Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi okok miatti névváltozt...

Családi okok miatti névváltoztatás, mire?

Figyelt kérdés

A családommal évek óta nemhogy rossz a viszonyom, hanem teljesen meg is szűnt (senki nem beszél senkivel a családtagok közül), a keresztnevem ugyanaz, mint édesanyámé, sosem szerettem, így nem kívánom megtartani, és szívem szerint a vezetéknevemet is lecserélném.


Külföldön élek, kettős állampolgár vagyok, így keresztnévként az Emma név felvételére gondoltam., mivel szépen cseng, egyszerű, és nemzetközi.


Tudnátok ajánlani szép magyar vezetékneveket mellé (az sem baj, ha külföldiek nyelve nem törik bele)? :)


Előreis köszönöm!


2015. okt. 10. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Válogass

[link]

[link]

2015. okt. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, néztem én is, de nem feltétlenül aleggyakrabbak közül választanék. A Kertészre gondoltam, de már hívnak így egy híres költőnőt. Mit gondolsz, jól hangzik?
2015. okt. 10. 23:30
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Kiss, szerintem jól hangzana, bár angol nyelvterületen máshogy értelmeznék.
2015. okt. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

A tágabb rokonság vezetéknevei szóba jöhetnének?

Nagyszüleid, sógorok, unokatesók, féltestvérek, szerelmeid, stb.?

2015. okt. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg keress olyan személyt a történelemben, akinek az örökségével azonosulnál.
2015. okt. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

5: Nekem a Besenyő Pista bácsi jutott eszembe!:)

Vagy Hofi.

2015. okt. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Emma Herendi. Emma Katona. Emma Tarnai. Emma Tarpai.
2015. okt. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Ha a külfödieket meg akarod kímélni, felejtsd el a tipikusan magyar betűket (pl. kettős/hármas msh.-k, ékezetes mgh.-k).

Pl. Sallai Emma, Boros Emma, Kerekes Emma?

2015. okt. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
De azt tudd hogy nem a név határozza meg az embert. Inkább fordítva. Ha olyan dolgokat teszel amivel megnyered az embereket , a neved is tetszeni fog nekik. De fordítva is igaz.
2015. okt. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

A nevvaltoztatas fő szabálya, hogy gyakori csaladnevre nem lehet csak akkor, ha a felmenok között volt olyan nevű.

Nagyszülők, dedszulok nevei nem jöhetnek szóba? Mondjuk nekem nagyon fura, hogy teljesen mindent meg akarsz változtatni. ...

2015. okt. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!