Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jellemzi azt az embert,...

Mi jellemzi azt az embert, aki anya nélkül nő fel? És aki apa nélkül?

Figyelt kérdés

2015. aug. 18. 09:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"miért vannak ilyen emberek, akik eldobják a gyereküket?"

Nem vagyunk egyformák!

9-es vagyok nálunk tuti apám szeretője beszélte rá hogy minden lehetséges módot vessenek be hogy még gyerektartást se kelljen fizetni, így anno megjártam pár hónaposan a bíróságot is volt apasági vizsgálat stb. Igazából az is kérdés miért vannak olyan emberek akik elcsábítják a házastársakat egymástól és ráveszik hogy felejtsen el családot gyereket mindent?! Persze azt lehet vinni aki hagyja magát!

Van aki ölni tudna a gyerekéért más meg a kukába dobja sajnos szó szerint! És itt eszembe is jut egy mondás: a nők két dologért bármire képesek: azért hogy legyen gyerekük, vagy azért hogy ne legyen!

2015. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Büdös nyúl miért lett lepontozva? "Nagy vonalakban, sarkítottan fogalmazva" igenis leírta az igazságot. Minden ilyen emberben, ha nagyon mélyen is, de megtalálhatóak ezek a tulandonságok. Ha magamba nézek, bennem is, bár igyekszem tudatosan kezelni őket.
2015. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%

Egyéne válogatja. Nagyon sok mindentől függ.


Legtöbb esetben, ha nem teljes a család, a gyerek gyerekkorában visszahúzódóbb, vagy van valami "furcsasága". De ezeket felnőtt korára kinövi, mert megérti magát és addigra átlátja,hogy nem ő volt az oka a szülei válásának, rájön, hogy a szülei nem tökéletesek és mit rontottak el,stb. Mindebből az is következik, hogy az ilyen gyerekek felnőtt korukra sokkal érettebbek, komolyabbak, bölcsebbek, mint azon társaik, akik szuperboldog családban nőttek fel. Ez utóbbiak inkább elkényzetettek, nem tudják úgy értékelni amilyük van (ezalatt főleg a családban természetesen jelenlévő szeretetre gondolok). Míg az elváltak gyerekei elég sokat szenvednek kicsiként, és a szüleik hibájából tanulva sokkalta jobb emberek lesznek, kevésbé követik el szüleik hibáját, mert tudatosan készülnek arra, hogy ne úgy válasszanak társat, ahogy szüleik, ne úgy vállaljanak gyereket. Stb, ezt hosszan ecsetelhetnénk. (Persze előfordul az ellentéte is, hogy ha gyengébb jellem a gyerek, akkor annyira pesszimistává válik gyerekkorában, hogy nem lesz képes jobb életet élni felnőtten, mint a szülei. De ez ritkább. Namondom, a saját tulajdonságai is sokat nyomnak a latba, egyénfüggő.)



És hogy az apa vagy az anya hiányzik az életéből....


Hát... Általában az apa szokott hiányozni, mert inkább a nőnek ítéli a bíróság a gyereket.

Na de szerintem aki az apjával él, az lelkileg sokkal kiegyensúlyozottabb lesz. Az apák ritkábban használják fel eszközként a gyereket a volt társukkal való kapcsolatukban, és emiatt kevésbé lesz félre nevelve.


Az elvált anyukák "kezei alatt", meg általában szenvednek a gyerekek. Mert anyuka hisztis, dühös, amiért nem sikerült az élete, azt akarja, hogy a férje visszamenjen hozzá, és ezt mivel a saját eszközeivel nem érheti el, hisz kb sárkánnyá vált, így a gyerekével zsarolja, a gyereket hozza fel mindig indokként, bármiről is legyen szó. Meg is lehet figyelni, hogy mindig az van, hogy szegény anyukát kell sajnálni, mert nem arról beszél, hogy tévedett, hogy rosszul választott, hogy elkapkodta, hogy gyorsan gyereket akart, stb, hanem azt nyomatja, hogy ő milyen tökéletes volt, de az férje elhagyta, megcsalta, a gyereküket sem szereti... És később egyre inkább az lesz, hogy ŐKET hagyta el, nem őt magát a nőt. Rosszabb esetben még az anya mondogatja is a gyereknek, hogy látod az a szemét apád itt hagyott téged, nem kellesz neki.... Holott ez ritkán van így. (Inkább csak akkor, ha még nem beszélték meg a gyerekvállalást, de a nő addig ügyeskedett, míg teherbe esett. Ilynekor szokott az apa a gyerektől is menekülni.)


Na szóval a lényeg, hogy ha az anyával él a gyerek, akkor az érzelmileg az évek alatt kicsinálja, félretájákoztata. A gyerek sok esetben azt hiszi, hogy ő tett valami rosszat, ami miatt elment az apja. És így felnőni nem leányálom.


Az elvált anyukák ráadásul annyira frusztráltak, hogy képtelenek igazi anya-lánya kapcsolatot kialakítani, olyan őszintén beszélgetőst, és így magányosan nőnek fel, nem mernek hozzá és máshoz sem fordulni...

Míg az apák sokkal barátiabbak, nem okoznak lelki traumákat agyereknek. Ami az apák hátránya,hogy rendetlenebbek, és könnyen lehet, hogy az ilyen háztartási feladatok el nem végzése ráragad a gyerekre is. Simán képesek disznóólban élni... :) Mondjuk anyukás családban sem mindig lesz tip-top házimunkákat szívesen elvégző felnőtt, mert ott megsokszor van az, hogy anyuci kinyalja a gyerek ..ggét, és ezért lesz ő maga lusta.. :)


Szó ami szó végeredményben jobb annak, akit az apja nevel...

2015. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12-es szerintem meg minden ember más! Attól hogy valaki apa/anya nélkül nő fel kaphat apamintát például nagybátyjától, kaphat annyi szeretet, törődést, odafigyelést sőt többet is mint az aki egész családban nő fel! Sőt inkább nőjön fel vki csonka családban mint állandóan marakodó szülők mellett vagy ahol az apuka iszik meg verekszik otthon! Mint írtam rám egyáltalán nem jellemző amit írt, és ha megkérdeznék bárkit a környezetemben ugyanezt mondaná! Amit ő írt az nem csak sarkítás hanem nagyon durva általánosítás! Ha otthon azt látom a szabályokat be kell tartani és úgy nevelnek betartom a szabályokat. Ha azt látom hogy az erőszak nem megoldás akkor nem próbálok meg nem hogy mindent de semmit azzal megoldani! A "köcsög" jelzőről meg inkább nem nyilatkoznék.

Mondjuk ha ép ésszel belegondol vki: nem mindegy milyen nemű gyerek és miért nő fel apa/anya nélkül! Na meg a környezet! Valaki mellett meg ott vannak a szülei mégis neki kell gondoskodni magáról meg a testvéreiről is és nagyon hamar felnőnie (akár 12-14 évesen)! A fizikai jelenlét csak egy dolog!

2015. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A Büdös Nyuszi jó szókimondóan és már-már viccesen leírta mindkét szitu negatív kimenetelét, amit teljesen jól lát. AZONBAN! Ezek a negatív kimenetelek a ritkább esetek!

Egyik szülő nélkül felnőtt emberek inkább szellemileg érettebbek és bölcsebbek lesznek mire felnőnek, semmint agresszív idegbetegekké váljanak....


Szóval Nyuszika jó a válaszod az esetek 10%-ára, de fogalmazd meg ilyen flottul a 90%-ra jellemzőt is akkor! :)

2015. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem Apukám meghalt amikor 8 éves voltam. Ennek kötkeztével sokmindenkitől megkaptam hogy érett vagyok a koromhoz képest és pozitívak a meglátásaim. És nem, nem lettem szabályszegő és a társai, amiket írt az egyik kedves válaszoló. Egyébként szerinten ez neveléstől függ. Én nem szenvedtem semmiben hiányt, így is csodás gyerekkorom van/volt.

Röviden, van aki sokkal zárkózottabb lett emiatt, és van aki érettebb.

14/L

2015. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11 éves voltam, amikor apukám meghalt. Nem nagyon emlékszem már, hogy előtte milyen voltam, de visszahúzódó, zárkózott lettem, az általános suliba ezután kezdtek el piszkálni, emiatt még inkább magamba fordultam, és csak most, majdnem 10 év után tudok kicsit megnyílni. A zárkózottságom miatt nem nagyon vannak barátaim se.
2015. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!