Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mennék is,...

Mit csináljak? Mennék is, maradnék is, félek. Meg lehetne szokni az életet falun? Van egy csomó parám, amivel nem tudok mit kezdeni?

Figyelt kérdés
A férjem vett egy házat egy nagyon picike faluban (700 fő) a szlovák határ mellett. Ez a jelenlegi lakhelyünktől kb. 40 km-re van, jártunk ebbe a faluba párszor kirándulni, illetve a környező hegyekbe. Szép környék, meg minden, de a humán-infrastruktúra eléggé fejletlen. Pl. orvos csak egy héten egyszer rendel, kicsi vegyes boltok vannak csak, ahol nem túl nagy a választék, mert itt többnyire mindenki megtermeli magának amire szüksége van. Bölcsi nincs, csak óvoda, (van egy 16 hós lánykám, aki most bölcsis)iskola csak általános, a legközelebbi gimnázium 25 km. Vagy pedig van egy város kb. 8 km-re Szlovákiában, ott azért van minden, de én azért aggódom kicsit. Meg lehetne szokni? Járt már valaki így, hogy elvitték falura?

2015. aug. 27. 14:48
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
35%

itt nem is az a lényeg, hogy most falura mennek, hanem hogy konkrétan nulla beleszólással hapsi vesz egy házat és csomagoltatja a familiát?! mehetne akár a rózsadombra is, de azért csak meg kéne beszélni, nem?!


mondjuk, ha csak a pasi dolgozik, ő kezeli a pénzt, asszonyka meg csak egy háztartási gép akkor oké, hisz a gépek nem beszélnek!

csak akkor minek a kérdés?

ha nem tetszik vidék, akkor is odamentek

ha nem tetszik a kapálás, akkor is kénytelen leszel

ha nem tetszik a gyereknek, hogy majd 2 órát utazzon egy gimnáziumba, akkor is muszáj lesz neki


neked nem férjed van, hanem gazdád

2015. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
79%

Jó de azt már leírta a kérdező hogy hogy is történt.

Kérdező szerintem a férjeddel kellene többet beszélgetned, meg ha már ilyen lelkes akkor lehet hogy a félelmeidet is el tudja oszlatni.

Ha pedig nem akar beszélgetni akkor valahgy találd meg a módját, de azt ne hagyd hogy pár netes bejegyzés miatt vagy egy probléma miatt megromoljon a kapcsolatotok.

Szerintem sokkal többet kellene beszélgetnetek, egymást megérteni vagy egymásra hangolódni és akkor a problémamegoldás is könnyebb

2015. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Az, hogy meg lehet-e szokni? Az egyénfüggő?

Én biztosan tudom magamról, hogy soha nem tudnám megszokni.Nincs bajom a faluval sőt idillinek tartom egy rövidebb kikapcsolódásra, de ott leélni egy életet?

Számomra szociális öngyilkosság lenne.

Ha te nem vagy biztos benne akkor van esély, hogy megszokod.

2017. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!