Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben? Fontos!

Mit tennél a helyemben? Fontos!

Figyelt kérdés

Megismertem egy férfit, minden gyorsan történt, olyan volt, mint egy tündérmese. Voltak problémák, de ennek ellenére összeházasodtunk és lett egy gyerekünk. A házasság után minden rendben volt, akkor már terhes voltam. Aztán megszületett a gyerek, és jöttek a problémák, hogy nem foglalkozok vele eleget, meg állítólag megváltoztam. Szerinte már nem kell nekem ő, stb. Aztán nagyon összevesztünk és úgy volt, hogy vége lesz. De MOST újra együtt vagyunk, de már nem az igazi, csak nem akartam feladni. Azt még tudni kell, hogy a házasság előtt is szakítottunk, de annyira szerettem, hogy vele akartam leélni az éltem, és ő is ezt mondta.

A sors fintora, hogy mikor összevesztünk az exem pont akkor jelentkezett. Most mikor úgy döntöttem, hogy az a legjobb, ha vége megint pont jelentkezett az exem, aki tudni kell, hogy mindig is szerettem, de a sors valahogy mindig közbeszólt. Vele háromszor kezdtük újra, most biztos vagyok benne, hogy mi volt akkor a baj, azóta már "felnőttem", és az már nem lenne baj.

A picim gyerekem fél éves. Az exem vállalná a gyereket, engem így ahogy vagyok, akkor is, ha közben válok el.

A nővérem szerint a mostani férjemmel biztos kudarc, csak nem akart beleszólni, de most, hogy kérdeztem, őszintén elmondta ezt. Állítólag az egész család felületesnek tartja a férfi szerelmét irántam, aki ráadásul 20évvel idősebb. Nővérem szerint az exem olyan, aki hozzám való.


Tudom felelőtlen vagyok, de most segítségre van szükségem, mert nem játék, mert van egy pici gyerekem.


2010. márc. 17. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Nehogy már az alapján dömts hogy mi mit mondunk.


Én a helyedben nem maradnék a mostani párommal,de az exet sem választanám

2010. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass az érzelmeidre.Ha úgy érzed a gyerek apjával nem vagy boldog,akkor ki kell lépned ebből a házasságból.Nem a korkülönbség miatt,hanem mert nem tesz boldoggá.Elképzelhető,hogy a másik férfi,jobb "apja"lesz a gyereknek,mint az igazi apa.Vele meg még jól is fogod magad érezni.A gyerek ne kösse össze a házasságodat,mert senki nem fogja neked megköszönni,hogy tönkretetted az életed .A gyerek meg főleg nem.Inkább neveld fel békében,nyugalomban az apja nélkül,mint boldogtalanul,örökös feszültségben az apjával.Az utóbbi verzió senkinek se jó.

Én szurkolok Neked,hogy a döntésed jó legyen,sok boldogságot és jó egészséget a picinek és a picihez Neked.

2010. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem mások véleményére támaszkodva eldönteném, hogy kit szeretek. Csak azért nem választanám egyiket, vagy másikat, mert a családom szerint ő illik hozzám! Lehet, hogy nem is kettőjük közül kellene választanod....

A picidnek az a legjobb, ha te egy boldog kapcsolatban élsz!

2010. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Elsősorban a saját érzelmeiddel kell tisztában lenned! Te kit szeretsz igazán, kivel tudod elképzelni a harmonikus, kiegyensúlyozott, boldog életet, kihez vonzódsz szexuálisan? Szóval ne a nővéred és az itt válaszolók véleménye alapján dönts, hanem mérlegelj mindent, és a saját érzelmeid, racionális megfontolásaid legyenek a meghatározók. S ebbe beleértem a pici gyereked érdekeit is. Sok szerencsét kívánok!
2010. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem működik a kapcsolat a jelenlegi pároddal, és tényleg szereted az exedet, nem csak egy "menekülési útvonal", akkor válj el. A gyerek még kicsi, könnyebben feldolgozza, mintha mondjuk 9-10 éves korában csak a civakodást látná és átélné a válást. A békés család fontosabb a vérrokoni közelségnél (ez az én véleményem).
2010. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az exel biztos érdemes elkezdeni negyedszer is?
2010. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

>>azóta már "felnőttem"<< - jó lenne tudni, mit értesz ez alatt, mert a leírtak alapján nekem nem ez jött le.


Másrészről annál jobbat nem tehetsz, minthogy a szívedre hallgatsz, és mész utána. Ez ugyan nem óv meg a tévedésektől, botlásoktól, viszont ha ki akarod számítani, hol leszel a jövőben, az a biztos kudarc útja. Emberileg. Anyagilag járhatsz jobban, csak nem leszel tőle boldog.


És azt az egyet tudom őszintén javasolni, hogy ismerd meg önmagadat! Mélyen. Én is ezt teszem, nem prédikálok vizet borivás közben. Erre van sok jó módszer, válassz egyet! (Később többet.) ;)

2010. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is hanyagolni kellene a pasikat,nőjj még egy kicsit.

gyerekkel már nem lehet csapongani.

2010. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Maradj a jelenlegi paroddal,szerintem,ha mar neki szultel,gondolom meg szeretitek egymast!Minden rendbe fog jonni!Gondolod,hogy massal konnyebb lesz,esetleg az exeddel akivel mar 3szor szakitottatok?Semmi se lesz vele jo hidd el,tapasztalat,a felmelegitett kaposzta mar nem az igazi! Es a parodat te nem szereted ,ha minden vita utan megakarsz pattani,akkor koltozz el,de ne rohanj rogton mas karjaiba,eleted vegeig ide oda akarsz szaladgalni?Mert akkor a gyereked fogja megsinyleni,de te is kifogsz keszulni!Remelem azert sikerul dontened 22/L
2010. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jesszus, 20 év, rengeteg :) biztos van valami abban amit az egész családod mond, és ha az exhez vonzódsz, a jelenlegi öregember meg nem is igazán érdekel már, akkor én a másikra szavaznék. De mindenképpen az lenne a legjobb, ha egy kicsit külön mennél, ne egyből a régi pasi ágyába köss ki. Hazamész a szüleidhez a gyerekkel, aztán elkezdesz találkozgatni akivel akarsz, és meglátod mi lesz.
2010. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!