Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevet szeretnék változtatni,...

Nevet szeretnék változtatni, de nem tudom, hogy ez pontosan hogyan is megy. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Az lenne a probléma, hogy a drága "apám" 6 éve nem látott és nem is érdeklődik felőlem. Már sokszor gondoltam a névváltoztatásra de most meg is szeretném valósitani.

Én 19 éves vagyok, nemsokára 20 és egyetemre járok. Anyukám lánykori vezetéknevét akarom felvenni.

Anyukám még a férjezett nevét viseli pedig már nagyon régen elváltak.De ő is meg akarja változtatni a nevét.

Azt szeretném kérdezni, hogy mivel egyetemista vagyok lesz valami gondom a névváltoztatással? De inkább az a fő kérdésem, hogy hogyan is megy ez. Kb.mi mennyibe kerülne ha gyorsított eljárás lenne és ez igy mennyi idő?

Valamint a különböző szolgáltatóknal is be kell ezt jelenteni, hogy anyukám neve megváltozott. Ez mennyi lenne?

Tudom, tudom hogy a google mindenre választ ad, de én nem találom ezeket, szóval a segitségeteket kérném.

Csak normális válaszokat kérnék! Köszönöm!:)



2014. dec. 8. 01:28
 1/5 anonim ***** válasza:
bemész az okmányirodába ...
2014. dec. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy az összes iratodat ki kell cserélni. Én nem siettem el azért, de csak második keresztnevet vettem fel. A névváltoztatás maga talán 10000 Ft illeték. A te neveden valószínűleg nincs semmi. Anyád neve milyen? XY-né? Elvileg be kell jelenteni mindenhol, de ha anyád a leánykori nevét kezdi használni, abból valószínű nincs nagy gond, hiszen a leánykori neve mindenhol megvan. Nekem sincs mindenhol átvezetve.
2014. dec. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nevvaltoztatasi kervny illeteke 10e forint. A nebpvvalgoztatast nem kotelezo engedelyezni. Indokolnod kell, hogy miert akarod. Jo tudni, hogy a nevvaltoztatas erdemtelenseget eredmenyez, ami azzal jar, higy ha kaptok tartasdijat, apad kerheti a megszunteteset, illetve kitagadhat az oroksegbol is.

Jarulekos koltseg minden hivatalos irat csereje, a nevedre szolo szolgaltatasok atiratasa, bankszamla atirasa. Iskolaban a bizonyitvany atirasa. Anyukadnal ugyanez a menete es koltsege a dolgoknak. Me hiszem, hogy ennel letezik gyorsitott eljaras.

2014. dec. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, okmányirodába most még ne menj!

Két dologról van szó. 1. Anyukád a lánykori (születési) nevét akarja használni? Akkor az ő esetében válás utáni névváltoztatásról van szó. 2. Te ha fel akarod venni anyukád vezetéknevét, akkor születési név megváltoztatásáról van szó. Mindkettőt az anyakönyvvezetőnél kell kérvényezni. A tiéd 10 ezer, anyukád esete 5 lenne, ha jól emlékszem. Az első, hogy hívd fel a helyi anyakönyvvezetőt, kérj tőle időpontot, besétáltok hozzá és elmondjátok, mit szeretnétek. Ő ad nyomtatványokat, kitöltitek, visszaviszitek hozzá és ő elindítja az eljárást. Ha minden kész van, utána lehet menni az okmányirodába személyit, útlevelet, lakcímkártyát cserélni, taj-kártya, adókártya csere a megfelelő helyen szintén. Ezek is térítésköteles tételek.

A születési név megváltoztatása eljárás talán 60 nap, de nálunk mindkét esetben 3 hét alatt jött az okirat.

2014. dec. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:) Sokat segítettetek:))

A gyerektartásról annyit h soha az életben nem fizetett és én lennék a legboldogabb ha kitagadna a családból:D

2014. dec. 8. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!