Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbántódnátok, ha a...

Ti megbántódnátok, ha a párotok ezt csinálná?

Figyelt kérdés
Akárhányszor megyünk valahova,és valamelyik üzlettársa velünk jön autóval, mindig megkér hogy üljek hátra. Ez csak szerintem bunkóság? Együtt is lakunk már.
2015. nov. 11. 13:16
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
tudom, hogy az üzleti etikett megkivànja. Ezzel nem is lenne baj, de példàul olyankor is elö szokott ez fordulni, ha olyan valakivel ülünk egy autoban (munkatàrsunk) akit jol ismerünk. Ettöl kicsit olyan érzésem volt, mintha ez az illetö többet érne neki, mint én. De ez biztos csak az én dilim akkor.
2015. nov. 11. 14:05
 12/38 anonim ***** válasza:
50%

En nem sertodnek meg, semmilyen jelentoseget nem tulajdonitok az elore ules-hatra ules dolognak. Nem ezen latszik, mennyire van fontos neki :)


Itt valoban etikett kerdes. De amugy sem kene nagyon magadra venni.. Altalaban ha a haverjaival megyunk barhova, akkor is automatikusan beulok hatra, ne valamelyik nagyobb darab srac nyomorogjon hatul, amikor en sokkal jobban elferek :) Praktikusabb.


Nem kene szvsz ebbol elvi kerdest csinalni :)

2015. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Ha üzlettársi minősítésben utazik veletek akkor oké, ha haveri akkor nem.
2015. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
14%

ne pörögj ezen

felesleges

az üzlet az üzlet

kérdés h akkor minek vagy vele mikor üzletel ? dísznek vagy van komoly oka is ?


akkor sem gáz ha régi haver aki veletek megy


am meg tanulj meg vezetni és légy te a sofőr akkor nem kell hátra ülnöd :-D

2015. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
38%
Ha üzletel,miért vagy ott? Én nem mennék viszont,ha csak munkatársat vagy havert vinnénk nekem sem esne jól,ha hátra ültetne...
2015. nov. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Andizsuzsi ***** válasza:
51%
Ha azon is azt méred le, hogy "mennyit érsz", hogy hol ülsz az autóban, akkor az önértékelésedet tedd helyre.
2015. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
30%

Nézd nekem elég finom érzékem van ahhoz, hogy mi az ami sértő, mi az ami nem (ha kihűlt, vagy melegített kávéval kínálnak az már sértő), de ebben tényleg semmi bántó sincsen.


A főnöki ülés is a kocsiban a jobb hátsó (itt a legvédettebb az utas), ezért ennek felajánlásában semmi sértő sincs. Akivel találkozunk, annak akkor illik a velünk egy üléssorba eső, mellettünk levő ülést ajánlani, ha útközben hosszabban akarunk vele beszélni.


Igazából pont az lenne kicsit sérelmezhető, ha párod rendszeresen azt mondaná, hogy legyél Te a sofőr, hátul meg ők tárgyalnak.

2015. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
83%
Ha te vinnél valakit, ő hátraülne?
2015. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
40%

nekem ez az egész furcsa.

bevallom őszinténén: én is megbántódnék.

bár nem kérdezősködnék a gyk.-n ezügyben, hiszen ahány ház annyi szokás, ha meg téged zavar akkor mi a francokat törődsz azzal, hogy más hogy reagálja le uazt a szitut?



számomra kérdés az hogy mégis ez milyen üzlet?

hány évesek vagytok?

párod egyéni vállalkozó, vagy mi a fene, vagy munka mellett seftel?

havonta ez hányszor fordul elő?

és ilyenkor milyen hosszú távra mentek? (mennyi időt töltesz hátul?)

miért mész velük ilyenkor?

és miért megy ilyenkor veletek más? (nincs kocsija?)


számomra furcsa ez az egész, mert üzletet kötni asztal mellet SZOKÁS (ha már etikettnél tartunk cöcöcöcö - üzenem ezt az előző válaszolóknak), nem pedig vezetés közben. ez az asztal lehet irodai asztal, vagy éttermi asztal, de semmi képpen sem a volán.


én nem mennék ilyenkor velük: egészen egyszerűen azért mert az ember egy dologra tud csak figyelni, ha tárgyal akkor ne a vezetésre figyeljen, ha meg vezet akkor meg az útra figyeljen. vagyis önző érdekből vezérelve és féltve a SAJÁT egészségemet nem kockáztatnék egy balesetet csak azért mert ő vezetés közben tárgyalgat.


én nem lennék a helyedben sem pótkerék, sem kellék, sem gardedán. mindig találnék fontos dolgot amit azonnal meg kell csinálnoM (mondjuk magamnak és nem másnak), és "sajnos" nem tudnék ilyenkor velük menni. akár egy másik városban: biztos találnék valamilyen áruházat hirtelen, bemennék shoppingolni, aztán majd otthon találkozunk: van távolsági busz, és vonat is, sőt még taxi is. sztem nem vagy rászorulva hogy ott legyél, főleg ha hozzád az egész úton nem szólnak.



és kérdés az hogy ezt munkaidőben teszi, vagy azon túl?

mert ha azon túl, az már előrevetíti azt hogy más mindig fontosabb lesz nálad és ha gyereketek lesz, mindig az ezredik helyen lesztek. szoktasd rá hogy munkaidőn kívül te vagy az első, nem pedig a munkatárs. ha ez azzal jár hogy te ülj az első ülésre, hát akkor te fogsz ott ülni. ahogy ő dönt, és azt mondja hogy ülj hátra, ugyanúgy mondhatsz neki nemet, vag yki is szállhatsz és mondhatod azt hogy menjen akkor nélküled. ha hoszabb távon ez zavar téged, akkor keress mást. a belső hang soha nem hzudik ;)


másrészről, úgy gondolom, hogy ezt a pároddal kellene megbeszélned: téged ez zavar, szólj neki.

nem pedig másnak (pl.: az itteni válaszadóknak) megfelelni, pl.:olyan irányított pszichológiai elvárásokat diktálva: ez az etikett, meg ezt így szokás (a nagy francokat)

2015. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
52%

15:17

"finom érzék"?????


nálam ezek után nemhogy kávét nem kapnál, de repülnél a "finom érzékeddel" együtt! :D


"Akivel találkozunk, annak akkor illik a velünk egy üléssorba eső, mellettünk levő ülést ajánlani, ha útközben hosszabban akarunk vele beszélni. "


ja persze blabla

csak akkor illik, ha nincs más hozzád közelebb álló személy a kocsiban! feleséget barátnőt nem ültetünk hátra főleg ha eredetileg vele mentél volna nem pedig munkatársaddal és főleg munkaidőn kívül!

2015. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!