Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mernétek teljesen új életet...

Mernétek teljesen új életet kezdeni ennyi idősen?

Figyelt kérdés
22\L vagyok, nagyon nehéz életem van, sokmindenen keresztülmentem, dolgozok éhbérért, mellette levelezőn egyetemre járok, ez az utolsó évem, édesanyámmal élek aki nagyon beteg mentálisan és testileg is, úgy érzem semmire nincs idő, minden nyomaszt, nincs erőm, nincs bennem már semmi, teljesen el vagyok keseredve. Új életet akarok, elmenni messze, nyugalmat, valami teljesen mást, mindent itthagyni. Arra gondoltam hogy külföldre mennék, de nem tudom megérné e. Vennék fel hitelt, és addig ellennék az első fizetésig abból. Mit gondoltok, jó ötlet egyedül nekivágni a nagyvilágnak? Van valakinek erről tapasztalata? Irhattok üzit is
2015. okt. 13. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem a kérdés alapján, hogy legalább 50 éves vagy, már épp fogalmaztam a fejemben a "sosincs késő" jellegű választ.


22 évesen előtted a világ, mégis mitől kellene félni? Pont tökéletes korban vagy ahhoz, hogy végre a saját lábadra állj és a saját életed kezdd el élni.


Hitelt nem ajánlom, hogy a külföldre költözés miatt felvegyél. Inkább tartson kicsit tovább a gyűjtögetés. Lehet, hogy éhbérnek érzed a fizudat, de gondold át a kiadásaidat, mindig meg lehet fogni valamennyi pénzt.


Hajrá!

2015. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

22 evesen semmi sincs elkesve.. En 25 voltam, amikor egyedul, tiszta lappal inditottam kulfoldon, es meg azt se ereztem keseinek.


A hitelt viszont nem ajanlom, inkabb gyujts kicsit tovabb, addig pedig tanuld a celorszag nyelvet, ahhoz, hogy kint normalis korulmenyeket teremts, az nagyon fontos.

2015. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
28%

Egyetértek az előzővel.


Szerintem fejezd be az egyetemet, dolgozz, gyűjtögesd a pénzedet. Amikor elégnek látod, keress egy olcsó házat egy olyan helyen, ahol el tudnád képzelni a jövődet. (ha angolul tudsz beszélni, akkor nyilván angol anyanyelvű országot válassz, vagy tanulj ki egy másik nyelvet) Persze költözés előtt kéne keresni egy biztos állást a kiszemelt helyen. Diplomával remélhetőleg sikerülni fog. És akkor az olcsó házat felújíthatod szép lassan, vagy vehetsz egy újat, ha spórolsz. Kell ennél több? Szép helyen vagy, van szép házad, szép összegű pénzed, a nyelvet is tudod. Ha ezt eléred, a boldog élet meg fog találni téged. (vagy te őt) :) Rengeteg szerencsét és boldogságot kívánok!

2015. okt. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
51%

3. vagyok.


Ennek a kérdésnek a linkjét írd le, és rakd el valahova, ahol nem veszik el. Pár (vagy sok) év múlva majd írd le, mit sikerült véghezvinned, hogy mások is tanulhassanak az ilyen helyzetből, és esetleg mi, válaszadók megtudjuk, sikerült-e. (Ha addigra nem felejtjük el. :D)

2015. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

22 éves lány ként a legjobb és legolcsobb utazás és kipróbálni magadat, hogy au-pair lányként családhoz mész.

Azt az országot kell célba venned, amelyik nyelvet beszéled. Keresel egy hivtalos irodát és megprobálod. Alegtöbb ember aztán ott marad az egy év után és más munkát keres.


Èn voltam amerikában és angliában is, de a végén németországban telepedtem le.

2015. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban nem ertek egyet a harmassal, hogy hazra gyujts otthon.

Legalabbis ha UK-t vagy Irorszagot veszem alapul (ezekben az orszagokban eltem/elek), magyar fizetesek mellett nyugdijas leszel, mire osszejon.


Elsosorban szobaberlesben erdemes gondolkozni, az olcso is, ill. nem is nagyon adnak ki lakast/hazat (errefele legalabbis) 6-12 havi kaucio vagy 3 ev itt tartozkodas nelkul.


Az egyetemet fejezd be! Ha jobb munkat akarsz, akkor akar szabad bolcsesz diploma is lehet a ZSKF-en, csak valami papir legyen. Nekem csak erettsegim van es par ev munkatapasztalatom a teruletemen (irodai munka amugy), es sorra buktam el a nagyobb cegeknel allasokat, mire talaltam valami jot, mindez egy nyamvadt papir miatt. Most itt kinn tanulok munka mellett, hogy a teruletemhez megfelelo kepesitesem is, de itt rettenet draga am.


Ami nagon fontos, az a nyelvtudas.


Melyik orszag(ok)ban gondolkodsz?

2015. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

WTF???


Azt hittem, minimum 50-60 éves vagy.

2015. okt. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szia! én olyan kinti munkát javaslok, amit ott lakással lehet végezni. Én Angliáan dolgoztam házi ápoloként - live in care munka - de ez több éve volt, és nincsenek már kapcsolataim.
2015. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem vagy elkésve az új élettel. Én 30 évesen most kezdtem levelezőn másoddiplomát úgy hogy közben várom az első kisbabámat..

Viszont azt nem tudom, hogy anyukádat tudod kire hagyni? Ha eddig te gondoztad, ezután hogy lesz?

2015. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez nem egy új élet, ez AZ élet, amit most kezdesz el.

Vagy 15 évesen miket csináltál, amibe belefásultál?

2015. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!