Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ilyen helyzetben mi lehet...

Egy ilyen helyzetben mi lehet a jó döntés?

Figyelt kérdés

Anyukám 5 éve meghalt,azóta az alkoholista apámmal élek, a szellemileg visszamaradott bátyámmal, és az egyetemista húgommal,aki azért dolgozik,hogy a tandíját fizesse.

Apám minden pénzt eliszik, de ezt úgy tagadja, hogy aki ezt szóba hozza azt a pokolba is elküldi, mert ő aztán nem, neki csak a család,neki az a szent, ugyanakkor a házunk lepusztult, számlák nincsenek fizetve, gusztustan a környezet.

A bátyám apámat pártolja, de érthető, egy értelmi fogyatékos embert nem nehéz befolyásolni, csak így ő is megnehezíti a helyzetünket.


Eredetileg orvos szerettem volna lenni, de lecsúsztam gyakorlatilag 2 ponttal.

Így most mentőtiszt "leszek". Oda felvettek, be is iratkoztam, de őszintén szólva nem sok kedvem van ehhez, nagyon sokat kell tanulni, nem lesz időm mellette dolgozni sem, pedig az nagyon fontos lenne.

Saját pénzből,saját erőből, egyedül vettem magamnak egy autót, a jogosítványomat is a saját pénzemből szereztem meg, ha nem dolgozok akkor az autónak is mennie kell, pedig fontos lenne a bátyám miatt is. (hogy ne tömegközlekedéssel kelljen orvoshoz vinni,mert az elég kellemetlen...)

Ha dolgozok azt mindig "titokban" mert a fizetés napján apám már itt állna és nem kérné, nem kérne egy részt belőle, az egészet magának követelné, úgy hogy elveszi az árvaságit mindhármunktól, a családi neki megy, és a bátyám után járó összes támogatást ő veszi fel, és megy a kocsmába, és neki soha nem elég.

Mikor iskolába jártam is mindig azzal jött,hogy most már 18 vagyok, és ez nem állapot,hogy én nem adok haza semmi pénzt, csináljak valamit, mert nem élhetek itt ingyen.(miközben az utánam járó segélyeket ő nyakalja be), és mindezt úgy,hogy nem tudja hogy dolgoztam, tehát elvárja,hogy a semmiből adjak neki pénzt.

A kocsira is azt mondtam,hogy nagynéném vette, ha bármi nagyobb volumenű dolgot kifizetem, arra azt mondom,hogy a nagynéném fizette, és úgy elhiszi.


A nagy kérdés pedig, hogy mit tehetnék most?Szeretnék tanulni, lenne kedvem hozzá, bár ez a mentőtiszt nem feltétlenül a kedvencem, de csinálnám.

Ugyanakkor nagyon szeretnék dolgozni is, pénzt keresni és szükségem is lenne rá, de nagyon.

Kérdés,hogy maradok egy érettségizett semmi szakmával nem rendelkező ember, avagy még pár év folyamatos stressz,idegeskedés, és lesz egy tisztességes végzettségem?

Igazából nincs aki segítsen eldönteni, ezért is kérdezem itt.

Egyébként most 20 éves vagyok.

Kollégium nincs, elköltözni meg nem tudok a semmiből.


2015. aug. 27. 09:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
En nem provokaltam, ellenben te olyan stílusban válaszolsz, hogy arra szó sincs. Ha dolgozol, kapd össze magad és költözz el. Ennyi.
2015. aug. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha a mentőtiszti mellett nem tudsz dolgozni, akkor az orvosi mellett hogy akartad fenntartani magad?
2015. aug. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az orvosi mellett lett volna kollégium.
2015. aug. 27. 18:26
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból, de a nem akarásnak mindig nyögés a vége. A stílusodat előadtad szépen, és bizony az jön le, hogy nálad sem oké valami.

Én és a testvérem alkoholista szülők mellett nőttünk fel. Anyánk agresszív alkoholista volt, aki előbb ütött és csak utána kérdezett. Apám is kemény alkoholista volt, de ő legalább nem vert minket, azt anyánkra hagyta.

Minket már 14 évesen az utcára dobtak volna ha lett volna rá lehetőségük. Azt, hogy egyetemre menjünk, és velük éljünk még 20 évesen nem is álmodhattuk (bár nem is akartuk) mert a szüleink kijelentették. 18 évesen fel is út le is út, magasról letolják, hogy tanulsz vagy dolgozol. Nővérem januári születésű, és amikor betöltötte a 18 évét, anyánk 1 nappal rá a nagy hidegbe kidobta. Részeges mámorában még utoljára megverte, hogy eszébe ne jusson hazajönni. Rá 2 évvel később engem is így engedett a nagy betűs életbe. Nővérem egész életében orvos szeretett volna lenni, és ilyen körülmények között is amit átéltünk sem tett le az álmairól. Dolgozott, sokszor 14 órázott egy gyárban, és kuporgatta a pénzét. Egy szobát bérelt, és tényleg csak azt vette meg amire szüksége volt. 2 évig keményen dolgozott, majd jelentkezett az orvosi egyetemre. Felvették. Nappali tagozatos egyetemistaként, diákmunkát vállalt, ami arra elég volt, hogy a szobáját fedezze, és enni tudjon. Lediplomázott. Jelenleg sebészként dolgozik, és végre nincs anyagi gondja..


Szóval ha én azt hallom, hogy valaki nyafog, hogy egyetem mellett nem tud dolgozni, még diákmunkát sem tud vállalni, az csak kifogásokat keres. Aki el akarja érni a céljait az el is éri, és nem hisztizik...ennyit arról amiről te beszélsz..

2015. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát utolsó, te meg a testvéred meg érdemeltek minden tiszteletet
2015. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#14-es, minden tiszteletem a Tied, meg a Noverede!! Le a kalappal elottetek, es meg tobb ilyen embert!!


Igen, a kredezo nemhogy kifogasokat keres, de meg kegyetlen agressziv is. Nem artana, ha magaba nezne.

2015. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!