Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kerüljek be a bizalmi...

Hogy kerüljek be a bizalmi körébe?

Figyelt kérdés

Van egy fiú ismerősöm, akibe azt hiszem beleszerettem. Már nagyon régóta ismerjük egymást, de nekem eddig barátom volt. Most egyedülálló vagyok, próbálok vele barátkozni és azt remélem ha megismer akkor talán kialakulhat köztünk vmi. DE! Nagyon zárkózott. Ez kívülről nem is igazén látszik, elég beszédes, közlékeny mindenkivel, de sosem beszél magáról, alig tudok róla valamit, ahhoz képest, hogy eddig mennyi időt töltöttünk együtt. Amit tudok róla azt se tőle. Egy látszatot tart fenn, és közben ösztönösen, tudat alatt falat húz fel maga köré. Ezt már meg is mondtam neki, megdöbbent, de nem tiltakozott, szüval ő is lát valami igazságot a megállíptásomban.

Hogy döntsem le a falat? Tapasztalat?

18/F, én 19/L


2010. dec. 10. 09:31
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem minél többet ossz meg vele magadról, úgy hátha ő is jobban megnyílik neked idővel!
2010. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

két ilyen sztorim is van:

egyik, h volt egy fiú, ugyanígy nekem is tetszett, de ő hiába beszélgettünk sokat, mégis zárt maradt, kb semmit nem mondott magáról. Abban kell dicsérni, amiben jó. Pl ha jól sportol, menj el egy meccsére, ha rajzol, egy kiállítására, vagy ha nincsenek ilyenek, akkor csak valahogy a hobbija iránt kéne érdeklődnöd. Mert biztos h van neki is egy olyen dolog az életében, amit teljesen őszintén, odaadással csinál..érted? Ha látja, h ez téged érdekel, és lenyűgöz téged az ő munkája(rajzok, írások, sport, bármi) akkor megmutatja talán kicsit jobban, belülről, és akkor azon keresztül megismerheted, ráadásul ő is érezni fogja, h jé, beengedtem vkit ebbe az én kis zárt világomba...lehet h tök érthetetlen amit írok, én értem :) (amúgy nem lett happy end, összejöttünk, de pár hónapra rá szakítottunk, mert szerinte én nem mondok el neki semmit...no comment :D )


A másik egy fiúbarátom, évek óta ismertem és sosem mesélt magáról. Hiába kérdezgettem, h baj van? nincs...szóval ha mindketten tudtuk h vmi nem ok, akkor sem mondta. Aztán elkezdtem rá figyelni. Nem közbevágni, ha éppen belekezd vmibe, hanem csak RÁ figyelni. Szép lassan megnyílt, de azt is észrevettem h utálja, ha tanácsokat adok neki. Csak azt szeretné, h meghallgassam, idegesíti ha okoskodok :) Erre is figyelj. Most ezek jutottak eszembe, ha gondolod írj privátban

19L

2010. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

9:58-as nagyon jó dolgokat írt! Nagyon jó válasz!


A hobbija iránti érdeklődéssel kapcsolatban azért hozzátenném, hogy vigyázni kell, hogyan érdeklődsz. Ne tűnjön úgy, mintha leckét tanulnál vagy mondanál föl. Pl. ha bélyeget gyűjt, és te ha megveszel, sem bírsz semmi érdekeset találni ebben, akkor ne tégy úgy, mintha érdekelne, mert nem fog működni. Esetleg ha van hobbija és el tudod érni, hogy beszéljen róla, lehet, hogy az ő elbeszélésében számodra is érdekessé válik.


Szerintem előfordulhat még az is, hogy ha te beszélsz magadról, az őt is oldja. Esetleg van valami, ami őbenne is ugyanolyan, vele is úgy történt, és akkor esetleg ezt megjegyzi, röviden elmondja. Ha már adott valami információt magáról, akkor egy (egy darab!) nem tolakodó, de egyenes, őszinte kérdést is feltehetsz neki ahhoz kapcsolódóan. Ha válaszol, jó, ha nem válaszol, ne erőltesd. Lehet, hogy később már válaszol. Ilyesmik. Ez türelemjáték, de elég jó tud lenni, ha egy embert lassan megismerünk.

2010. dec. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!