Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás és elköltözés?

Névváltoztatás és elköltözés?

Figyelt kérdés

Mennyire lenne életszerű, ha azzal a szándékkal szeretném megváltoztatni a keresztnevem és vezetéknevem, mert új életet akarok kezdeni? Keresztülmentem sok mindenen, amin nem kellett volna, újra akarom kezdeni.


Van egyátalán ilyen lehetőség?


(a keresztnevemet amugy sem tudtam megszokni 21 év alatt)


2015. ápr. 22. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Meglehet mindkettőt, de ez pénzbe kerül, de a születési neved mindenhol az eredeti lesz
2015. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenre nem igazán van lehetőség, külön kérvényre esetleg de ahhoz indok is kell. Az új élet kezdete nem az, mindenki kezd új életet legalább 1x.
2015. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

felveheted a családban vlki nevét pl nagyszülő, édesanya vezetéknevét, keresztnevet is változtathatsz, de a születési név marad a névváltoztatás 10 ezer, plusz az összes papír módosítása

szóval alsó hangon 20-30 ezer

2015. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2015. ápr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Rokonom változtatta meg 22 éves korában,most 55 éves.Teljesen új nevet kért,és neki mindenhol az szerepel.Példa : addig Tóth József volt, és Sárszentmihályi Péter lett.Ez csak egy példa,de kb. ennyire különbözik.
2015. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A születési nevét változtatják meg... A kérelem a születési név megváltoztatására irányul, ne mondjátok azt a butaságot, hogy a születési neve megmarad. Akkor mi változna?

A kérelem kétszer nyújtható be, először 10.000 Ft, másodszor 50.000 Ft illetékkel. A döntés fellebbezhetetlen.

2015. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudsz elfutni a problémák elől. Meg kell őket oldanod.
2015. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

A mai 21 evesek igy oldjak meg a problemakat?

... Ha en meselnek, hogy mi mindenen mentem eddig keresztul, sokan atertekelnek a problemaikat.... Megse gondoltam soha, hogy nevet kellene valtoztatnom. nem is tudom, hogy sirjak-e, vagy rohogjek ezen a kitalalmanyon...

2015. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy 6. írja. Bevonják az eredeti szül.akvi kivonatot és újat kap, a megváltozatott nevére. Utána sehol sem kell használni az eredeti születési nevet.
2015. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8, neked ugyanúgy fogalmad nincs az én problémáimról, mint nekem a tieidröl, szóval kérlek, maradj csendben.


A többieknek köszönöm

2015. ápr. 22. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!