Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnam enyhiteni a...

Hogyan tudnam enyhiteni a fajdalmat?

Figyelt kérdés
Edesapam 6eve halt meg amikor 9 eves voltam. Es ugy erzem a fajdalom amit erzek amiatt hogy elhunyt felemeszt. Borzaszto amikor meghallok egy dalt vagy megnezek egy filmet amit vele neztem a fajdalom elviselhetetlen... Mondjak hogy a fajdalom az ido mulasaval enyhul, nos nalam ez nem igaz, sot! Folyamatosan erosodik. Mindenrol o jut eszembe azon gondolkodom naphosszat hogy milyen lenne ha meg elne. Segisetek legyszives hogyan tudnam szerintetek megtalalni a belso bekem ezirant mert nemhiszem hogy en mar ezt igy akarom.

2015. okt. 4. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
voltál a temetésén?
2015. okt. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tereld el a figyelmed éld a saját életed

sportolj rendszeresen, jár bulizni, iratkoz be a dráma szakörbe, a föző tanfolyamra....

minden nap legyen egy új közzöség amit meg kel ismerni be kel illeszkedni

a távolból tisztább a kép

az ön sajnálat nem elég sose lesz elég csak rajtad múlik

2015. okt. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen voltam.
2015. okt. 5. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:

miért a lepont...?

a temetésen veszünk búcsút szeretteinktől, és akkor zárjuk le, hogy nincs többé köztünk. még utoljára kap pár szál virágot és örök nyugalomra helyezik.

innenstől a gyász első és legfontosabb lépcsője megtörtént.

mert tudomásul lett véve, hogy nincs már.

így ezzel kell megtanulni együtt élni.

a hiánya elkísérhet messzire akár életünk végéig.

zért sokszor megemlékezünk róla, ismerek, aki a szerette születésnapján és karácsonykor is gyertyát gyújt neki.


viszont ismerek olyat is, akik a saját gyereküknek nem mentek ki a temetésére. (és ha belegondolok olyanba, hogy ha a lelkünk még egy ideig itt marad, akkor az a gyermek nem találkozhatott a szüleivel egy végső búcsúra..)

2015. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az én tesóm is 9 volt amikor meghalt apukánk, és mai napig 35 év alatt nem dolgozta fel, anyukám nem is nagyon hagyta gyerekként, pl kötelezően elrángatta a temetésre pedig bátyám mondta h ő nem akar... én azt javaslom, hogyha beszélhetsz erről anyukáddal, kérd meg esetleg h menjetek el pszichológushoz. Pl ilyen veszteségek feldolgozásában nagyon hatékony tud lenni, lehet h csak alig néhány alkalom szükséges, viszont szakemberrel.
2015. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok, 12 éves koromban hunyt el az apukám. Nálam ugyanez volt a helyzet, de muszáj megtanulni, hogy bár minden ilyenről ő jut az eszedbe, el kell őt felejtened valamilyen szinten. Ez nagyon nem könnyű, de muszáj. Nekem is gyakran eszembe jut apukám, de nem úgy fogom fel, hogy elment, hanem úgy, hogy milyen jó volt vele ezt, azt átélni. Ha szeretnél beszélgetni, valamit esetleg kérdezni, nyugodtan írhatsz privát üzenetet.
2015. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!