Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pap nélkül olcsóbb a temetés?

Pap nélkül olcsóbb a temetés?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem mert anyagias vagyok, csak nem bővelkedünk pénzben és nem vagyok benne biztos hogy az illető egyáltalán vallásos volt, mivel nem ismertem.

2015. aug. 17. 15:24
1 2
 11/18 koromarcsi válasza:
89%

Hamvasztás és utána a temetőben a hamvak szétszórása (adott helyen, szökőkút közepén az urnából halk zene mellett), szerintem ez a mai világban a legpraktikusabb.

Ha akarod lehet búcsúztatás nélkül is és utána nem kell gondozni, vagy nem veri fel a dudva. Az ára a helytől, településtől függ.

2015. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Az egyházi adót? Hát ezen elhűltem..nem a pénz miatt, hanem hogy ez hogy néz ki...valaki aki életében mondjuk nem volt keresztény, de a végén szeretné ha egy pap búcsúztatná, akkor fizessen vagyonokat? Nem tudom mennyi lehet az egyházi adó, de akkor mérlegelnem kell...gondolom nem kis összeg. Én saját magamnak tuti nem kérnék papot, de most tanácstalan lettem. Na majd kiderül, lehet nem is volt vallásos, akkor meg mindegy.
2015. aug. 17. 17:25
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos nem tudok ebben segíteni, de azt esetleg el tudnád mondani, hogy miért neked kell eltemetned, ha nem is ismerted? Csak kíváncsiságból kérdezem, nem kötekedésből.
2015. aug. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem kell, vállaltuk. Csak kicsit szűkös a keret. Édesanyám féltestvére, akiről eddig nem is nagyon tudtam, rokonok hívtak fel hogy meghalt. Édesanyám tudott róla, de nem tartották a kapcsolatot és elvileg nincs is senkije.
2015. aug. 17. 18:31
 15/18 anonim ***** válasza:
Ja, értem... szomorú ez a dolog, és rendes tőletek nagyon, hogy vállaltátok. Köszönöm, hogy válaszoltál!
2015. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én köszönöm mindenkinek a segítséget.
2015. aug. 17. 18:57
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
én semmiképp sem az egyházit választanám. Ott legfőképp Istenről, a hitről, a feltámadásról van szó. A polgárin viszont sokkal inkább személyes hangvételű a dolog, az elhunytra fókuszál, nem a vallásra. Nem régiben voltam mind a két fajtán, én mindenképp a polgárit találom szebbnek és szívhez szólóbbnak.
2015. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én is így érzem, de "sajnos" mint kiderült az elhunyt meghagyta hogy földbe temessék és református temetése legyen. Én pont az ellenkezőjét gondoltam, hamvasztást és kihagyva az egyházat, de nyilván az számít amit ő szeretett volna.
2015. aug. 19. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!