Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El akarom tiltani a páromat a...

El akarom tiltani a páromat a keresztgyerekétől. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 16:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
ne haragudj,de mégis miért?drogozik a gyerek,és félsz,hogy a párodat beleviszi a rosszba?Esetleg együtt járnak K*rvázni?Vagy szektás lett a gyerek,és félsz,hogy ráveszi a párodat is??Bisztos,hogy gonosz gyerek lehet,ha félteni kell tőle a párodat!!!Talán vidd el ördögűzésre,vagy beszélj a szüleivel!!!!!!!! -.-
2010. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
A pénz miatt. Elvárja illetve a szülei jobban elvárják, hogy ajándékozásnál nagyobb értékű dolgot kapjon a gyerek. Itt nem 5-10 ezerről van szó, hanem közel 100 ezerről. Van itt valaki aki esetleg ilyen ajándékot/ajándékokat vesz a keresztgyerekének, vagy elvárja? Normális ez? Mert szerintem nem. Ha nem kapja meg, akkor én vagyok a hibás, hogy én beszéltem le róla a páromat meg ilyenek. Nem szégyen, nem vagyunk gazdagok, megélünk kettőnk fizetéséből, pár ezer forintot tudunk félretenni havonta, ami elmegy a gyerek ajándékaira, sőt, karácsonykor majdnem hitelt kellett felvenni miatta. A párommal ezerszer végigrágtam, kezdetben felmordult, hogy hogy képzelem, az ő keresztgyereke, most már úgy érzem ő is belátja, hogy ez így nem mehet, de ha nem kapják meg azt az ajándékot, persze én vagyok a rossz, én beszélem le, utálom a gyereket stb... Most hogy jön a húsvét, újabb feszültségeket szül ez a dolog, 87.000-es ajándékot kértek. Már végső elkeseredésemben tényleg megkérem, hogy inkább szakítsa meg a kapcsolatot, és nem érdekel hogy mi lesz, de nem elég sok mindenről kellett lemondanunk a gyerek végett.
2010. márc. 17. 08:13
 13/19 anonim ***** válasza:

A keresztszülő kötelessége ("hivatalosan") a gyerek fejlődése érdekében a szülők támogatása, akár anyagilag, de leginkább jó szóval, bíztatással, szeretettel. Ez nem jelent húsvétre 87 ezer Ft-os ajándékot (mi a fenét lehet ennyiért venni egy gyereknek?), főleg hitelből.

Kár volt elkezdeni és hozzászoktatni őket. Egyébként meg az ajándékot nem kérik és elvárják, hanem ajándékozzák.

Nem az a megoldás, hogy eltiltod a párodat a gyerektől, hanem hogy befejezitek az ész nélküli költekezést és kerek perec megmondjátok a szülőknek, hogy nincs rá pénz. Karácsonyra a max, amit költök a keresztfiamra, az 10000 Ft alatt van, húsvétra pedig 5000 Ft alatt. A húsvét egyébként is inkább a hagyományokról szól, nem az ajándékozásról.

Ha pedig a szülőknek van szükségük anyagi segítsére, akkor azt nem ünnepekkor, a gyerek ajándékában kell letudni, hanem pl. folyamatosan kajavásárlással segíteni nekik.

2010. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én a párod helyében a sarkamra állnék és kiosztanám a szülőket, hogy hogy gondolják azt, hogy ennyit költötök a gyerekre. A szeretetet nem értékes ajándékokkal mérik! A gyereket meg amúgy sem volt túl jó ötlet hozzászoktatni, mert innentől ő is elvárja. De nem ő a hibás! Eltiltani semmiképp nincs jogod, de a párodnak valóban a sarkára kellene állnia! Mi az, hogy hitelt kell felvennetek, hogy a gyerek (szülő) ajándékát finanszírozhassátok. Ha a párod ebben partner, akkor ne haragudj, de ő a buta!
2010. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
tényleg nem az eltiltás a legmegfelelőbb.a szülőkkel kell megértetni,hogy nektek erren nem telik és amúgy sem az a dolgotok,hogy vagyonokat költsetek a gyerekükre.az én keresztapámáknak is nagyon jól megy (vision-hair bemutató fodrásza)és mégsem kértem soha tőlük nagy ajándékokat.és mi sem költünk 100 ezreket a kisfiukra.pl húsvétra könyvet kértem 3000 Ft alatt van.és nagyjából egy árban viszonozzuk.ez mindig így megy .legyen szülinap,karácsony stb.magyarázd el a szülőknek,hogy ez így nem normális.
2010. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
mikor szóba hoztuk a szülők előtt, megkaptam a magamét, hogy én ebbe ne szóljak bele, hogy utálom a gyereket meg őket... először csak viccelődve próbáltunk utalni rá, de a reakció az volt, ha nincs meg a kívánt ajándék, akkor ne is legyen a párom a gyerek keresztapja. Amúgy ez a család nagyon jómódú, szóval a pénz nem számít náluk, de nálunk igen sajnos.
2010. márc. 17. 15:35
 17/19 anonim ***** válasza:
Huhh hát a gyerek szűlei nem normálisak.Én is kilennék akadva a helyedben
2010. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ne haragudj,hogy egyből így rádmordultam,a felső válaszoló vagyok a második oldalról,szerintem megmodnjátok nekik,hogy nektek nincs pénzetek,és nem kell eltiltani senkit senkitől,maguk fognak elpártolni tőletek,ami,ha így is van,sose bánjátok,mert az ilyen emberek,akik csak a pénzt nézik,nem valók normális emberek közé!legyen más a "keresztapja" aki bírja lóvéval,de ti hagyjátok a kapcsolatot ezekkel a pénzéhes,pénzvadász szeretetmentes emberektől!
2010. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez esetben talán le kéne mondani a keresztapaságról, de ezt csak a párod teheti meg, nem kényszerítheted.

Én csak a gyereket sajnálom, neki se lesz könnyű élete ilyen szülőkkel.

2010. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!