Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi okok miatti névváltozt...

Családi okok miatti névváltoztatás, mire?

Figyelt kérdés

A családommal évek óta nemhogy rossz a viszonyom, hanem teljesen meg is szűnt (senki nem beszél senkivel a családtagok közül), a keresztnevem ugyanaz, mint édesanyámé, sosem szerettem, így nem kívánom megtartani, és szívem szerint a vezetéknevemet is lecserélném.


Külföldön élek, kettős állampolgár vagyok, így keresztnévként az Emma név felvételére gondoltam., mivel szépen cseng, egyszerű, és nemzetközi.


Tudnátok ajánlani szép magyar vezetékneveket mellé (az sem baj, ha külföldiek nyelve nem törik bele)? :)


Előreis köszönöm!


2015. okt. 10. 23:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%

Családdal évek óta rossz a viszony, meg is szűnt a kapcsolat, senki nem beszél senkivel...

- komolyan gondolod, hogy ha nevet változtatsz, akkor ezen a téren lesz valami változás, javulás???

- mi van, mi lenne, ha esetleg a kapcsolat helyre-állítására törekednél, a neved nem tehet arról, hogy a dolgok így alakultak

- a név, az őseink, gyökereink, általuk kaptuk mindazt, amik vagyunk, mindazt amivé lehetünk, jelzi honnét indulunk, és rajtunk is áll, hogy azon az úton meddig jutunk.


Bármilyen nevet is változtatsz, életednek ez az igen meghatározó része attól még nem fog változni! A génjeid, az abban magaddal hozott "örökséged" nem fog változni!

2015. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 piroska és a farkas ***** válasza:
84%
11-es! A Kérdező szerintem sehol nem írta, h ezzel a családi békét akarja helyreállítani. Pusztán tényként és a döntése indoklásaként írta le, fogadjuk ezt el kioktatás nélkül, a többi, mélységében igazán rá tartozik, akárhogy alakul. Kérdező! Az Emma kedves név. Ami a vezetéknevet illeti, első körben én is az ősök között keresgélnék, de ha megszünt a kapcsolat, akkor valoszínü, hogy soha nem volt köztük olyan, akit közel éreznél, vagy akár a szüleid , nagyszüleid elmesélééből tetszett az élete, a személyisége, tehát ilyenformán ez is kilőve, mint esetleg érzelmi töltetből eredő választás. Ami még eszembe jutott, az a helység, amihez esetleg kötődtél. Pl én váci vagyok, lehet, h Váci Emma lennék. Mondjuk nem hangzik olyan romantikusan, mint mondjuk a Sárospataki, az igaz.
2015. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Piroska és Farkas!

Tisztában vagyok mi a kérdés, csak azt gondolom, érdemes lenne a dolgoknak azt az oldalát is átgondolnia, mert a név változtatás gyakorlatilag nem oldja meg a problémáit!!!


De ha ez téged megnyugtat, akkor választhatja, terád gondolva:

Farkas Emma nevet is!

2015. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 piroska és a farkas ***** válasza:
53%
De ő nem írta, hogy ez probléma!!!
2015. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!