Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szülnek olyan emberek,...

Miért szülnek olyan emberek, akik még egy saját, fix környezetet sem tudnak teremteni?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem, hogy miért ilyen felelőtlenek az emberek.


Értem én, hogy kevés a pénz, rossz a fizu. De már az elején elrontották az életüket.


Tanulni kellett volna, fejlődőképes munkahelyen elhelyezkedni és spórolni. Abból venni egy lakást, és utána szülni gyereket.

Erre sokan mit csinálnak? Elvégzik a középsulit, szereznek egy pasit, megd.gatják magukat, és gyereket szülnek. Aztán mennek albiba, ahonnan kirakják őket, majd paráznak, mert nem találnak új albit gyerekkel együtt.


Minek kell gyereket szülni a semmire? Ha megvan a biztos háttér, szüljön. Ha nincs, akkor ne albiba szüljön, hanem ne szüljön. Vagy ha tudja, hogy egyszer szeretne gyereket, akkor tanuljon, hogy jó melót kapjon, vagy fogjon ki egy pénzes pasit, aki eltartja.


2015. nov. 24. 12:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%

Ott hiba a gondolkodásodban, hogy azt feltételezed, hogy az albi = kevés pénz, bizonytalanság.

Pont nem olyan rég volt, hogy meg kellett menteni egy rakás embert az utcára kerüléstől, pedig ők aztán nagyon felelősségteljes módon "vettek" maguknak "saját lakást", devizahitelre.

2015. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%

"Tanulni kellett volna, fejlődőképes munkahelyen elhelyezkedni és spórolni. Abból venni egy lakást"

Na ha erre várna mindenki, kihalna Mo.

2015. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
79%

Nem mindenki akar sajat ingatlant, ez meg nem jelenti azt, hogy rosszak a korulmenyei :)


Amugy maximalisan egyetertek azzal, hogy a semmire nem kene szulni, de a sajat haz hianya nem jelent meg onmagaban semmit.


Mondjuk en nem akarok csaladot, de nem akarok lakast venni sem, sem most, sem kesobb, pedig marha jo munkahelyem van, sok megtakaritasom, olyan tipusu munkatapasztalatom, ahol nem kell feltenem magam, kozben folyamatosan kepzem is magam, ha mar van lehetosegem. Szoval megtehetnem, de nem teszem.


Azert viszont miert vegyek lakast, hogy utana kiadjam alberletbe? Nem feltetlenul szeretnek par evnel tovabb elni egy helyen, a munkam alapbol sok utazassal jar.

2015. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Még mindig jobb az albérlet, ha van félretett pénzük és fizetni is tudják, mint amikor a nagyszülők nyakára csinálják a gyerekkori szobájukba...

Amúgy nem egy embert láttam aki saját ingatlanba szülte a gyereket, de elvitte a bank és most albérletben vannak.

De olyat is aki kezeskedett rokonnak és ezért vitte el a feje fölül a biztos lakást a bank.

2015. nov. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
46%
Ja meg kifelejtettem a válást, akkor is nagy eséllyel egyik fél megy albiba vagy eladják a lakást, felezik az árat és mindkettőnek még gyűjtögetnie kell mire megint sajátot tud venni. Akkor is a gyerek sokáig albiban van.
2015. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Persze, ha valaki ezért nem vesz lakást megértem. De ha családot akar, gyereket akar... akkor elvileg megállapodni is meg akar.

Nagyon sok olyat látok, akinek alig van pénze, de gyereke van, néha nem is egy, albiban él, és aztán csodálkozik, hogy következő albit nem talál, mert ott a gyerek. És a tulaj a szemét. Kérdem én... miért? Mert felelőtlenül vállalt gyereket? Akinek van pénze, az kap albit, általában egy drágább albit, 130-150ért simán kiadnak gyerekesnek is. De egy olcsóbbat, ahol a tulaj sem gazdag, és sokan jelentkeznek rá, megbízhatatlanok is, azok inkább elutasítják a gyerekeseket.

2015. nov. 24. 12:49
 7/35 A kérdező kommentje:

A devizásokat sajnálom is, abban az időben még nem követtem ezeket a dolgokat.

A válás... ha ennyire bizonytalan a kapcsolat, minek szül? Itt nem a 4-5-6 és nagyobb gyerekekről beszélek... hanem akik még magukról se tudnak, nem nevelhetők, és hangosak. Tehát irritálják a szomszédságot. Ott már azért előre lehet látni a balhét, és a válás se 2 hetes procedúra.

2015. nov. 24. 12:52
 8/35 anonim ***** válasza:
73%

Nincs gyerekem,de szerintem semmi közöd ahoz,hogy más mit csínál,ahoz meg végképp,hogy mível rontják el az életűket.

Nem mindenkinek ugyan az a fontosági sorrend.

És nem mindenki engedheti meg azt sem magának,hogy addig tanuljon ameddig szeretne.

Te is csak beálltál a sorba ami,így szól: spórolni,lakás,gyerek..lehet ha sokan ezzekre várnának,akkor kifutnának az időből.

Idővel minden változik..aki fent van lehet egyszer lent is és fordítva.

Egyszer te is szerzel egy pasit és megd.gatod magad vele....

Ui: Tényleg,semmi közöd ahoz,hogy más mit csínál,te csak éld az életed tovább úgy mint eddig :)

2015. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

a saját lakással nem értek egyet, de alapvetően a gondolatmeneteddel igen.

sokan tényleg minden végzettség nélkül szülnek, a szülőkhöz általában.. persze olyan megbízható párkapcsolatban, ahol apuka már a szülés előtt lelép..

aztán anyuka szülés után éli az életét, bulizgat amíg anyuek vigyaznak a babara.. aztán 3 év után amikor menni kéne dolgozni, ő van a legjobban felhaborodva, hogy nincs normális munka.. pedig otthon volt 3 évig, ennyi idő alatt ki lehetett volna tanulni valamit. (akár egy Bsc-s diploma is az övé lehetne már majdnem)

és akkor a gyerek szívja meg, hogy nélkülöznie kell, és esetleg anyuka meg is mondja neki, hogy miatta szúrta el az életét.. na persze, a gyerek kérte hogy megszulessen.

szóval én se értek egyet sok szülővel, akik rendezetlen körülmények között vállalnak gyereket.


de egy fiatal pár akik dolgoznak, és albérletben élnek, és szeretnének gyereket, nem tudom elitelni.. csak azokat akik még otthon élnek és hírből se ismerik a munkát.. és a kapcsolatuk is haldoklik... ilyenbe nem szabadna gyereket vállalni..

2015. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

"Abból venni egy lakást, és utána szülni gyereket."


Aha. Csak mire kikohogod a lakashitelt elmultal vagy 60 eves. Ha meg hitel nelkul sporolt penzbol akarsz lakast venni, haaaat, azt is megneznem mennyi idosen jon ossze eleg..


De amugy igazad van, ne szaporodjanak a szegenyek, akkor egy generacio mulva csupa gazdag ember lenne a vilagon, es beke lenne meg rozsaszin boldogsag.

2015. nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!