Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, aki nem akar gyereket. Egyáltalán nem, sosem akart.

Sokáig engem sem foglalkoztatott a kérdés, kislánynak sem voltam babázós, később sem érdekeltek a gyerekek. Aztán amióta van a mostani párom, azért csak szeretnék, nagyon. Nem akar összejönni 3 év óta, most lesz az első inszeminációm.


A problémám: gyakran, ha szóba kerül a teherbeesés, a nővérem célozgat, hogy muszáj-e (az inszem, kisműtétem ami volt stb), hogy szerinte jobb bizonyos helyzetekben elfogadni a sorsot, nem hadakozni ellene, hogy nem félek-e hogy rossz anya leszek és így tovább.


És én én mindig csak kitérek a válasz elől, és nem tudom neki megmondani, hogy igenis, nagyon szeretnék gyereket! Amúgy rárontani sem akarok, mert akkor megbántódna, és esetleg megint hónapokig nem beszélnénk.


2010. márc. 10. 08:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Lehet pont az ő negatívumsága hat rád pszichésen, azért esel nehezen teherbe. A te életed, te irányítod a pároddal együtt. Ő meg élje a saját elképzelésének világát!
2010. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell nektek erről beszélgetni, beszéljetek másról. Élje mindenki a saját életét, ne akarjátok egymást meggyőzni semmiről. Nem is értem, ez hogy lehet vita tárgya köztetek!
2010. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el hogy ő nem akar gyereket és ettől még normális. Ő is fogadja el hogy te akarsz! Csak tudod mindenkinek van egy teóriája még akkor is ha nem vallja be! A fejem teszem rá, hogy te is képes lennél mást győzködni hogy milyen jó a gyerek, és szülni kell mert az a normális, és gyerek nélkül nem lehet élni! És ne tagadd, lehet hogy nem veszed észre, de akkor is a saját elképzeléseid reklámozod. Ezzel nincs semmi baj, mindenki ezt csinálja, de lehet kontrollálni. Neked őszintének kell lenni, és elmondani neki hogy te akarsz gyereket és inkább beszhéljetek másról! Nehogymár félj elmondani amit gondolsz. De neked viszont arra kell vigyázni, hogy ne ess a többség hibájába, hogy akár véletlenül is azt érezteted vele, ő nem normális, mert nem "az élet rendje" szerint cselekeszik, és egyedül fog meghalni és stb, a többi ismert duma amit a gyerekteleneknek hadoválnak. És így meg van oldva a probléma.
2010. márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%
még a legelején írtad, hogy a testvéred nehezményezte, hogy idő korban szült a barátnőd édesanyja. Engem 40 évesen szült anyukám és nagyon jó, hogy megtette :D
2010. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!