Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szülnek olyan emberek,...

Miért szülnek olyan emberek, akik még egy saját, fix környezetet sem tudnak teremteni?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem, hogy miért ilyen felelőtlenek az emberek.


Értem én, hogy kevés a pénz, rossz a fizu. De már az elején elrontották az életüket.


Tanulni kellett volna, fejlődőképes munkahelyen elhelyezkedni és spórolni. Abból venni egy lakást, és utána szülni gyereket.

Erre sokan mit csinálnak? Elvégzik a középsulit, szereznek egy pasit, megd.gatják magukat, és gyereket szülnek. Aztán mennek albiba, ahonnan kirakják őket, majd paráznak, mert nem találnak új albit gyerekkel együtt.


Minek kell gyereket szülni a semmire? Ha megvan a biztos háttér, szüljön. Ha nincs, akkor ne albiba szüljön, hanem ne szüljön. Vagy ha tudja, hogy egyszer szeretne gyereket, akkor tanuljon, hogy jó melót kapjon, vagy fogjon ki egy pénzes pasit, aki eltartja.


2015. nov. 24. 12:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
66%
Abban egyetértek, hogy kell egy bizonyos anyagi háttér és anyagi biztonság a gyerekvállaláshoz. De azért ne menjünk már el annyira extrém irányba, hogy már csak az szülhet, akinek saját ingatlana van. Nem mindenki kap jólfizető állást, függetlenül attól, hogy mennyit tanult. Az alul fizetett állások is tele vannak diplomás emberekkel. Ahol én dolgozok, mindenki huszonéves, diplomája és nyelvvizsgája van, a legtöbbjüknek gazdasági, jogi területen, és mégsem kap jobb melót, mint ezt a minimálbéres rabszolgamunkát, amit mi csinálunk és akár egy 8 általánost végző is meg tunda csinálni. A munkapiac teljesen telített. Ha mindenki csak a jólfizető állásokat vállalná el, az emberek fele egyszerűen munka nélkül maradna. Az élet meg teljesen leállna az egész országban, ha senki nem lenne hajlandó elmenni kevés pénzért dolgozni! Te lennél a lejobban felháborodva, ha ebédszünetben kiugranál, hogy eszel valamit, de az összes étterem zárva lenne, mert senki nem lenne hajlandó pincérkedni kevés pénzért, és az összes élelmiszerbolt is zárva lenne, mert pénztáros meg árufeltöltő sem akarna lenni senki! Majd ha ott állsz a jól fizető állásoddal meg a korgó gyomroddal, akkor legyél okos!
2015. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, akkor meg mit turbózod magad egy olyan dolgon, ami téged nem is érint? Éld csak a kis anyagilag tökéletes, fix hátterű életedet.
2015. nov. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Hehe :D Pont ez a gond látod? :D Nem eszek étteremben, én főzöm magamnak a kaját, magam termesztem a zöldségeket, egyedül a húst veszem a boltban, de ha nem lenne se esnék kétségbe, mert akkor csirkém is lenne. :D Puff :D

Régen is megéltek az emberek bolt nélkül.

2015. nov. 24. 16:04
 24/35 anonim ***** válasza:
87%

Aki azzal jön, hogyha mindenki tanulna akkor kihalna Magyarország...

Azért ez egy kicsit hülyeség, akkor magyarul szüljön minden 16-18 éves, legalább nagy lesz a népesség, az mindegy, hogy milyen emberekből tevődik össze.

Nekem is van több olyan volt osztálytársam, aki az érettségire már nagy hassal jött, aztán most megy a panaszkodás, hogy mennyire rossz, mert 25 ezer gyest meg 12 ezer családit kap, a pasija meg vagy elhagyta vagy dolgozik minimálbérért vagy kiment külföldre, hogy ne haljanak éhen. Közben meg lakna anyukával vagy anyóssal, megint panasz, hogy máshoz kell alkalmazkodni. Megint panasz, hogy hova fog menni dolgozni, ha majd letelik a gyes.

Na ezért tényleg, minek a gyerek??

És csomó ilyen ismerősöm van, kapásból 5öt fel tudnék sorolni.

Én érettségi után elmentem egyből fősulira levelezőn, 3 év után diplomáztam, közben végig dolgoztam, nyelvvizsgákat csináltam, jogsit csináltam, vettünk egy autót kp-ra (használtat 1.5 millióért, nem újat) most járok 5 év munkaviszonynál, jól keresek, a párom is jól keres, 4. éve vagyunk együtt, de még bérelt lakásban lakunk, spórolunk sajátra, kb 2-3 év múlva jutunk oda, hogy vegyünk egy sajátot. (50% önerő, 50% hitel) És még mindig nem gondolom, hogy fel lennénk készülve egy gyerekre. Akkor az, aki a semmire szül 0 munkaviszonnyal, labilis kapcsolatba, 0 tulajdonnal az mire számít? Nem értem. Mi kb 2-3 év múlva szeretnénk gyereket, amikor a saját ház is meglesz, és nem hiszem, hogy attól mert 25 évesen szülök majd kihal Magyarország.


23N

2015. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
30%
19es vagyok: azért maradtam én, és nem apuka otthon, mert veszélyeztetett terhes voltam, a 19.héttől otthon is és a kórházban is feküdtem, majd a szülésnél majdnem elvéreztem, és közel fél év volt, mire utána egyáltalán 1-2 óránál tovább ébren tudtam maradni. Rengeteg gyógyszert szedtem, kezelésekre jártam, nem tudtam volna visszamenni dolgozni.
2015. nov. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
81%

a gyereknek nem kel fehér kerités, kertes ház, cuki kutya...

ez a szülök meg a társadalom valloságot nélkülöző elvárása

2015. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
24%
Persze ,mert mindenki élete olyan lesz ahogy a nagy könyvben le van írva.Süt az írásodból az általánosítás ,nagyképűség és a tudatlanság.Mit érdekel ,hogy ki hova mire szül gyereket ,és miért?Kívánom ez legyen a legnagyobb gondod.
2015. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
86%
Már bocs, de amikor itt a GYIK-en a kérdések fele ilyen "kapok-e gyedet ennyi munkaviszonyra", "mikor jön a családi", "nem fizet gyerektartást az exem", "anyámnál élek és nem örül, hogy jön a harmadik gyerek" és hasonlók, akkor hadd merüljön már fel az emberben a kérdés, hogy mekkora hasznot hajtanak ezek a társadalomnak.
2015. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
64%
"Ezek"? Uristen.
2015. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
46%
Ja, meg a ruhát is magadnak szövöd... Aha.
2015. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!