Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mennék is,...

Mit csináljak? Mennék is, maradnék is, félek. Meg lehetne szokni az életet falun? Van egy csomó parám, amivel nem tudok mit kezdeni?

Figyelt kérdés
A férjem vett egy házat egy nagyon picike faluban (700 fő) a szlovák határ mellett. Ez a jelenlegi lakhelyünktől kb. 40 km-re van, jártunk ebbe a faluba párszor kirándulni, illetve a környező hegyekbe. Szép környék, meg minden, de a humán-infrastruktúra eléggé fejletlen. Pl. orvos csak egy héten egyszer rendel, kicsi vegyes boltok vannak csak, ahol nem túl nagy a választék, mert itt többnyire mindenki megtermeli magának amire szüksége van. Bölcsi nincs, csak óvoda, (van egy 16 hós lánykám, aki most bölcsis)iskola csak általános, a legközelebbi gimnázium 25 km. Vagy pedig van egy város kb. 8 km-re Szlovákiában, ott azért van minden, de én azért aggódom kicsit. Meg lehetne szokni? Járt már valaki így, hogy elvitték falura?

2015. aug. 27. 14:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
36%

marha jo befektetés lehet....egy ház egy nográd megyei faluban, ahol semmi sincs.....

bármennyire is szépen rendbe hozatná a házat..attol még az orvos, bolt, iskolák..nem kerulnének kozelebb.

2015. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%

Akkor most az a kérdés hogy neked tetszik e vagy sem.

Azért aranyos a férjed lendülete :D

Látom azért nem rosszindulatú, csak olyan kis lelkes.


Tehát te városban szeretnél élni vagy faluban?


Magad sem tudod. De tudod azok az emberek akik nem tudják mit akarnak mindig találkoznak olyannal aki majd eldönti helyettük.


Amúgy gyerek szempontjából nagyon jó az ha magának termeli valaki a zöldséget gyümölcsöt, vagy szomszédtól veszi, tisztább természetesebb környezetben nőnek fel.


A háztáji növények és húsok össze sem hasonlíthatóak a boltival.


25 km az nem sok, egy 14 éves gyerek simán el tud menni sőt távolabbra is. Értem hogy félted őt, de végül is az még sokára lesz, és mondjuk ha 10 év múlva nagyon nem tetszene neked akkor is meg lehet oldani hogy elköltöztök.

Ha már megvette a házat szerintem bátran vágj bele, hisz nem Kamcsatkára költöznél és Szudánba családostól. És te magad fogod tudni első kézből megtapasztalni hogy meg lehet e szokni. Ha meg nem tetszik azon is lehet változtatni, de miért ne tetszene?

2015. aug. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Igazából vonz, mert szívesen kertészkednék, meg gyönyörű a táj, és nagyon tiszta a levegő meg nagyon olcsó ott az élet. Egyedül az aggaszt, hogy nincs gyermekorvos, meg kórház a közelben, csak Szlovákiában, ott végülis beszélnek magyarul, de gondolom ott nem leszünk jogosultak a ellátásra, ha csak nem fizetünk az ottani eü biztosítónak. Végül is, ha ez így megoldható, akkor felőlem mehetünk. :)
2015. aug. 28. 09:55
 24/33 anonim ***** válasza:
37%

na veled aztán bármit meg lehet csinálni.

jó társ a férjed.

2015. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
9%
Nah, nem tenné zsebre amit ezért tőlem kapna. Bennem több az önérzet. Meg sem fontolnám a költözést. Nem "kis lelkes" hanem egy se_ggfej. Már megbocsáss, de egy önző, felelőtlen, nemtörődöm ember tesz csak ilyet a társa tudta nélkül. Te pont annyit érsz ebben a kapcsolatban mint a bútor amit vinni fogtok. Megnézte beférsz-e, de a véleményed nem érdekli. Elképesztő hogy vannak nők, akik képesek ilyen kapcsolatban élni. N32
2015. aug. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

A férjem olyan, amilyen, tudom, nekem határozottabbnak kellene lennem, de az a helyzet, hogy nagyon jó életem van mellette, meg van mindenünk, nem nélkülözünk, stb, ezért én ezt így elfogadtam. A kérdésem azért tettem fel, hogy kicsit tájékozódjam, hogyan tudnám megszokni a falut.

Sokan azt bíráltátok, hogy ő milyen, vagy én milyen vagyok, én ezért nem haragszom, de a kérdésem nem erről szólt.

2015. aug. 28. 11:02
 27/33 anonim ***** válasza:
23%

ja bocs, akkor neked kuss neved, csak ezt nem írtad le.

nyugodtan vigyen ahova akar, ilyen h.lyét úgyse talál még egyet, mint te!

2015. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
33%
A kérdésed, "mit csináljak" volt. Én otthagynám a francba. De te menj,maradj csendben, mosolyogj és kapálj! Úgy kell neked!N32
2015. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
79%

Nem párkapcsolati tanácsot kért, kisgeyerekes szülőkről van szó és falusi életről.

A kérdező meg tisztábban van avval hogy kissé céltalan vagy határozatlan.


Kérdező, érthető hogy aggódsz orvos miatt, biztos jó anyuka vagy, de legyen egy kis hited, új dolgokba úgy érdemes belevágni, rengeteg egészséges gyerek nőtt fel falun. Ha ne adj isten valami történne például baleset akkor Pesten is eltartana egy ideig amíg odaértek, legalábbis ahol én lakom viszonylag messze van az orvos, ráadásul itt nagyobb az esély a dúgóra, közlekedési problémákra

2015. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Kukutyinban ahol gyakran utcanévtábla sincs kint és földesút van teljesen olyan, mint a belváros dugóban. Semmi különbség... jah. Szerintem szívás. Se bolt rendesen, se orvos, de lehet hogy még közlekedés is ritkás. Télen az életben nem dobja el senki a havat. Elfűthettem egy regiment fát, hogy ne fagyjatok meg. A gyerekek lesznek tinik de.majd nem járhatnak sehova mert az utolsó busz 8kor jön és annyi. A falu életképtelen ötlet. De ez van. Urad megmondta pakolsz és mész!
2015. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!