Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » HOgyan tudjam elfogadni azt...

HOgyan tudjam elfogadni azt hogy csak magamra számíthatok? És nem áll mellettem sem a családom, sem a barátok, sem senki?

Figyelt kérdés
VAn aki már túl esett ezen?

2012. szept. 1. 19:50
 1/9 yuda ***** válasza:
85%

Szinte minden felnőtt ember, mikor öntudatra ébred.

Az élet nagy döntéseit mindig magadnak kell meghoznod, még házasságon belől is.

Üdvözöllek a nagybetűs életben.

2012. szept. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne sajnálgasd magad hanem a saját céljaidat valósítsd meg és szarjál másokra.
2012. szept. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne legyünk a kérdezővel ennyire fölényesek. Nagyon is mindennapos, hogy a családi összetartás és a gyermek támogatása jegyében sokan nagyon nagy segítséggel indulnak neki az életnek, és ha elbuknak, akkor visszatérhetnek és további támogatást kapnak.


Én is nehezen éltem meg, hogy a kortársaimmal ellentétben engem is lyukas gatyában dobtak ki otthonról. Más meg házzal, autóval indult és a szülők fizették a tanulmányokat, szereztek a befolyásuk révén jó állást.


Az én túlélésemet az biztosította, hogy olyan barátokat kerestem, akik hozzám hasonló helyzetben voltak, akiktől így megértést és jó szót kaptam.

2012. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és mit csináljak ha nincs célom?
2012. szept. 1. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha nincsenek vágyaid akkor halott vagy. Az élet úgy működik, hogy az ember vágyakozik dolgokra, majd erőfeszítéseket tesz, hogy megszerezze azokat. Amikor megvannak, akkor kezdődik minden előlről. Általában azon dolgokra vágyhat amiket minden nap lát, amik az orra előtt vannak. Amikről nem tud, azokra ritkán vágyakozik, de ez sem kizárt.


Ha rossz helyzetben vagy akkor a célod az kell legyen, hogy maradj életben bármilyen áron, és ez minden.

A többin ráérsz később gondolkozni.


Persze, van egy csomó ember, akik jelentős bónusszal kezdenek az életben, mert kedvező környezetbe születtek. Na és? Ez "rossz"? Ez kellene, hogy okot adjon arra, hogy az illető sajnálja magát még egy kis ideig, mielőtt talpraáll?


Nézd meg, hogy ez így működik és kész, hasonlóan ahhoz, hogy van aki tehetségesebb a tudományokban, van aki tehetségesebb az éneklésben, sportokban, stb. És van aki semmiben sem tehetséges.


Nem csak rossz oldala van annak, hogy csak magadra számíthatsz: minden amit elérsz a Tiéd, mert a saját erődből érted el, így - amennyiben saját magad által kitűzött célt értél el - építi az önbecsülésed.


Míg annak, akinek nem kell erőfeszítéseket kifejtenie, mert az apukája megveszi neki az áhított autót/cuccokat, nem fejlődik az önbecsülése, hiszen azt ő úgy kapta valaki mástól, esetleg jutalomképpen, nem pedig elérte a saját erejéből, önmagának, önmagáért. Így ez az ember hajlamosabb lesz a képmutatásra és tudod, egy hazugság akkor is az marad, ha senki sem tud róla.

2012. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt anno sehogy sem sikerült túlélnem.Keress olyan embereket,akikről tudod,hogy meghallgatnak és melletted állnak.
2012. szept. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán, m ert rájössz, hogy magad is boldogulsz, sedgítség nélkül.Ez nagyot lendít felfelé az önérzeten.
2012. szept. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

1, Kezdj el olvasni. - Még egy sima regényben is vannak olykor elérendő célok, küldetések. Hátha átszellemülsz tőle. Amennyiben nem, ajánlom neked pl - Az élet kirakósjátékának 5 legfontosabb darabja című könyvet. -

2, Keress olyan ismerősöket akikre felnézhetsz.

3, Keress elérhető célt, dolgozz ha nincs még munkahelyed.

4, Tanulj, képezd magad - ez különösen fontos.

5, Üdvözöllek az életben.

2012. szept. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért nem kell elkeseredni. Annó, sőtt, soha nem voltak céljaim. A szüleim ezt látva és nem is voltam hajlandó változni, kitagadtak. A nejem sem kapott semmi támogatást, mivel, nem is ismerte soha a szüleit. Ennek ellenére, cél nélkül, össze hoztunk magunknak egy kertes házacskát, berendeztük, kocsik, stb. Akiket látok körülöttem, olyan ismiket, barátokat próbálnak keresni, akiknek célja van, akarata a megvalósításhoz. Ezek így egymást motiválják, húzzák, a célok mielőbbi megvalósítására. Valami ilyesmi kapcsolatokat próbálj építeni.
2012. szept. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!