Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek, hogy...

Nem tudom mit tegyek, hogy számomra a legszerencsésebben kerüljek ki ebből?

Figyelt kérdés

A probléma az apámmal van. Nagyon rossz a viszonyunk, s ezért egyedül ő a hibás. Sajnos az életmódját nem változtatta meg amikor születettem, s egészen pici koromtól engem hibáztatott mindenért, ha valami baj volt. Többször is mondta anyámnak, hogy én "útban vagyok"... Sajnos ehhez sokan asszisztáltak is.


Lassan befejezem a sulit, szeretnék teljesen független lenni, tőle végképp. Azonban egyre inkább látszik, hogy teljes életképtelen lenne, s megszólalt a lelkiismeretem. Én nem tudnék élni a bűntudattal, hogy az utcán élne, vagy felkötné magát. De vele se...


2010. márc. 14. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehéz a helyzeted de olyan nem létezik hogy "egyedül ő a hibás"!!

Mindig kettőn áll a vásár,és ezzel nem arra célzok hogy te lennél a másik...!

2010. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Mindig kettőn áll a vásár,és ezzel nem arra célzok hogy te lennél a másik...!"


Egyet értek. Sajnos anyám ostobasága is rátett egy lapáttal. Aki ahelyett, hogy elhagyta volna, inkább vele maradt, aztán próbálta irányítani. Igaz, neki csak az ágyban ment, olyankor én meg útban voltam...

2010. márc. 14. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt előbb utóbb kirepül a fészekből,ezt apádnak is tudnia kell.

Kérlek szépen ne legyél mártír.Mostmár jusson neked is boldogság,függetlenség.Nem a te terhed,hogy apád sorsát cipeld.Arra ott van Édesanyád,neki kellene valamit lépnie.Nem?Remélem nem voltam sértő.

2010. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az életedet, a nyugalmadat nem adhatod fel a szüleid miatt.Igaz,hogy felneveltek,iskoláztattak,de ezt ők vállalták,nekik ez a kötelességük.Ha Te úgy gondolod,hogy édesapáddal nem tudnál élni,akkor költözz el,mert megkeseríted a saját életedet,ha vele maradsz.Azt viszont megteheted,hogy hetente 1x-2x el mész hozzá,meglátogatod,beszélgetsz vele,és ha valamire szüksége van,és te tudsz benne, ill. neki segíteni,akkor megteszed.Én nagyon jóban voltam a szüleimmel,mégis messze lakunk egymástól.Minden nap felhívom őket telefonon,ha segítségre van szükségük akkor segítek.Ezt Te is megcsinálhatod,és a lelkiismeretedet is rendbe teszed.
2010. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Mostmár jusson neked is boldogság,függetlenség"


Őszintén?

Elég pesszimistán állok a jövőmhöz érzelmi síkon. Sajnos kénytelen leszek felkeresni egy pszihológust. Az apám nagyon sokat ártott nekem lelkileg. Szerencsére csak a kapcsolataimra hatnak ezek ki, az élet más területein elég jó vagyok. De ugye mit ér a siker, ha az embernek egyedül kell lennie?


Másfelől azzal teljes tisztában vagyok, hogy ha bármilyen formában tartom vele a kapcsolatot, akkor egészen biztosan hátráltatni fog az életben, mert már most szándékosan keresztbe akar tenni. Nem értem, mert soha nem voltam rossz gyerek, jól tanultam, a tanárok szeretnek, soha nem panaszkodtam rám. Ellenben dicsértek, ami neki nagyon fáj.

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy lehet egy ember ilyen... :S

2010. márc. 14. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Vehetnél elégtételt azzal, hogy támogatod ugyan, de ezzel mindig érezteted, hogy a szánalmadra szorul és a saját érdekében rendesen kell viselkednie veled.
2010. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!