Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ilyen helyzetben mi lehet...

Egy ilyen helyzetben mi lehet a jó döntés?

Figyelt kérdés

Anyukám 5 éve meghalt,azóta az alkoholista apámmal élek, a szellemileg visszamaradott bátyámmal, és az egyetemista húgommal,aki azért dolgozik,hogy a tandíját fizesse.

Apám minden pénzt eliszik, de ezt úgy tagadja, hogy aki ezt szóba hozza azt a pokolba is elküldi, mert ő aztán nem, neki csak a család,neki az a szent, ugyanakkor a házunk lepusztult, számlák nincsenek fizetve, gusztustan a környezet.

A bátyám apámat pártolja, de érthető, egy értelmi fogyatékos embert nem nehéz befolyásolni, csak így ő is megnehezíti a helyzetünket.


Eredetileg orvos szerettem volna lenni, de lecsúsztam gyakorlatilag 2 ponttal.

Így most mentőtiszt "leszek". Oda felvettek, be is iratkoztam, de őszintén szólva nem sok kedvem van ehhez, nagyon sokat kell tanulni, nem lesz időm mellette dolgozni sem, pedig az nagyon fontos lenne.

Saját pénzből,saját erőből, egyedül vettem magamnak egy autót, a jogosítványomat is a saját pénzemből szereztem meg, ha nem dolgozok akkor az autónak is mennie kell, pedig fontos lenne a bátyám miatt is. (hogy ne tömegközlekedéssel kelljen orvoshoz vinni,mert az elég kellemetlen...)

Ha dolgozok azt mindig "titokban" mert a fizetés napján apám már itt állna és nem kérné, nem kérne egy részt belőle, az egészet magának követelné, úgy hogy elveszi az árvaságit mindhármunktól, a családi neki megy, és a bátyám után járó összes támogatást ő veszi fel, és megy a kocsmába, és neki soha nem elég.

Mikor iskolába jártam is mindig azzal jött,hogy most már 18 vagyok, és ez nem állapot,hogy én nem adok haza semmi pénzt, csináljak valamit, mert nem élhetek itt ingyen.(miközben az utánam járó segélyeket ő nyakalja be), és mindezt úgy,hogy nem tudja hogy dolgoztam, tehát elvárja,hogy a semmiből adjak neki pénzt.

A kocsira is azt mondtam,hogy nagynéném vette, ha bármi nagyobb volumenű dolgot kifizetem, arra azt mondom,hogy a nagynéném fizette, és úgy elhiszi.


A nagy kérdés pedig, hogy mit tehetnék most?Szeretnék tanulni, lenne kedvem hozzá, bár ez a mentőtiszt nem feltétlenül a kedvencem, de csinálnám.

Ugyanakkor nagyon szeretnék dolgozni is, pénzt keresni és szükségem is lenne rá, de nagyon.

Kérdés,hogy maradok egy érettségizett semmi szakmával nem rendelkező ember, avagy még pár év folyamatos stressz,idegeskedés, és lesz egy tisztességes végzettségem?

Igazából nincs aki segítsen eldönteni, ezért is kérdezem itt.

Egyébként most 20 éves vagyok.

Kollégium nincs, elköltözni meg nem tudok a semmiből.


2015. aug. 27. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha boldogulni akarsz akkor el kell költöznöd. Azt írod, hogy dolgozol, hogy néha nagy összegű számlát fizetsz. Akkor meg mi a gond? 2 hónapig nem fizetsz számlát, az legyen az apád gondja. Te félreteszed a pénzt. Majd kibérelsz egy szobát, és lám már el is költöztél. 20 évesen nyilván tudod, hogy te magad is kérheted a neked járó juttatásokat. Szépen elintézed a papírmunkát, megadod a bankszámládat, és onnantól kezdve a te számládra megy az árvasági stb. (bár én úgy tudom, hogy ha valaki önálló keresettel rendelkezik annak már nem jár sem az árvaségi sem a családi pótlék. Ennek nézz utána, mert ha kiderül, hogy jogtalanul veszitek fel, vissza kell fizetni mindent forintot onnantól amikortól már nem jár)

Szóval. Ha boldogulni akarsz, lépned kell.

2015. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A mentőtisztit nehogy otthagyd (8 féléves nappali?), az a te utad.


Nagyszülőkhöz vagy az emlegetett nagynénédhez nem tudsz költözni az iskola idejére?

2015. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
Tehát apad eliszik minden pénzt, de azért valahogy csak eltart 4 embert. Tényleg érdekelne, hogy csinalja
2015. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 piroska és a farkas ***** válasza:
nincs arra hivatalosan lehetőség, hogy az árvasági a te számládra menjen? nagykorú vagy, de tanulni fogsz, hátha. Ami pedig eszembe jutott : néhány év külföld, gyakorlatilag bármi amit a nyelvtudásod enged, és pár év halasztással újra megprobált egyetem. REttenetesen rossz helyzet, a nővéreddel valahogy össze kellene, hogy fogjatok.
2015. aug. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia! Tapasztalatbol mondom, h mindenkeppen tanulj!! Meg akkor is, ha par evig kokemeny lesz az eleted, de megeri. Inkabb legyen par evig kemeny, mint utana egy egesz eleten at.

Bar nalunk nem alkoholista a csaladban senki, de nem is vagyunk elszallva anyagilag. En egyetemet vegeztem, ocsem meg kallodott. Most mindketten 30 evesk vagyunk, ocsem meg mindig keresi onmagat, szenved, otthon el. Kiment 2 evre kulfoldre, de hazakoltozott, m nehez volt boldogulni. Mig ocsem allandoan jol erezte magat a haverjaival, en vegigtanultam a nyarakat, a karacsonyt, a szilvesztert 5 even keresztul. Mellette en is dolgoztam, m nem akartam, h a szuleim nyogjek ki a keves penzukbol azt, amire nekem szuksegem van. Nem volt egyszeru, de utana jobbnal jobb lehetosegeim adodtak!


Az elkoltozes nem megoldas egyelore, m akkor mi lenne a batyaddal? En felkeresnem a gyamugyet a hugoddal, es erdeklodnek, h milyen lehetosegek vannak arra, h Ti kapjatok a segelyt, csaladit stb., m apatok alkoholista. Penzt azt tuti nem adnek neki meg akkor sem, ha eroszakoskodik. A szenvedelybetegekkel sajnos csak drasztikus modszerekkel lehet banni.


Az en tanacsom az, h mindenkepp tanulj!! Lesz kitartasod, hidd el!!

2015. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

De pont ez a probléma,hogy NEM TUDOK dolgozni az iskola mellett, hacsak nem éjjel, de akkor mikor tanulok, és mikor fogok aludni?

A buta provokátornak pedig, ez az,hogy nem tart el minket, az,hogy vesz 15 deka párizsit meg kenyeret, és nem halunk éhen az eltartás?Igen az...a legmagasabb színvonalon. De azt is csak azért veszi mert az alkoholtól nem lakik jól, ha jóllakna tőle "egyetek amit találtok" címszóval szarna ránk.Sőt,olyan is van,hogy magának bevásárol, és dugdossa a szekrényben, hogy csak ő egye meg.

2015. aug. 27. 12:27
 7/16 anonim ***** válasza:

MUSZÁJ tanulnod! (Kásőbb sokkal nehezebb lenne, ha egyáltalán később lenne időd és energiád tanulni valamit, és sok szak nincs is estin / levelezőn)

Az árvaságit szerintem kérhetnéd a saját nevedre.

Kollégium? Közös albérlet (vagy szoba valahol) a húgoddal?

Szociális támogatások?

Érdeklődj (pl. az oktatási intézményben, önkormányzatnál), mi jár (járhat) neked!

Hétvégi munka? (Tudom, nem elég a megélhetésre, és iszonyat fárasztó egy idő után, de kiegészítésnek megtenné)

Valami rugalmas munkaidejű munka, amit akár heti 2-3*4 órában tudnál csinálni? (Én pl. nehéz szak mellett 3*4 órát dolgoztam + havi egy hétvégét - néha fárasztó volt, de lehetett tanulni mellette, és még élvezni is volt energiám a szabadidőmet.)

2015. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: látom, nincs kollégium. De vannak kollégiumok, ahová korlátozott számban, fizetősen bevesznek külsősöket is! (Persze egy külsős felárat fizet, de valószínűleg így is olcsóbb, mint az albérlet.) Szóval más intézményeknél is érdeklődj! (Önkormányzatnak nincs kivehető lakása, szobája?)
2015. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%
Nem drágám nem csak a 15 dkg párizsi az eltartas. Jól gondolom, hogy van hol laknod, van ruhád, pillanatnyilag felsőfokú tanulmányokat folytatsz, tudsz fürödni, van fűtés és hasonló aprosagok. Nem támogatom az alkoholizmust, de esélyes, hogy nem is kicsit túlzol, mert egy alkoholista képtelen lenne magával együtt négy embert eltartani.
2015. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ha nem lennének szövegértési problémáid akkor elolvasnád,hogy dolgoztam.ÉN dolgoztam te idióta barom provokátor.

Takarodj innét a francba, jelentem az összes válaszod és törölve lesz az összes...idióta.


(ha esetleg ez nem törölnék ki, akkor jelzem,hogy volt egy okoskodó provokátor, és neki írtam, ha valaki nem látja a válaszát törölve lett, mint már korábban is törölve eltt)

2015. aug. 27. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!