Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben kinek a...

Ebben az esetben kinek a kötelessége a temetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves vagyok, és múlt héten meghalt az édesapám.10 éve nem tartom vele a kapcsolatot, mert alkoholista, és az utolsó éveiben hajléktalan életmódot folytatott. A kérdésem az lenne, hogy kinek a kötelessége a temetés költségeinek finanszírozása? (Nem tudom mennyire fontos információ, de anyai nagyszüleim voltak a gyámszüleim is.) Ha nem szeretném kifizetni az összeget, milyen módon tehetem ezt meg? Létezik olyan hogy az önkormányzat fizesse ki?


2015. máj. 4. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kényszeríthetik rád, hogy kifizesd. De azért kérdezz utána. És ha nincs hozzátartozó, aki kifizetné, akkor az önkormányzat fogja eltemetni.
2015. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Akár gyámod, akár nem, az apád volt, ami (ha nem élt semmilyen otthonban), sajnos téged terhel. Van önkormányzat által intézhető temetés is, erről náluk kell érdeklődni.

De tudtommal az csak akkor ingyenes, ha egyáltalán nincs fellelhető hozzátartozója az illetőnek.

2015. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Férjem 29 éves es 25 éve nem látott apját kellett neki ill nekünk eltemetni...pedig 2kisgyerekunk van.onkormanyzat adott egyszeri 40000t. Engem is leugaztak hogy mégis kinek kellene eltemetni ha nem a gyerekeinek...végülis 25 éve nem látta...s nem volt kivancsi se a Férjre se a testvérére de azt se mondta.meg hol lakik hogy elmenjünk hozzá de ő meg nem jött mert nem volt pénze..
2015. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ha van élő rokon akkor hülye lenne az állam kifizetni helyette. Akármilyen életet is élt az illető, rád terhelik a költségeket.
2015. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nagy córesz, mert Te fogod kifizetni. Az adófizetők pénzéből ugyanis stadion épül. Evvan.
2015. máj. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát szerintem az apád volt...de persze nem tudom mit művelt.

Egyébként nem vagy köteles eltemetni. A temetés az örökösök dolga. Ha megtagadod az örökséget, akkor a temetési költség az önkormányzat nyakán marad.

2015. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!