Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apának kell mindig elvinni...

Az apának kell mindig elvinni rendezvényekre a gyereket? Ilyenkor az anyának nem kellene kivennie a részét?

Figyelt kérdés
A párommal 2 éve vagyunk együtt és a gyereke minden szombaton velünk van. Mivel tavasztól őszig a város tele van rendezvényekkel, amik mindig szombati napra esnek, mindig a páromnak kell ilyenkor a zsebébe nyúlnia. Kirakodó vásár, lufik, játékok, cukorka, sörgőzés, egy ilyen alkalom minimum 10.000 Ft. Mondtam már neki hogy mondja az exének, hogy időnként vele is lehetne ilyenkor a gyerek, ő is költekezzen már, nem csak a párom a szülő. De nem igazán mentem sokra. Rendesen fizeti a gyerektartást, szülinap, névnap, karácsony, minden meg van adva a gyereknek a párom részéről, de ez már nekem kicsit sok.
2015. szept. 13. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
ha anyuka nem akar a rendezvényekre pénzt adni, akkor ti se menjetek olyan gyakran. más ötletem nincs. azért ez nem kis pénz.
2015. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Vagy nem mentek minden ilyen rendezvényre, vagy nem kell minden alkalommal megvásárolni minden lomot amire kétszer rápillant a gyerek.
2015. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

és ki kötelezi,hogy minden hétvégén vigye a gyereket ilyen programokra? valamint ki kötelezni hogy mindig kapjon lufit,ilyen olyan hülye játékokat amiket az életben nem fog használni? ez nem anyuka hibája hanem a párodé,hogy hagyja és nem látja ebben a problémát.a párodnak kell eldönteni,hogy jó ez így neki? felnőtt ember,arra költi a fizetését amire szeretné!

DE a szombati napot el lehet tölteni otthon is úgy hogy jól érezze magát. de ha el is viszi mondjuk moziba,ott se kell 5 ezernél nagyon többre számítani egy gyereknél+felnőtt jegy. és amikor cukorkáért meg fagyiért tarhál,akkor el lehet magyarázni neki,hogy ezek nem egészségesek + apunak nincs rá pénze most. nem tudom hány éves a gyerek,de valószínű megérti..attól még érezheti jól magát,hogy nincs mindig ilyen különleges program.

amúgy csak egy gondolat, a párod exe meg gondolhatja magában,hogy a párod milyen sokat költ arra,hogy jól érezze magát a gyerek,és nehogy megvegye a szeretetét az ilyen alkalmak során.de ezt csak mondom.

2015. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Te most sajnálod szegény csóró kölyöktől azt a pár rongyos forintot, amit az apja rákölt? A tiédből adja? Zsugorinak és önzőnek tűnsz, nem is kicsit.
2015. szept. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom a párod így kompenzálja hogy vasárnapi apuka. A gyereket az anyja neveli, valószínűleg ő is éppen eleget kiad a gyerekre. Még gyerektartás mellett sem egyszerű egyedül nevelni a gyereket.
2015. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Ezekre a rendezvényekre nem kötelező eljárni. Csináljon a párod más programot a hétvégére. Biciklizés, túrázás, játszótér stb.


Ha mégis mentek, akkor sem kell 10.000-t elkölteni. Mi a Városliget mellett lakunk, elég sok program van, ki is használjuk a lehetőséget, de nagyon ritkán költünk ennyit. Sőt, kb soha. 1 kör lovaglás, 1 kör valami más játék, 1 finomság. Innivalót viszünk. Ezt előtte megbeszéljük a gyerekkel. Nem a program a lényeg, hanem hogy együtt vagyunk, nem kell rohanni, kapkodni, tudunk beszélgetni és csak egymásra figyelni.

Lufit, játékok a megfelelő boltban veszünk, ötödáron. Persze évente 1-2x belefér, de minden hétvégén?

2015. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Ezt én sem értem. Anyuka zavarja el és kötelezi, hogy minden vackot megvegyen a gyereknek????


Amúgy nem kell apukával kezdeni, ha ez zavar. A gyereknek normális esetben nem elég a kéthetente hétvége, a párod a feleségétől vált el, nem a gyerektől. Ha nem mentél sokra a kéréssel, akkor azt jelenti, hogy apuka akarja ezeket a találkozókat, apuka szívesen veszi ezeket a gyereknek és nagy a valószínűsége, hogy hamarosan mint "expárom" fogod emlegetni. Egy férfi, ha ennyire foglalkozik a gyerekével az inkább az új nőjét dobja mint a gyerekét.

2015. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem minden hétvégén mennek rendezvényekre, sőt minden második hétvégére sem, én azt nem találom helyesnek hogy a párom ezt csinálja, soha nem mondta még az exének hogy na vidd el most te a gyereket erre a rendezvényre, hisz ő minden szombaton együtt lehet a párjával. Ők is meg szoktak jelenni a rendezvényeken, csak gyerek nélkül, mi meg soha nem kettesben, hanem a gyerekkel.
2015. szept. 13. 14:11
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ti menjetek valahová kettesben vasárnap.
2015. szept. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

ha jól értem féltékeny vagy a gyerekre. de ti ennyi erővel heti 6 napot vagytok együtt, ők meg csak heti 1 napot a kisgyerekkel.

ha gyerekes pasival jöttél össze,akkor ezt el kéne fogadnod.sőt én még örülnék,hogy nem olyan apa aki hónapokig rá se néz a gyerekre.

2015. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!