Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok "gyerek"?

Miért vagyok "gyerek"?

Figyelt kérdés
Lassan 34 éves vagyok, gyerekként kezel az anyám és nagymamám. Egy levélért sem mehetek el a postára, helyettem veszik át, nem intézhetem az ügyeimet, úgy hívnak, hogy gyerek és egy kicsit most már zavaró, mert mások előtt égőnek érzem, főleg, hogy ránézésre is látszik a kor. Barátaim soha sem voltak, eltiltottak innen-onnan, kísérgetnek állandóan. Mit csináljak? Nagyon idegesít.

2015. nov. 7. 11:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
és miért nem mész el dolgozni?
2015. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Tervezem, még egy keveset várok, mert negyedéves vizsgák vannak és tanulnom kell, de el fogok. Eddig is segédmunkásként dolgoztam, ezt fogom csinálni. Szeretném elérni az anyagi függetlenséget, kicsit nehéz úgy, ha anyám egy kis pénzt kér, egyből italt vesz, mert nem tudja megtartani. Dolgozni csak költözés után szeretnék, mert félek, hogy adnom kell neki, italra pedig nem szeretnék.
2015. nov. 7. 11:55
 13/29 A kérdező kommentje:
..és egyébként köszönöm az eddigi válaszokat is.
2015. nov. 7. 11:56
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
ja, hogy nem akarsz melózni, az más....akkor mi a kérdés? jó ez neked így, ahogy élsz
2015. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyanyádtól függtök anyagilag, akkor vele beszélj. Pl. arról, hogy nem akarsz anyádnak pénzt adni piára, ha rezsibe, kajába kell befizetni, akkor neki adod oda a pénzt. Keress melót, dolgozz, mert pénz nélkül nem tudom, hogy a pinyóba akarsz elköltözni, aztán húzz el onnan, amint teheted. hivatalos ügyek intézésében sok mindent megtalálsz a neten, vagy kérdezz kollégát, önkormányzatnál ügyintézőt, hivatalt is felhívhatsz, mit hogyan kell náluk - senki sem úgy jött a világra, hogy perfekt ezekben a dolgokban, kérdezni meg nem szégyen, hamar bele lehet jönni, mi hogyan működik.

Viszont ha elköltözöl, menj minél messzebb, mert ezt a kóros babusgatást nem akadályozza különösebben az, ha kétsaroknyira laksz.

2015. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

"Lassan 34 éves vagyok"

"és tavaly dolgoztam is"


A felnőtté válás egyik alapja, hogy az ember el tudja tartani magát, tudjon gondoskodni magáról. Szavaidból azt veszem ki, hogy eddig nemigen akaródzott dolgozni - tehát valahogy mégiscsak jó ez így Neked...


Ha eleged van belőle, akkor menj el dolgozni, nyiss egy számlát az OTP-ben (bemész egy személyivel és megcsinálják), arra rakd be, amit kerestél, gyűjtsd a pénzt és akkor el tudsz szakadni.


Ne a kifogásokat keresd.

Nagyon sokan egyszerre tanulnak és dolgoznak is - nem megoldhatatlan...

2015. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Bakker én már 20 évesen különköltöztem! És mellette tanulok, albérletet fizetek, főzök, mosok, takarítok. Ne legyél már ennyire életképtelen! Ne másoktól várd el, hogy megmentsenek, te anyámasszony katonája!

Azért vagy gyerek, mert nem vagy képes a sarkadra állni. Én sem tudtam 10 évesen.

2015. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért kezelnek gyerekként, mert az vagy. Nem számít a korod. Pont úgy élsz, mint egy átlagos 12 éves. ( de mondhattam volna akár 6 évest is, hisz az is iskolába jár, amellett viszont mindent megcsinálnak helyette)


"Normál" esetben már legalább 10 éve dolgoznod kéne.

Egész egyszerűen lusta vagy kirepülni. Ezért keresel kifogásokat.


Biztos, hogy nem írtad el a korod? Vagy kamu...


Anyád nem dolgozott? Bocs, de te sem. Mitől vagy jobb?

Eltiltottak mindenhonnan? És? Állj fel, és kezdj önálló életet. A családod majd hozzászokik. De amíg annyira sem vagy önálló ÖNSZÁNTADBÓL,mint egy alsós kisiskolás,addig ne várd, hogy felnőttként kezeljenek.

És igen! Önszántadból nem változtatsz az életeden. Hiszen jogilag semmi nem korlátoz, nagykorú vagy.

2015. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

17-es, azt már nem is mertem neki írni - leírtam, de kitöröltem - hogy tanuljon meg főzni :D De jogos.

(16-os vagyok.)

2015. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Na itt azért a kérdező részéről is van beteges viselkedés, úgyhogy nem kell minden a nagyanyjára fogni. Nyilván kényelmes a dolog, ki van nyalva a se..e.
2015. nov. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!