Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha észrevennétek...

Mit szólnátok ha észrevennétek, hogy a párotok a tárcátokból venne ki pénzt úgy hogy nem szól miatta?

Figyelt kérdés
Közös kasszán vagyunk, és nem az első eset.
2015. szept. 22. 17:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem baj, amíg tudom, hogy nem önző szándékkal veszi ki.Tehát nem lop.De még így is kínos lehet ha nem szól, mert mi van ha úgy megyek boltba hogy azt hiszem van még benne egy ötezres, de kiderül hogy reggel kivette, én meg égek a pénztárnál mert ott veszem észre hogy nincs a tárcámban a pénz.Tehát mindenképp szóljon, úgy a

legjobb.Volt párom sajnos lopási szándékkal többször is belenyúlt a táskámba, pénztárcámba, később már az egész tárca tartalmát vitte, aztán már az anyósét is, mindenestül.ezt eredményezte a nagy szabadság, meg a legyen közös minden...Persze szerencsére nem mindenkinek van ilyen vastag bőr a képén, de jobb, ha van egy határ...

2015. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

Meglepődnék, mert a tárcámban semmi pénz nincs... Ritkán vásárolok magam.


Nos, attól függ.

Alapesetben ilyen nem történhet meg, mivel mindig mindent megbeszélünk. Nyilván szól.

Viszont ha épp nem ér el (mert pl. alszom, de megjött a futár), szüksége van a pénzre és nem felejti el közölni később, hogy ne lepődjek meg, hogy kevesebb pénz van a tárcámban, az teljesen érthető számomra. Én is így járnék el s őt sem zavarná a legkisebb mértékben sem a dolog. A pénzünk maximálisan közös, sosem kell semmiféle engedély, hogy költsük. Ehhez persze az kell, hogy egyformán gondolkozzunk s egyikünk se költekezzen, ha nem jut. De amúgyis mindent megbeszélünk, mondtam már :)

2015. szept. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szoktunk ilyet, ha a másik épp nincs otthon vagy alszik, akkor később szólunk, hogy kivettünk belőle, de csakhogy tudja a másik, hogy nem kiesett vagy kilopták stb. Ha otthon van akkor megjegyezzük, hogy kivettük. Alapvetően az se lenne probléma ha nem szolnank hiszen KÖZÖS kassza, de azért jó ha tudja h ne keresse.
2015. szept. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

1-es, oda? de kinek?

Ha valakinek kell, akkor oda...ha nekem kell, adja ide! Magyarul helyesen így mondják!

Kérdező, én szóvá tenném, nem szeretem ha kérdezés nélkül a pénztárcámban, táskámban kutatnak. Nem azért mert titkom lenne, egyszerűen az magánszféra!

2015. szept. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Megkérném, hogy legközelebb szóljon. Ennyi a minimum. Értem, hogy közös kassza, de akkor sem nyúlkálok bele a párom tárcájába szó nélkül. Vagy add elő, hogy mentél a boltba, és a pénztárnál vetted észre, hogy nincs benne pénz, és hogy milyen kellemetlen volt. Végül is meg is történhetne.
2015. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem zavarna, bár normális ember szól a másiknak, nehogy aztán hoppon maradja a drága a pénztárnál.

Mondjuk én el se indulok úgy boltba, hogy ne nézzek bele a pénztárcámba.

2015. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16-os vagyok,

ja és furcsállnám, hogy hova lesz a párom pénze folyton?!


de amúgy mondom, nem zavar, megosztjuk áamink van, közös kassza szintúgy..

2015. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten inkább bankkártyát használunk, minimális készpénzt tartunk magunknál. Ha hirtelen kell valamire előfordul, hogy elveszünk a másiktól, de sose egy szó nélkül. Nem azért, mert elkell számolnunk egymás felé, hanem, hogy ne hozzuk kellemetlen helyzetbe a másikat, hogy akkor szembesül vele, hogy nincs nála pénz mikor kéne valamire.
2015. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én biztos kivenném a pénztárcájából, vagy a táskájából azt ami az enyém ha például bérlet személyi telefontöltőm adókártyám, vagy egyéb okmányom nála van, és ő nincs éppen ott, hogy odaadja azt a valamimet, ami az ő táskájában van éppen, és nekem esetleg hirtelen mennem kell valahova s pont ott van a szemem előtt a pénztárcája, táskája, akkor minden szó nélkül megtenném ha jó néven veszi, ha nem majd útólag jelzem felé de ha ezután is megy a hisztéria, akkor..., és ezt legközelebb is megcsinálnám, ha úgy adódik a helyzet, és hiába kapnék fejmosást lesz....rom.

Kérdező!: Nem ez volt az első eset, hát juj most mi lesz? Megvered, elp....csázod? Nagyon, de nagyon tudlak sajnálni most akkor így jártál. Arra esetleg nem gondoltál, hogy talán külön kasszán, és külön pénztárcával kellene rendelkeznetek?

Bár azt látom szintén egy négy éves kérdésre kellett válaszolnom.


(f).

2019. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!