Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válásnál kié a ház? Többi lent!

Válásnál kié a ház? Többi lent!

Figyelt kérdés
Volt egy 10 éves élettársi kapcsolatom, amiből két gyermekem született, nem ment már nekünk tovább úgy döntöttünk elválunk! Én maradtam a házba a gyerekekkel! Hozzá teszem a házunkat az eszközkezelő el fogja venni és nekem albérletet kell fizetnem! Lényegében az lenne a kérdésem hogy közbe megismerkedtem valakivel aki szeret engem is és a gyerekeimet is! Ha arra kerülne a sor hogy össze szeretnénk költözni és ide költözne a volt párom abba beleszólhat??? 7éve együtt vettük a házat de már nem sokáig lesz a miénk! Beleszólhat ha valakivel itt összeköltözök? A gyerekek miatt maradtam én a házba! Neki pedig van pénze albérletre nekem nincs! Kapcsolatunk már rég meg romlott de mindig adtunk magunknak esélyt de nem ment! Úgy hiszem hogy a mostani párommal végre boldog lennék!!!

2015. szept. 23. 08:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont a megválaszoláshoz szükséges információk hiányzanak. Kinek a nevén van a ház (és milyen arányban) ? Miért nem lesz sokáig a tiétek ???
2015. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha elveszik a házat, akkor minek akarod odaköltöztetni a párodat? Mi az, hogy nincs pénzed albérletre? Nincs semmi bevételed, vagy jövedelmed?
2015. szept. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Fele, fele arányban vettük a házat! És nem úgy veszik el hogy ki kell költöznöm hanem maradhatok de mint albérlő, és azt nem sokkal kell fizetni, én még gyeden vagyok
2015. szept. 23. 08:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a volt párod is tulajdonos, akkor igenis beleszólhat, hogy ki lakik benne.
2015. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem írtad, hogy miért "veszik el" töled a házat - az egészet vagy csak azt a felét, ami az exed tulajdona? - és ki állapított meg albérleti díjat?


Ami logikus lenne, hogy senki nem vett el töled semmit, hanem a volt élettárs részére lakáshasználati (és NEM albérleti) díjat kell fizetned.


Viszont a lakáshasználat csak rád, illetve a közös gyerekre vonatkozik, idegen bekölötöztetéséhez a társtulajdonosnak is bele kell egyeznie.


De elégérdekes értékrended lehet, ha még otthon vagy egy pici babával és már új kapcsolatot kezdtém, méghozzá olyan mértékben, hogy össze akarnál vele költözni, pontosabban az illetö akarna beköltözni hozzád. Neki nincs lakása?

2015. szept. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nézd a tulajdonjog közös, valószínű nem fele-fele arányban, mert nem voltatok házasok. Amúgy az is lehet,de ehhez meg nem írtál elég infót. Abba nem szólhat bele kivel költözöl össze. Jogailag értve, de amúgy nyilván nem mindegy neki ki neveli a gyermekét. A házban akkor maradhatsz Te, ha a gyerekeket Neked ítélik, életársak vagytok, de akor is jó lenne ezt bíróságon lerendezni. Alap esteben ha visszatérés szándéka nélkül ment el, akkor vissza csak úgy nem költözhet. A tulajdonjogi rész az meg már másügy. Amúgy írj valamelyik jogifórumra ahol szakértők adnak tanácsot, vagy menj be legalább egy panasznapra ahelyi bíróságon. Ott kapsz ingyen tanácsot. Azonban kicsit részletesebben mond el a dolgokat, mert itt amit elmondtál az édes kevés a tulajdoni viszonyok megállípításához. Amúgy ha viszik a házatok, akkor így is úgy is költöznöd kell valahova, plusz kifizetned vele együtt (volt párod) az árverezést és az ott felmerülő költségeket. Életársként lehet Neked többet. Azért az nem úgy van, hogy viszik a házat és az egy filléredben sem kerül. Most az a kérdésed, hogy addig maradhatsz e ott amíg el nem árvezeik a házat? Az új pároddal együtt? Igen. Albérletre nincs pénzed, akkor utána hova mentek? Azért után sem az új párodnak kell eltartani, meg a gyerektartásból élni és abból megoldani az életedet.
2015. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért veszik el a lakást mert már régóta nem fizettük a kölcsönt, ezért tőlünk megvásárolja az eszközkezelő lemegy a nevünkről a milliós tartozás, de életem végéig albérleti díjat kell nekik fizetnem! Nem tudom hogy magyarázzam máshogy :-/ az új páromnak nincs lakása de többet segít anyagilag mint a régi, szóval nem ez áll a háttérbe, én szeretem a házam és szeretnék itt maradni!
2015. szept. 23. 08:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát így már világosabb, mert a kérdésednél azt a kevés infót sem írtad le jól. Lakáshasználati díj az, nem albérleti díj. Nem mindegy. Teljesen jogos. A másik arra vigyázz, hogy attól még, hogy kettőtök nevén van az nem biztos, hogy fele-fele a tulajdni hányad, főleg életársi viszonyban. Akkor ezek szerint gyermekek felügyeleti joga is le lett rendezve? Ha kizárólagos lakáshasználatot kaptál akkro mehet oda az új párod. Amúgy lakáshasználati jog általábana addig van amíg a gyermek nagykorú nem lesz.
2015. szept. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem költöztet ki az eszközkezelő, csak a házat veszi át tőlünk mert nem tudom fizetni havi 80ezerrel! Hanem kb 10ezerrel fogom fizetni az albérletet de az életem végéig, és a ház soha nem lesz már a nevemen
2015. szept. 23. 08:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na így meg megint egy másik történet.
2015. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!