Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátok vagy család?

Barátok vagy család?

Figyelt kérdés

Kihez kötődtök jobban? vagy van különbség? van a barátok közt családtag, vagy a családban aki mégismerős szintjén sincs?


nekem több a barátom, mint ahány családtagom van. Kb két közeli családtag, és kész. Férjet kitagadták, így onnan nincs család eleve. Viszont van barátunk, ahol családtagnak számítunk (minden családi eseményen ott is vagyunk, stb)


minket arra tanított az élet, akit magunk választunk, és ők minket, bennük meg lehet bízni, bármilyen helyzetben. a vérségi kötelék meg csak a követelésről szól felénk, meg az elvárásokról max ( a két kivételtől eltekintve)


van másnál is ilyen?



2015. aug. 21. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
barát.
2015. aug. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a közeli barátok családtagnak számítanak, szóval család.
2015. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nekem a közvetlen család a szüleimet és a páromat jelenti, sokkal közelebb állnak hozzám, mint a bármelyik barát. Távolabbi rokonok nyilván nem állnak ilyen közel hozzám. De van egy unokatestvérem, aki egyben a barátnőm is. Igazán jó barátból csak néhány van. De a nagy részük már más országban él, így nem olyan, mint amikor még gyakoribb volt a kapcsolattartás. Jelenleg talán 1 olyan barátom van, akit igazán jó barátnak tartok. De ő sincs olyan közel hozzám, mint a közvetlen család.

Nálam egyébként pont fordítva van, mint nálad. Én úgy gondolom, hogy csak a család lesz ott mindig, minden helyzetben mellettem, csak ők ismerhetnek igazán. Barátok már sokszor okoztak csalódást.

2015. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3 as, ez nyílván a tapasztalatokon is múlik. A tesóm pl nekem is ott van bármikor, hiába nőttünk fel. meg én is neki. De ez elmondható a barátainkról is. Mindketten úgy vagyunk vele, hogy mi mintha gyerekkori barátok lennénk a kezdetektől. De evvel az én családom ki is merült.

Férjemnek is kb egyetlen rokona van, akire bármikor számíthat, meg ő is rá, de neki mégcsak nem is a tesója az.

de a közeli barátaink meg mindig ottvoltak, tényleg jóban rosszban. amikor a család csak röhögött rajtunk is. a családunknak mindig csak akkor kellettünk ha akartak vmit. a barátok mindig ottvoltak. érdek nélkül.


szóval végülis, amit a második mond, a közeli barátokat is családnak tekintjük. így egy szinten vannak.

2015. aug. 21. 21:54
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

ha a család támogat egyértelműen a család...

de barát és barát közt is van különbség...

gyakran csak önmagába bizhat az ember...

2015. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

család, barátok is okozhatnak csalódást

de a család a csalódás után is család marad, a barát meg esélyes, hogy vissza sem jön soha többé.

2015. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
A nevelőapám a testvérével 10 éve nem találkozott, én 18 éve nem láttam az apám, az unokatestvérem apja egy nő miatt nem találkozik a fiával... Ennyit a fene nagy családról.
2015. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Család. Nagyszerű barátaim vannak, de csak a családom az, akikről pontosan tudom, hogy mindig számíthatok rájuk. Ők a kötelességüknek is érzik, hogy segítsenek.

Például a diplomám előtt az egyetem előállt egy 300 ezres követeléssel. Ez 200 ezerrel meghaladta a megtakarításaimat. Elmondtam a barátaimnak és a családomnak is. Nem kértem pénzt senkitől, nem is akartam. Csak kiborított a két hetes határidő. A barátaim szorítottak nekem, hogy összeszedje a pénzt. A húgom, apukám, és a nagymamám egymástól függetlenül mondták, hogy tudnak adni. (Holott pontosan tudják, hogy egyhamar biztos nem tudom megadni nekik.)

Na nálam ez a különbség a barátok és a család között.

2015. aug. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Ja és még egy: a húgommal számos olyan közös kis titkunk van, ami egy barátommal se lehet. Egyszerűen azért, mert nem együtt nőttünk föl. Biztos vagyok benne, hogy soha senki nem léphet a testvérem helyére. Ez tényleg lehetetlen lenne.
2015. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8 as.. latod nalunk a csalad vonta meg hasonlo szituban a vallat. Bekem pl egyetemen baratok dobtak ossze a penzt hogy folytathassam. A csalad... hagyjuk..


A teso az ok. De nekem pl van ket gyerekkori baratom is. Ok tenyleg a tesoim is. Mert ugyanugy sok kozos emlek stb. A csaladvan meg tesomon kivul senki... de tesom is mint barat is funkcional. Amugy neki is van ilyen baratja mint nekem. Szoval erdekes.


Igazabol azthiszem a kozos emlekek a sokminden amin atmentunk egyutt. Ezek a kapcsok. Es ez csaladon belul senkivel sincs tesomon kivul. A baratokkal meg jot rosszat mindent tuleltunk megoldottunk.


Tan ezert ok a csalad.


Akiknek nincsenek ilyen barataik, lehet nekik hely se volt ra, mert volt csalad akik eleve mindig ottvoltak.

2015. aug. 22. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!