Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem, aki nem akar gyereket. Egyáltalán nem, sosem akart.

Sokáig engem sem foglalkoztatott a kérdés, kislánynak sem voltam babázós, később sem érdekeltek a gyerekek. Aztán amióta van a mostani párom, azért csak szeretnék, nagyon. Nem akar összejönni 3 év óta, most lesz az első inszeminációm.


A problémám: gyakran, ha szóba kerül a teherbeesés, a nővérem célozgat, hogy muszáj-e (az inszem, kisműtétem ami volt stb), hogy szerinte jobb bizonyos helyzetekben elfogadni a sorsot, nem hadakozni ellene, hogy nem félek-e hogy rossz anya leszek és így tovább.


És én én mindig csak kitérek a válasz elől, és nem tudom neki megmondani, hogy igenis, nagyon szeretnék gyereket! Amúgy rárontani sem akarok, mert akkor megbántódna, és esetleg megint hónapokig nem beszélnénk.


2010. márc. 10. 08:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az az ő élete,amiben nem szeretne gyereket,ez meg a Tiéd,amiben szeretnél.Az lenne a legjobb megoldás,hogyha elfogadnátok a másik álláspontját.

Ezt vele kell megbeszélned,azt hiszem mindketten felnőtt értelmes emberek vagytok,nem irányíthatjátok a másik életét..HA szépen elmondod neki,h neked ez fontos,stb,akkor egy szava sem lehet.Miért bántódna meg,ezt a részét tényleg nem értem...azért mert te szeretnél babát?

2010. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szerintem neki tényleg rosszul esik, hogy szeretnék babát...


Még 16 éves koromban (ő akkor 24 volt) egy barátnőm anyukája babát várt, és a nővérem tökre cseszegette a barátnőmet, hogy miért vár az anyukája ilyen idős korában babát, nem jó ötlet stb.

Hozzáteszem, a gyerekkorunk nem pont olyan volt, hogy különösképpen vágyunk rá, hogy egy gyerekben "újraéljük".

2010. márc. 10. 08:49
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképpen beszélj vele erről a dologról és mondd meg neki, hogy igenis, neked ennyire fontos, különben addig fogja mondogatni, amíg te is elhiszed, hogy nem való neked gyerek, rossz anya leszel stb...
2010. márc. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Elég rosszindulatú nővéred lehet ://
2010. márc. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy mért gondolja azt,hogy rossz anyuka lennél majd? Ne is foglalkozz vele,nem ér annyit az egész. Szorítok,hogy összejöjjön a kisbaba! :) Minden jót nektek!
2010. márc. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Ha már 3 éve próbálkoztok és nem jött össze, akkor valóban kell egy kis segítség.

Nem lehet, hogy a nővérednek nem lehet gyereke a nem akar helyett?

Amúgy én nem foglalkoznék vele, valóban tisztáznám vele én is, hogy az Én, az MI életünkről van szó, hogy úgy érzed akkor lenne teljes az életed. Egyébként meg miért félsz attól, hogy megbántódna, mikor ő meg folyamatosan bánt téged????????? Miért nem Te bánkódsz meg?? Ha meg hónapokig nem beszéltek, utána úgyis elmúlik, de legalább tisztázzátok.

Mi is 3 éve próbálkozunk, úgy hogy maximálisan megértelek.

Mielőbbi babásodást kívánok Nektek!!

2010. márc. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
ez az a tipus akitől kiráz a hideg. van egy életelmélete. ez egy dolog. elég egyedi ez is egy dolog. na de az, aki ezt az elvakult és a nagy többség számára érthetetlen szemléletet még másra is próbálja ráerőltetni, és kvázi lehülyézi azt, aki nem úgy gondolkodik, na ez az ami szerintem borzasztó. ilyenek például az elvakult vegetáriánusok is.
2010. márc. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél rossz anya?

A rossz gyerekkor sem lehet indok, sőt, egyetlen pozitívuma annak, hogy elkerülheted azokat a hibákat, amiket veletek szemben elkövettek.

Tudod, hogy mi, hogyan esik.

A leírás alapján szerintem savanyú a szőlő. Ne törődj vele.

Arra vigyázz, a gyerekkérdés nehogy CSAK csakazértis legyen nálad.

2010. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok más téméról is beszélhettek.

Ha gyerekröl nem lehet vele beszélni én hanyagolnám a témát a jelenlétében.

2010. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

A gyerekvállalással szembeni félelmeit vetíti ki Rád!

Ne foglalkozz vele.

2010. márc. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!