Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Hogyan kellene...

Hogyan tovább? Hogyan kellene továbblépni?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs milyen irányba kéne már elindulnom, hetek óta gondolkodom rajta.


Nem kell siránkozásnak felfogni amit írok, csak leírom, mert nincs kinek még elmondjam sem.

22 éves srác vagyok. Az iskolás éveimet végig dolgoztam, természetesen senki nem támogat a mai napig. Ha a szüleimen múlt volna, még iskolám sem lenne. Szerintük nem tudok lazítani... csak tudnám ha lazítottam volna eddig, mi lenne belőlem most, vagy hol tartanék.


Mára 2 szakmám van, mindkettőt egyszerre csináltam, nagyon nagy küzdelmek árán. Mindkettőhöz értek, nem csak papírom van róluk, ahogy a korosztályom igen komoly részének. 1,5 évet dolgoztam egy autószervizben, ahol a főnökség egy idegroncs volt, a munkatársak fele utált dolgozni, a másik felével megértettük egymást, de imádtam a munkaköreimet, annak ellenére, hogy más helyett dolgoztam legtöbbször. Szeptemberben új cégnél kezdtem, egy családi vállalkozás csalt el, összesen 3-an vagyunk főnökkel együtt, hatalmas a nyugalom, ha nincs munka nem b*sztatnak, de nem jön be a munkakör. Nem jön be, hogy a másik srác (aki csak egy alkalmazott, mint én) örökké csak pofázik, hogy senki nem szól rá, hogy én dolgozok meg az ő fizetéséért is, hogy a sok pofázásért kapja a borravalót, holott én csináltam az autót, egy ujjal nem ért hozzá, és torkig vagyok a sok hülye emberrel akik ennyire vakok, hogy ezt nem látják, majd utána képesek oda jönni HOZZÁM, hogy "jövőhéten jövök vissza ellenőrzésre"... sokszor úgy visszamondanám, hogy "majd ahhoz, akinek adtad a lóvét". De elvből, kulturáltságból nem tudom megtenni és nem is akarom, én nem ilyen ember vagyok. Szóval nagyon dühös vagyok sokszor az ilyenekért.


Rossz, hogy annyit küzdök és még sincs semmim, amivel nincs túlzottan nagy baj, de hogy még előre sem látok, hogy valaha lesz is valamim, az főleg kikészít. Senkire sem számíthatok. Ebben a kisvárosban akárhová megyek, csak a múltamat hozzák fel, azt a 4 éves, volt kapcsolatomat, amit képtelenség itt elfelejteni.. úgy elmenekülnék a világból. Úgy itt hagynám ezt a környezetet egy új, normálisabb élet reményében, ahol nem egyedül tolnám azt a szekeret amiben a családom kényelmesen csak ücsörög, és sz*rik rá, hogy mennyit küzdök, mennyit dolgozok, a végeredményképp általában a nagy semmiért. Gyakorlatilag az utóbbi hónapokban már beszélő viszonyban sem vagyok a családommal, csak elmegyünk egymás mellett, meg amit nagyon muszáj. Nem erőltetem, mert én ezt így, ebben a formában nem akarom. Ez teljesen érthetetlen mások számára, csak az tudja és érti, aki megélt már ilyet, és emiatt nem tudom elmondani senkinek, mert senki sem érti. Utálom, hogy állandóan csak kihasználnak, na.


Kamion, illetve TGK szerelőként szeretném folytatni tovább, amire csak a főváros körül van leginkább lehetőség. És közel is áll a szívemhez a főváros, imádom a nyüzsgést, az állandó mozgást. Imádom a 40 tonnás szerelvényeket, az előző cégnél kellett is csinálnom elég sok TGK -t. 22 évesen olyan tapasztalattal rendelkezem, amivel nem sokan a korosztályomból, de persze mindig van mit tanulni, amihez jó fizikummal rendelkezem.

Aztán felmerült bennem, hogy hétvégente megint vállalnék másodállást, illetve már hetek óta rajta vagyok az álláskeresésen, de nem tudom meddig bírnám már, hogy állandóan dolgozok, pénzem meg sosincs. Eddig amúgy itthon dolgozgattam, saját műhelyemben, de már utálok itthon lenni, befejeztem az itthoni munkákat mert nagyrészt, aki hozzám jön, az mindig olyan kihívással jön, amit szakszerviz nagy pénzekért vállal el. Másik probléma, hogy az emberek utálnak személyautókra költeni, ellenben kisteherautókra, furgonokra pancsolják a pénzt. Viszont furgont itthoni körülmények között sokszor kínlódás szerelni, pedig jól felszerelt műhelyem van személyautókhoz képest, mindent megtudok csinálni, sokáig a műhelyemnek éltem, de alábbhagyott a lelkesedésem. Mindig eltűnik valami szerszámom, mindig lába kel valaminek, és ezt utálom, hogy amit keservesen összeszedtem, megkaptam a kollégáktól, jó barátoktól azt szétviszik, kölcsönadják, sosem kerül vissza hozzám, ami az enyém.

Azon is gondolkoztam, hogy szakmát "váltok", és elmennék sofőrnek, pár hónapja sokat jártam Belgiumot, Németországot, Hollandiát egy 9 fős kisbusszal, munkásokat hoztam-vittem. De anyagilag sem annyira jó, meg váltósofőr nélkül 50-70 órákat vezetni nagyon megterhelő, heti 2 körben. Viszont cserében távol vagyok, amikor meg itthon vagyok akkor csak alszok.

De nem ártana ismerkedni is, hogy egy társat találjak az életem hátralévő szerény 40 évére, mondjuk, ha megélem a saját munkatempómmal. Ismerkedni viszont az én szakmámban nem igazán lehet. Egy hozzám hasonló csóró sráccal, jóformán nem is nagyon állnak szóba. Egy sört nem tudok meginni hétvégén, egy kólára nem tudok meghívni egy csajt, mindamellett hogy bőven elfogadható fizetésem lenne az én igényeimhez mérten (140k, nettó) ! Persze, ha elköltöznék sokkal másabb lenne, nem kéregetnék el az összes pénzem. Részben egy barom vagyok, hogy oda adom, részben meg mit tudnék mást csinálni, kiraknak itthonról.

Csak fogalmam sincs, hol kéne újrakezdenem az életem. Hagyjam itt azt a munkahelyet, amiben végre normális a főnököm, de szar a kolléga, hagyjam itt a műhelyem, azt a kevés értéket benne amit sikerült összekaparnom és menjek TGK szerelőnek az ország másik felébe, hátrahagyva mindent amit eddig összekapartam kínkeservesen?


Folytatnám, de annyira fölösleges... így is nagyon sok információ kimaradt, kifogja ezt elolvasni.....:)

Na ezt véleményezze valaki, lehetőleg építő jellegű véleményt írjatok! Nem haragszom meg, ha megbántasz, csak írd, akár szárazon! Megfogom érteni. Remélem rosszul látok belülről mindent, ti meg felnyitjátok a szemem. :)


2015. nov. 28. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
És miért is nem mész Pestre?
2015. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Kamionsofőrként, igaz sok fuvarral, és sok távolléttel, azért szép pénzeket lehet keresni. (nem egyszerű az igaz). Vagy költözz másik városba, kezdj új életet.
2015. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nehéz itt hagyni a munkámat, a műhelyt, amit összekuporgattam magamnak.


Kamion sofőrként nem tudok elhelyezkedni, nincs C kategóriás jogosítványom. Megéri más városba mennem, úgy, hogy nincsenek ismerőseim ott?

2015. nov. 28. 15:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig a költözés a legjobb megoldás. Ne sirasd a mühelyed annyira. Értem én, de szerintem megérné lemondani róla.
2015. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám ott a szakmámat (autószerelő). Nézd még csak 22 éves vagy. Csak ! Ez nem azt jelenti, hogy gyerek vagy, hanem azt , hogy most, mostantól kezdődik a saját karaktered, ismeretségi köröd (szakmán belül és az életben is) kialakítása. Nem vagy elkésve semmiről ! Pont a legjobb időben vagy a legjobb helyen. Egy kolléga miatt ne ad fel. Ez a kolléga csak egy megoldandó akadály a sikered felé vezető úton.

Azon gondolkozzál, hogy hogyan tudnád ezt a kollégát "megelőzni, be előzni" abban, hogy a te munkád miatt ne ő kapja meg a neked járó elismerést.

Említetted, hogy : amikor készen van az autó akkor a kollégád kapja zsebbe a pénzt , mintha ő csinálta volna az autót , neked meg csak odaszólnak (a kuncsaft) hogy majd jövök .....

Na látod, pl. itt van egy olyan pont amiben túlkell járnod a kollégád eszén.

Amikor jönnek az autóért, igyekezz, hogy te adhasd át az autót és ne ne a kollégád.

Hozd a kuncsaft tudomására azt, hogy te csináltad az autót !

Ha a kezdetben másképpen nem megy, akkor dobjál be egy trükköt. Pl. Jön a kuncsaft a kész autóért amit te csináltál. Oké !

Látod, hogy megjött a tulaj.

Na most odaszólsz , hogy bocsi de eszembe jutott még valami amit meg kellene néznem mert ........

mielőtt elvinnék az autót. Pl. Nem -e hagytam az autóban a csavarhúzómat,stb. a lényeg, hogy amikor jön a kuncsaft az autójáért, te tudjál vele kommunikációs kapcsolatba lépni és akár egy cetlire felírt, saját telefonszámodat át tudjad neki nyújtani, mondván ha bármi van az autóval téged hívjon mert te csináltad és te fogod tudni, hogy ha esetleg valami nem stimmel, hogy akkor mi a tehendő.

Röviden ennyi.

2015. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..


Mint látható mi TGK-al foglalkozunk. Én nem értek az ilyen családi kapcsolatokhoz, megvan én nekem a magam baja azt se tudom megoldani:) De a teherautókhoz értek! Felejtsd el a személyautókat foglalkozz teherekkel.

Nagy hiány van normális szerelőkből, és az nem igaz, hogy csak BP környékén tudsz ebben elhelyezkedni. Mi se BP-iek vagyunk és a teherautós ismerőseim 90% szintén nem az. Mindenki aki keres alkalmazottat panaszkodik, hogy nincs normális ember. Ha igaz amit írtál magadról megfogod állni a helyed és jó pénzt fogsz keresni. Nem 140-et! Nézd körbe a környéken kik foglalkoznak ilyesmivel és egyszerűen menj oda hozzájuk és kérdezd meg van-e felvétel. Nézd ha hahun a környékeden a hirdetéseket, ahol egy helyen 3-nál több tehert hirdetnek egy helyen ők valószínű nepperek. Hívd fel, kérdezd meg kell-e szerelő. Ha más nem beugrós munkát gyorsan fogsz találni. A fix munkád mellet ellehet járkálni még szerelni beugrósként jó pénzért. Aztán ha valahol beválsz lehet ott ragadsz. Itt vagyunk mi is az élő példa. Mi hárman vagyunk. Faterom meg tesóm sokszor kint van németben én meg itthon egyedül szerelek. Legtöbbször elvagyok egyedül de ha mondjuk fülkét meg felépítményt kell cserélni valamin akkor abból áll az egész, hogy szerencsétlenkedek egyedül a targoncával meg a híddaruval, de nem haladok sehova. És nem tudok egyszerűen kit elhívni segíteni. Nem érdekelne engem az se ha 3 ezer forintos órabért kérne az a valaki csak ne essen ki a kezéből a szerszám meg megbízható legyen. Örömmel fizetném ki a 10 órás munkanapért a 30 ezret ha haladnánk valahova és nem azon kellene görcsölni mikor esik a fejemre a fülke. Meg mikor hazajön apám meg tesóm németből lehajítanak az udvar közepére egy ilyesmit

[link]

aztán közli apám, hogy indulnak is vissza majd jönnek valamikor én meg csináljam. Bontsam le alvázig, azt egyengessem ki, cseréljek rajta fülkét, csináljak meg a 100 bajából 98-at, de az se baj ha mind a 100-at, tegyek rá új dobot meg fessem le az egészet. De jó lenne ha haladnék mert már szólt egy betonüzemes ismerősének, hogy van egy ilyen és már jönne megnézni. Én meg már egyedül azzal megrohadok, hogy valahogy beszaggassam a műhelybe. Nem érdekelne, ha 2-3 százezret kifizetnék egy segítségnek egy ilyen projectben. Úgyis milliós haszon lesz rajta, de legalább kész lesz és lehet hozzáfogni a következőhöz. Dehát komolyan nincs kit hívni. És ez megy mindenhol. Mindenki erre panaszkodik. Komolytalan, ügyetlen, megbízhatatlan emberek vannak csak.

Ha jó és megbízható szerelő vagy én teljesen biztos vagyok benne, hogy tudsz ebben a szakmában érvényesülni. Munka van dögivel csak ember nincs aki megcsinálja. Mindenki már az irodában akar ülni, büdös a szerszám meg az olaj. Ebben a szakmában meg felejtsd el a netes álláshirdetéseket. Én se adnék fel ilyet az életbe se. Menjél direktbe bele az ilyesmivel foglalkozó emberek arcába, hogy tessék itt vagyok, dolgozni akarok.

Aztán nincs mese valahogy elkell kezdeni élére állítani a lóvét és spórolni. Összeraksz párszázezret hozol be kintről először valami kicsi Partnert, Berlingot, Caddyd. Kicsit gatyába rázod, pillanatok alatt túladsz rajta 20-30-40%-os haszonkulccsal. Tudod hozzánk hány olyan figura jön oda, hogy hozzunk be neki ilyen kistehert? Rengeteg, de mind visszamondjuk mert nekünk már jobban megéri a tiefladerre majdnem ugyanakkora helyre egy Actrost vontatót felhúzni mint egy Caddyt. Személyautót már boldog-boldogtalan hordja be, de tehert viszonylag kevesen. A kicsik után jöhetnek a háromfelesek aztán meg a hétfelesek. Még néha én is meglepődök milyen szaré-húgyé adják kint a kis Ategokat meg TGL-eket ha akár már csak apróbb baja is van. Itthon meg viszik mint a cukrot. Az első 1-2 milliót nehéz összerakni utána már szépen tudod forgatni.


Szóval nem tudom, hogy old meg a családi gondokat, de a teherautós vonalat kellene nyomnod az biztos! Van itt bőven lehetőség amit kilehet aknázni. Legalábbis véleményem szerint:)

2015. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6. hozzászóló!


Köszönöm a hozzászólásodat! Vállalkozók nem úgy gondolkodnak, ahogy te. De az teljesen igaz, hogy teher szerelőként sokkal jobban lehet keresni.

2015. nov. 28. 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is vállalkozok vagyunk:) Nem nagy cégekben kell gondolkozni mert ők tényleg nem így gondolkodnak.

Ne egy Delta Truckhoz meg a Pappashoz akarj jelentkezni hanem keresd meg a környéken a kis 2-3 fős vállalkozásokat. Én egy csomó kapásból tudok vagy 10 ilyen kis céget akik pont így gondolkoznak mint mi.

2015. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Költözz el!
2015. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!