Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok fukar amikor nem...

Miért vagyok fukar amikor nem kellene?

Figyelt kérdés
Pl testvéremnek vettem egy diszt ami tetszett neki, 1.500 ft volt a kicsi, 1.700 a nagy, én a kicsit vettem meg gondolván hogy nem költekezhetek munkanélküli lévén. Barátomat vonakodva segitettem ki 600 ft-tal, amikor kért kölcsön cigarettára. Ilyen dolgokon vagyok képes spórolni. Félretett pénzem van, amiből elvagyok egyenlőre. Magamra alig költök soha, nem ülök be szinte sehova barátokkal. Ideges vagyok ha költeni kell. Viszont korábban sokkal adakozóbb voltam, a pénz nem nagyon érdekelt pedig kevedebbem volt mint manapsåg.
2015. okt. 2. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Munkanélküliként én is meggondolom, mire költök... Cigire pedig senkinek nem adnék.

De hogy mi okozott nálad változást, azt nem tudhatom. Bár elég logikus, hogy ha most munkanélküli vagy, akkor akár tudatosan, akár tudat alatt maximálisan visszafogod magad...

Sőt, változni is tud az ember az évek alatt... Tapasztal, gondolkodik, merevebben kezd gondolkodni ilyen téren, ez megtörténhet.

2015. okt. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Már bocs, de ha munkanélküli vagy, akkor gondolom nem vet föl a pénz. Tehát nem fukar vagy, hanem beosztod azt a kis pénzt, amit adnak havonta.
2015. okt. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Az ok, h cigire sajnaltad, de a disznel mar megvehetted volna a nagyobbikat.
2015. okt. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Én is ilyen vagyok, bár nem munkanélküli.

Elkezdek valamire félre rakni, de mire összejön a pénz sajnálom elkölteni rá. :D

2015. okt. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Nos, nincs pénzed, érthető, ha megfogod. A díszen felesleges volt a 200-at spórolni, de milyen barátod van, aki a munkanélküli barátnőjétől CIGI-re kér pénzt????
2015. okt. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Hogyan avgy el egyenlőre? Egyenlőre osztod be a pénzt? Vagy a keresett szó egyelőre? Mert a kettő teljesen mást jelent.


Ezt a típusú embert hívják fillérb*szónak amúgy.

2015. okt. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baj nincs a gondolkodásmódoddal egyet kivéve: a munkanélküli barátnőtől cigire kölcsönkérő parazitától sürgősen szabadulj meg, ilyen mentalitású ember senkinek az életében nem okozna űrt, ha eltűnne, sőt, csak pozitív hozadéka lenne, ráadásul nem is illetek össze.
2015. okt. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

6-os: nem arra mondják, hogy fillér b**ó, aki munkanélküliként nem költ felesleges dolgokra.

el vagy tévedve.

olyanokra mondják pl, akiknek van miből, azaz pl. veszel egy nagy értékű cuccot, ami 39.990 Ft, odaadsz 2 db húszezrest, és tartom a markod a visszajáró 10 ft-ért.

na ez a fillérb**ás, nem a leírt kis történet a kérdező részéről.



viszont amit te csináltál az egyelőre/egyenlőre szavakkal, arra azt mondják, nyelvtannáci, vagy szimpla kötekedés. az ilyen emberre mondják, hogy a kákán is csomót keres, semmi nem jó neki.

megértetted, amit írni akart, nem? mind megértettük, és nyilván tudjuk a különbséget a két szó között, mégsem kötöttünk bele.

2015. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Majd ha lesz allando beveteled koltesz, addig nem is baj ha nem.



Egyelőre és nem egyenlőre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2015. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"viszont amit te csináltál az egyelőre/egyenlőre szavakkal, arra azt mondják, nyelvtannáci,"


8-as válaszoló! Akkor amit a kérdező művelt az egyelőre/egyenlőre szavakkal, arra mit mondunk? Nyelvtancigány?!

2015. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!