni, hogy miért van rá szüksége. Az fel sem merülne (nem is tudom, hogy juthat eszébe valakinek ilyen!!!!), hogy tenni kéne azért, hogy kirúgják!!!! A gyerekem abban az esetben bíznám rá, ha tudnám, mi ez a gond. Nyilvánvaló, ha nem beszámítható, akkor nem bíznám rá.
2015. dec. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
60%

# 14


Fontos a kettő közötti különbség, de azért azt is érdemes tudni, hogy a pszichiáterek által kezeltek többsége sem elmebeteg, másrészt én inkább arra mernék komolyabb tétben fogadni, hogy a kérdező nagyon is tudja, hogy mit is csinál egy pszichológus, mert nagyon valószínűnek tartom, hogy ő jár ilyen szakemberhez.


(Ha olyan valaki tette volna fel a kérdést, akinek az ismerőséről van szó, akkor szerintem VAGY családtaggal, VAGY baráttal, VAGY munkatárssal kapcsolatban fogalmazta volna meg a fenti kérdést, nem az összes verzióval így együtt. Nyilván tévedhetek ebben, de én úgy érzem, hogy feltehetőleg inkább a másik oldalról foglalkoztatja a kérdés, olyan értelemben, hogy vajon az ő családtagjai, barátai, munkatársai hogyan reagálnának, ha kiderülne, hogy pszichológushoz jár.)

2015. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
16: egy szóval sem mondtam, hogy aki pszichiáterhez jár, az elmebeteg. Olvasd már vissza, értelmezd és aztán kötözködjél. Édesanyám 15 éve jár PSZICHIÁTERHEZ, mégis rá merjük bízni unokaöcsémet, vagy a nagy bevásárlást vagy egyáltalán bármit. Valszeg azért, mert én tisztában vagyok azzal, hogy ha valaki orvoshoz jár, még nem lesz azonnal közveszélyes.
2015. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
46%

# 17


Nem kötözködtem, csak volt egy észrevételem azzal kapcsolatban, amit leírtál, tekintettel arra, hogy a hozzászólásod a kettő közötti különbségre volt kiélezve, nem pedig azt írtad, hogy aki pszichológushoz jár, az nem elmebeteg.


"Ha tudnád a különbséget, fel sem tetted volna a kérdést, pszichológushoz ugyanis nem elmebetegek járnak."


(Ha szerinted pszichiáterhez sem, akkor mégis miért fontos kihangsúlyozni ebben a kontextusban, hogy - szerinted legalábbis - nincsen tisztában a különbséggel?)


Másrészt attól, hogy valaki nem elmebeteg, még nem feltétlenül alkalmas arra, hogy egy kiskorú gyermeket a gondjaira lehessen bízni, függetlenül attól, hogy pszichológushoz vagy pszichiáterhez jár, szóval szerintem nem csak bántó, hanem a racionalitás szintjén is indokolatlan volt olyan lekezelő és kioktató hangnemben írnod a kérdezőnek, ahogyan tetted ("fingod sincs arról, hogy" ... "Emiatt nincs is miről beszélgetnünk", stb.).

2015. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Kirúgás??

Pszichológushoz egészséges emberek járnak, akik bizonyos problémáikat szeretnék megoldani. A pszichiáterhez már komolyabb gondokkal kerülnek a delikvensek, de ők sem mind elmebetegek.


"Gyógyszert nem szed".

Nyilván, mert a pszichológus fel sem írhat, hiszen nem orvos.

2015. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is értem, nálunk miért kezelik dilisként azt, aki pszichológushoz jár. Pszichológushoz a teljesen egészséges, különösebb lelki gondok nélküli ember is járhat, időnként jót tehet mindenkinek. A pszichológusnak bölcsész diplomája van, nem is írhat fel vényköteles gyógyszert.

Pszichiáterhez már az jár jellemzően, akinek valami gondja van. De ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy ön- vagy közveszélyes.

Miért kellene kirúgatni? Majd a főnök eldönti, hogy alkalmas-e a munkára. A gyerek rábízását se ennyi alapján dönteném el. Nem mindegy, hogy dührohamokkal küzd, vagy nemrég vált és ki akarja beszélni a bánatát például.

Egy közeli barátom mindkettőhöz jár, mégis mit kéne gondolnom róla? Semmi mást, mint amit amúgy is gondolnék.

2015. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!