Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mennék is,...

Mit csináljak? Mennék is, maradnék is, félek. Meg lehetne szokni az életet falun? Van egy csomó parám, amivel nem tudok mit kezdeni?

Figyelt kérdés
A férjem vett egy házat egy nagyon picike faluban (700 fő) a szlovák határ mellett. Ez a jelenlegi lakhelyünktől kb. 40 km-re van, jártunk ebbe a faluba párszor kirándulni, illetve a környező hegyekbe. Szép környék, meg minden, de a humán-infrastruktúra eléggé fejletlen. Pl. orvos csak egy héten egyszer rendel, kicsi vegyes boltok vannak csak, ahol nem túl nagy a választék, mert itt többnyire mindenki megtermeli magának amire szüksége van. Bölcsi nincs, csak óvoda, (van egy 16 hós lánykám, aki most bölcsis)iskola csak általános, a legközelebbi gimnázium 25 km. Vagy pedig van egy város kb. 8 km-re Szlovákiában, ott azért van minden, de én azért aggódom kicsit. Meg lehetne szokni? Járt már valaki így, hogy elvitték falura?

2015. aug. 27. 14:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%

mi az hogy elvitték falura?

ti nem közösen döntötök arról, hogy hova költöztök?

ha nem, akkor van itt gond.


én nem laknék vidéken, párom is tudja, nem is venni nélkülem ott házat, mert biztos megütne a guta, meg utána őt is!

2015. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy együtt kellett volna megbeszélnetek, hogy akartok-e falun lakni, nem? Nekem pl. minden álmom falun élni egyszer, de ez teljesen emberfüggő :)
2015. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha a tudtom nélkül vett volna a házat én is agyoncsaptam volna. Nehéz lett volna megbeszélnie veled? Én nem mennék, mert nem szeretnék falun lakni semmiképp se, de neked lehet, hogy tetszene.
2015. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Én már onnan nem tudok tovább lépni, hogy a "férjem vett egy házat"... a tudtod nélkül??? Neked ilyesmibe nincs beleszólásod? Milyen kapcsolat a tiétek? Ott élnék, ahol szeretek élni, és nem ott, ahova "visznek". Nem kutya vagyok, hanem teljes jogú ember.
2015. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%

Én is falun lakom. Azért nem olyan borzasztó, mint ahogy elgondolod :)

Nálunk se nagyon van bolt csak élelmiszer. Ha nagyon beakarunk vásárolni, akkor átmegyünk a szomszédvárosba. Orvoshoz is abba a városba járok. Suliba meg 40 km-re Budapestre.

Melyik faluba költöztök?

2015. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%
itt nem a falu-város ellentét a lényeg, hanem hogy tudta nélkül vesz házat és dönti el hol éljenek ezentúl?! ez mi?!
2015. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
69%

Ez nekem is fura, ha kettőtöké, a te aláírásod is kell a szerződésre, másképp nem megy.

Kérdésedre válaszolva: többen költöztek ki kisebb-nagyobb falvakba a rokonságból/baráti körből. 40 km-ről bejárni dolgozni kicsit sok szerintem, pláne téli útviszonyok között, 25 km-re levő középiskola is. Az előnye az, hogy csendes, jó a levegő, kevésbé kell félteni a gyerekeket, mint egy nagyvárosban, és kamaszodván kisebb esélye van annak, hogy nálatok bandáznak a haverokkal. Ha van kedved és időd kertészkedni, a zöldséget, gyümölcsöt nagyrészt meg tudjátok termelni magatoknak, lehet kutyátok/macskátok, akár baromfit, nyulat tarthattok saját fogyasztásra, vagy helyben tudtok olcsón jó minőségű tojást, húst, tejet, tejterméket venni.

Hátránya a bejárás, az infrastruktúra hiánya, a pletyka (kicsi faluban elkerülhetetlen), az állattartással járó szagok (szomszédoktól is.) Amikor a gyerekek már középsulisok, esetleg edzésre, különórákra stb járnak, egésznapos távolléttel kell számolni, ha be akarnak menni bulizni vagy csak lógni a haverokkal a városba, legalább a visszafuvarozást meg kell oldani, akár éjfél után is (vagy ott alszanak, ha tudnak.) Működőképes autó elengedhetetlen, legalább kettő, azokat fenn is kell tartani.

Egyébként igen, meg lehet szokni, attól is függ, milyen típus vagy. Nagyon más életérzés pici faluban lakni, mint egy közepes/nagyobb városban.

2015. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
71%

utsó a pletyka igen, na az remek :)

(párom lakik vidéken - de legalább 10* voltam már terhes a pletykák szerint) :D

2015. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
51%
Én ugyan nem mennék sehova egy olyan emberrel, aki nem kéri ki a véleményem egy ilyen horderejű dologban! Max. a bíróságig, mert elválnék. Milyen eljárás ez? Kikérném magamnak! Vigye a cuccát, ne engem! Döbbenet, hogy te még megfontolod, hogy költözz! Komolyan döbbenet!
2015. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
32%
Nem élnék ott. Tudom milyen rossz az ilyen helyeken élni. Orvoshoz szaladgálni mert nem rendel, még az is ok hogy nyáron kertészkedsz, ha egyáltalán szeretnéd de télen. Szaladgálhatsz a városba ételt venni. Gyógyszerért, ugyanez.
2015. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!