Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem birom itt mar tovabb! Mit...

Nem birom itt mar tovabb! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van ket testverem. Egy batyam es egy noverem. A noverem csak egy evvel idosebb nalam. En 13 eves vagyok. Jovore mar vegzos leszej. Egy szobaba vagyok a noveremmel ami sok mindenben meggatol. Amikor haza jovok a sulibol a szobamba mennek tanulni de mivel neki is kell tanulnia ezert ebbol is vita szokott lenni. A masik meg az hogy a szuleink szobajabol athallatszik a teve es ez is sokszor zavar a tanulasban es nincs is rendes ajto a szobankon es neha nem szeretnem ha latnak a szuleim vagy hallanak(youtube) amit csinalok. Es majd ha gimibe fogok jarni akkor is sokat kell majd tanulni es egyre fontosabb lesz hogy eltudjak vonulni egy olyan helyre ahol olyanokat tudok csinalni amit senkisem lat. Nem tudom elkepzelni a gimis eveimet a noveremmel egy szobaba. S az is zavar tobbek kozt hogy haom gyerek es ket szulo de csak egy furdoszoba. Legjobban egy uj lakasba koltozesnek orulnek de azert ez eleg draga. Mit tegyek? Valaszaitokat elore koszonom.



2015. okt. 19. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Örülj neki hogy van nővéred. Én mit megnem tennék érte hogy éljen. Ha csak a tanulàssal van baj menj ki az udvarra és kész. Vagy az egyik baràtnődnél menjél át.
2015. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

" Amikor haza jovok a sulibol a szobamba mennek tanulni de mivel neki is kell tanulnia ezert ebbol is vita szokott lenni." ? Miert?


3 gyerek es 2 szulo felosztas volt nalunk is 65 negyzetmeterre egy furdoszobaval, panelban...kibirod!


A zenehallgatas, Youtube nezes fulhallgatoval jobb ha nem szeretned, hogy halljak.


Fuldugot probalj az athallatszo TV es egyeb zajok ellen. Nekem bevalt.


Amugy inkabb csak nyafogas amit irsz. Van penzed elkoltozni? Nincs, akkor ki kell birnod!

2015. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Egy több fürdőszobás, több szobás lakás, magad is írtad, hogy drága.

De ami a TV-t illeti, (udvariasan!) szólhatsz szüleidnek, hogy zavar. Arra is megkérheted szüleidet, hogy a szobátokra csináltassanak jobb ajtót.

Azt nem értem, hogy egy szobában miért nem tudtok ketten egyszerre tanulni?

2015. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Konyhába is lehet tanulni, meg kell beszélni velük, hogy bizonyos időben ne zavarjanak ott. Vagy ha nem lehet, akkor menj el könyvtárba ott nyugodtan lehet tanulni, számítógépezni, ha gimis leszel elmehetsz otthonról, ha nem helybe akarsz majd járni, nem tudom.
2015. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4: A koleszben sem egyedül lesz egy szobában.
2015. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Költőnő? ***** válasza:
97%
Többen felnőttünk testvérrel egy szobában.
2015. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A tanulás általában elég csendes dolog, simán lehet ketten is egy szobában, én még 25 éves fejjel is bejártam a koli tanulószobájába mert ösztönző volt.


Füldugó tényleg jó a zajok ellen.


Esetleg még azt csinálnám, hogy az asztalom úgy forgatom, hogy az ajtóval szembe üljek, és ne lássák mit csinálok, mit nézek éppen.

2015. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Nyaf-nyaf-nyaf...sokan nőttünk fel testvérrel egy szobában, mégis tudtunk tanulni.Fürdőszoba is egy volt. Örülj, hogy van testvéred meg van hol lakjatok!
2015. okt. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekkoromban ritkaságszámba ment, ha a testvéreknek külön szoba jutott, mégis felnőttünk.

Alkalmazkodj!

2015. okt. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Elköltözni egy nagyobb házba???

Álmodsz? Örülj, hogy van tető a fejed felett, mert sok más gyereknek ez nem adott. Mi négyen voltunk testvérek, egy szobánk volt, mégis megoldottuk a tanulást, mind a négyen diplomásak lettünk.

Elmhetsz könyvtárba, betehetsz füldugót, használhatsz fülhallgatót, stb. Jó tanácsoat adtak itt előttem.

Nem vagy olyan szerencsétlen, mint gondolod, csomó gyereknek pl nagyobb gond, hogy nincsen mit ennie, és nem az, hogy nem tudja a youtube-t nézni.

2015. okt. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!