Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyám,...

Mit csináljak, ha anyám, folyamatosan kritizál, akármit csinálok?

Figyelt kérdés
...Szóval, ha megkér, h. porszívozzak, behozatja még egyszer, mert maradt egy szösz, ha szomorú vagyok, az a baj, ha vidám, az a baj, mert azt mondja, h. idétlen vagyok... stb. Hogy kezeljem? 15/ L
2010. márc. 11. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki érzéseid,hogy úgy érzed nem tudsz neki megfeleni...stb Szerintem nem tudja,hogy kezeljen egy kamasz lányt :D
2010. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Kamasz vagy, én úgy gondolom, hogy te is valamilyen szinten túlreagál(hat)od. Mindettől függetlenül ülj le vele beszélgetni normális, emberi módon, hogy hagyjon már egy kis teret neked, ha valami magánéleti problémája van, azt beszéljétek meg, de ne rajtad élje ki az agybaját, ne kommentálja az életed minden egyes percét, mert már nincs rá olyan mértékben szükséged, kezdesz felnőni lassan. Tudom milyen sz@r az, az én anyám is csinált hasonlót.
2010. márc. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Velem is így volt... Ha átjött a barátnőm nyolcadikban, és sokat nevetgéltünk mindenfélét az ágyon ücsörögve, néha ránk rontott, hogy ne idétlenkedjünk már. A mai napig nem értem, de most sem hozom szóba, hogy megkérdezzem, miért volt ez, mert olyan durván le szokott hordani. Pedig nem vagyok már nyolcadikos. 22/L
2010. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Egyik fülen be-a másikon ki.
2010. márc. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
sz@rd le :evil:
2010. márc. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állj elé, vagy ülj le vele, és mondd neki: Anya, nekem nagyon rossz, hogy feszültség van közöttünk, szeretném, ha a kapcsolatunk harmonikusabb lenne. Mondd neki, hogy nincs benned rossz szándék, és úgy érzed, hogy folyton megró apróságokért, és ez neked fáj. De ne kiabálj vele! Szóval szerintem beszéld meg vele szépen, mint nő a nővel.
2010. márc. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyeld meg,másokkal hogyan viselkedik.Lehet,hogy alapvetően ilyen kritikus természetű.Ebben az esetben nehéz lesz rajta változtatni.

De lehet az is,hogy csak veled szemben nem tudja megtalálni a megfelelő hagot,hozzáállást.Erről Te nem tehetsz.Lehet észre sem veszi,hogy megbántott.Ezen talán segíthet egy beszélgetés.


Mindenesetre válogasd meg,milyen kritikát fogadsz el anyukádtól (és más emberektől),mert egy idő után az lehet a szomorú következmény,hogy magad is elhiszed,hogy semmiben nem vagy jó,kisebbségi érzésed lehet,túlságosan függeni fogsz mások véleményétől.


Senki sem lehet mindenben tökéletes.És természetes ,hogy vannak szomorú és vidám perceink,nincs ebben semmi idétlenség.Persze nem jó túlzásokba esni,de elnyomni az érzéseket sem egészséges.


Van nekem is egy nagylányom,ha szomorú,próbálom felvidítani,ha vidám én is örülök.Csak ritkán szoktam megkérni,hogy segítsen a házimunkában,meg kérés nélkül is segít,és ennek mindíg nagyon örülök.Nem szoktam kritizálni a munkáját,ha esetleg valamit nem úgy csinált,ahogy én szoktam,akkor azt kijavitom.Szerintem ez így helyes.

2010. márc. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen anyával nem tudsz mit kezdeni.Az ilyen emberek SAJÁT MAGUKKAL vannak rosszban,azért marják a környezetüket állandóan.Egy 40éves embert nem lehet megváltoztatni.És ha saját magát nem szereti akkor mást sem fog.Ez alól te sem vagy kivétel.Ezt szörnyű hallani,tudom.Egy a fontos hogy felismerd hogy mi a reális elvárás a részéről és mi az ami nem. Ha mindent magadra veszel akkor egy olyan légkörben fogsz felnőni ami azt sugallja feléd hogy mindig és minden rossz amit csinálsz és ez kihat a felnőtt életedre is.Természetesen NEM csinálsz mindent rosszul,de ezt az ember az elején a visszajelzésekből méri le...márpedig ha anyukád saját magával sincs jóban,akkor veled sem és mindig negatív visszajelzést fog adni neked.Az ilyen önértékelési problémákkal küzdő,személyiségtorzult emberekkel lehetetlenség kijönni,Ne vedd magadra.Azt még lehet csinálni ha kicsit értelmesebb az ember,hogy előre lefektetni a szabályokat!Mondja meg,mik az elvárásai!Sőt,a legjobb ha leírjátok!És te majd aszerint jársz el.Ha beleköt abba is,akkor lehet neki lobogtatni a papírt,h de anya,te mondtad,látod még le is írtuk!

Szóval ne csüggedj,és kitartás!Gondold azt hogy te csak pár órát vagy vele,de ő 24 órában kénytelen saját magát elviselni.Az rosszabb.

2010. márc. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szard le midnen szülő ilyen csicskán bánik a gyerekével,velem például apám zsarnokoskodik, ha visszaszólok akkor meg dühög,egyszerűen idegbeteg.Én leszarom őket,és majd visszakapják ez majd ha elérik a 60-at...
2010. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezek ilyen szülő - gyerek helyzetelemzések. Hátha találsz benne valami használhatót.


[link]

2010. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!