Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mennék is,...

Mit csináljak? Mennék is, maradnék is, félek. Meg lehetne szokni az életet falun? Van egy csomó parám, amivel nem tudok mit kezdeni?

Figyelt kérdés
A férjem vett egy házat egy nagyon picike faluban (700 fő) a szlovák határ mellett. Ez a jelenlegi lakhelyünktől kb. 40 km-re van, jártunk ebbe a faluba párszor kirándulni, illetve a környező hegyekbe. Szép környék, meg minden, de a humán-infrastruktúra eléggé fejletlen. Pl. orvos csak egy héten egyszer rendel, kicsi vegyes boltok vannak csak, ahol nem túl nagy a választék, mert itt többnyire mindenki megtermeli magának amire szüksége van. Bölcsi nincs, csak óvoda, (van egy 16 hós lánykám, aki most bölcsis)iskola csak általános, a legközelebbi gimnázium 25 km. Vagy pedig van egy város kb. 8 km-re Szlovákiában, ott azért van minden, de én azért aggódom kicsit. Meg lehetne szokni? Járt már valaki így, hogy elvitték falura?

2015. aug. 27. 14:48
1 2 3 4
 11/33 kittikehh00 ***** válasza:
51%

A pároddal véletlenül nem beszéltétek ezt meg?! Ennek közös döntésnek kéne lennie, úgy nem oké, ha csak az egyik fél el is dönti, hogy na, akkor költözzünk is ki egy faluba!


Egyébként meg lehet szokni. Nekem a rokonaim nagy része, mind faluban lakik, és csak agyon dicsérik.


Viszont az Én véleményem szerint, előnyei is vannak, meg hátrányai is. Előnyei: jobb levegő, barátságos emberek, olcsóbb, (ezalatt értve, hogy saját magadnak megtermeled az élelmet) állattartás, nyugodt környék, stb...

Hátrányai: messze van nagyjából minden, drágább is, (ezalatt meg azt értve, hogy csomó mindent fönt kell tartani: családi ház, kert, autó, állatok, föld, stb...), és röviden megfogalmazva, ezek a hátrányai.


Szóval ezt még beszéljétek át a férjeddel azért, ha már nincs is nagyon értelme, hisz már megvette a házat, amit nem is értek, de komolyan.

2015. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
51%

Meg lehet szokni falun, szeretek itt élni. De ha a férjem venne a városban házat, hogy költözzünk oda, akkor borulna a bili. Mert ennyire nem ismer, hogy én ott megőrülnék. Ha bizonytalan, beszélje meg velem, ne egyedúl döntsön, mert azért a párom, férjem, hogy közösen hozzuk meg a döntéseket, és ne csak az egyik fél.

Ez nem olyan kérdés, hogy elég fél kiló kenyér, vagy vegyek többet.

Ne hagyd, hogy "elvigyenek" faluba, városba, a tudtod, akaratod ellenére.

2015. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem költöznék falura, mert unalmas, nem történik semmi. Sehol semmi nincs.
2015. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
62%

Én imádnék újra ilyen helyen élni ,bár nem való mindenkinek. Engem a város akaszt ki, de ettől neked nem lesz könnyebb, ha "városi típus" vagy.

Viszont a világ leggyönyörűbb helyére sem költöznék el a párommal, ha kész tények elé állítana és nem beszélné meg velem.

2015. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
36%
Időseknek való a falu, nektek meg állandóan ingázni kell majd mindenért.
2015. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
73%

Aki színházba, moziba, bulikba vágyik, az bemegy a városba, aki meg nem, az Budapest közepén lakva se tesz egy lépést se érte, szerintem nem ezen múlik.

Úgy 10 éve kinéztem egy házat agglomerációban, busszal 20/25 perc alatt be lehetett érni onnan a városba, este 6-ig vagy 8-ig, tovább nem. Végül letettem róla, a gyerekek miatt leginkább, ingázni, pláne hogy sportolni is jártak, zeneiskolába, nyelvtanárhoz stb., egyszerűen sok lett volna, én meg nem tudtam megoldani a folyamatos fuvarozást. Pedig közel volt...Barátnőmék viszont falu mellett, lakóparkban élnek, a gyerekek megbuggyannának, ha be kéne költözniük városba, annak ellenére, hogy komoly szervezőmunkát igényel a fuvarozás. Szóval kinek hogy, tényleg személyiségfüggő, ki hol szeret inkább élni.

2015. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%
Hm. Hát ez tényleg emberfüggő. Én pl. utálom Budapestet meg utáltam Miskolcot is (ott voltam kolis). Mocsok, szmog, csövesek, hatalmas forgalom, dugók...Maga a kolesz jó volt meg az egyetem, de a várost nem szerettem. Én falun élek, Szlovákiában :) Nálunk még orvosi rendelő sincs, 15 perc út innen a legközelebbi orvosi rendelő egy másik faluban (gyermek+felnőtt+gyógyszertár).Másik irányban pedig szintén van bőrgyógyász, fogorvos,nőgyógyász. Van általános iskola, posta, óvoda, templom, községház, kúltúrház,szabadtéri fitness park, kocsma, focipálya és 3 vegyes élelmiszer bolt. Legközelebbi nagyvárosok 20 perc kocsi útra vannak. Szerintem ez nem olyan gáz. A bölcsi mondjuk igen, de azt is számitásba kell venni, hogy mindennek van előnye-hátránya. Nekem a nagyváros már túl sok, de egy kisváros nyugisabb részén simán ellaknék. Viszont kicsi falukban olcsó a lakás, legalábbis nálunk. A táj gyönyörű, körbe vagyunk ölelve erdőkkel, dombokkal, völgyekkel, engem még mindig lenyűgöz, főleg tavasszal. A levegő tiszta és mindig van program, tehát nem minden falun unalmas az élet, sőt. Sok városi pl azt sem tudja, hogy mi az az igazi bál. Nálunk a magyarság folyamatosan összetart és csinálja a szinesebbnél szinesebb programokat. Főzőversenyek, falunapok, kultúr műsorok stb. Mindig akad valami. Most pl. a közeli kisvárosban lesz egy pincészetben magyar buli. Azt a 25 perc utat meg szerintem mindenki megteszi ha épp kimozdul. Mindezek mellett jó nagy őstulok a férjed, ha ilyen formában vett meg egy házat. Te abszolút nem tudtál erről? Ez igy elég meredek egy házasságban, pláne ha te nem szeretnél falun élni.
2015. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
37%
Én nem mennék ilyen Isten háta mögötti helyre. Baromi drága a bejárás, a kölykök ha elkezdenek kamaszodni, be akarnak menni bulizni, a közlekedéshez igazodva meg nem lehet, csak ha ti hurcoljátok őket. Az megint sokba kerül... Szóval semmiképpen.
2015. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
37%

nincs az a pénz, hogy én ilyen helyre koltozzek!! bele is halnék...se egy bolt, se egy uzlet..nulla kulturális esemény... kizárt!!!


de mi az, hogy a férjed vett egy házat?? nem szolt rola?? nem egyutt dontottetek rola?

2015. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát. A házvásárlás úgy történt, hogy beszélgettünk arról, hogy milyen szép ez a kis falucska, mennyire olcsó itt az ingatlan, talán érdemes lenne ideköltözni, mert a munkánk miatt végülis édes mindegy, hogy itt vagy ott élünk. Meg is néztünk néhány házat, többet között ezt is. A férjemnek nagyon tetszett ez a ház, számomra semleges volt, de az ára valóban nagyon kedvező volt. Beszélgettünk arról, hogy mi lenne az előnye annak, ha itt élnénk, és mi lenne a hátránya, és végül is abban maradtunk, hogy megnézzük még egyszer. Aztán egyszer csak haza jött a férjem, és közölte, hogy megvette, mert szerinte jó befektetés. Mondtam, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ott szeretnék élni, de ő azt mondta, hogy várjam meg, míg felújítja, hátha úgy már több kedvem lesz odamenni. De mi lesz, ha nem jön meg a kedvem hozzá?
2015. aug. 27. 21:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!