Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pap nélkül olcsóbb a temetés?

Pap nélkül olcsóbb a temetés?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem mert anyagias vagyok, csak nem bővelkedünk pénzben és nem vagyok benne biztos hogy az illető egyáltalán vallásos volt, mivel nem ismertem.

2015. aug. 17. 15:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Igen, a pap kér díjat, amiért megtartja a beszédet. Kb, 5-10 Ft ezer közt. Meg kell érdeklődni.
2015. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vidéken 20 ezret kér a pap. Egy polgári szertartáson a szónok is ennyit kap. Az alapján szokott dönteni a család, hogy az elhunyt vallásos volt-e.

De költségekben a polgári szertartás kb ugyanott van, mint az egyházi.

2015. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Papot vagy polgári búcsúztatót illik hívni, a díja kb ugyanannyi, tehát ezen nem tudsz spórolni.

Válasszatok olcsóbb kellékeket, és ravatal nélkül is el lehet búcsúztatni és az már sokkal olcsóbb.

2015. aug. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mint mondtam nem anyagiasságból kérdeztem és ha sárdobálás helyett inkább megírtátok volna mint az utolsó hogy relatíve nem egy nagy összegről van szó, akkor okosabbnak tűntetek volna. Nem ismerem akit temetek, lehet ateista volna, gyűlölte volna pap temeti, honnan tudjam.. így belevettem a döntésbe azt is hogy mennyibe kerül. Végül is így utólag baja már csak nem lesz vele.

Az utolsó válaszolónak köszönöm szépen a hasznos válaszát.

2015. aug. 17. 16:05
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Amin még esetleg lehet spórolni, az a sírhely. A köztemető részen általában olcsóbb, mint az egyház kezelésében lévő részen, nálunk pl a köztemető részen vannak ingyenes parcellák is, míg a református részen 25 ezerbe kerül egy sírhely, és utána ugyanennyit kell fizetni az engedélyért, ha sírkövet csináltatsz rá.
2015. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ja látom mások is írtak értelmeset, nektek is köszönöm szépen, a segítséget! Szerintem akkor már így utólag csak nem bánja majd ha papot is hívok. Azért megpróbálok utánajárni az otthonban ahol élt hogy milyen volt.
2015. aug. 17. 16:08
 7/18 A kérdező kommentje:
Vera, köszönöm szépen a tanácsodat, körbenézek akkor hogy mi a legideálisabb neki is meg nekem is.
2015. aug. 17. 16:09
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#10: mindenképp járj utána! Ha vallásos volt, illik pappal temettetni. De ha ateista, akkor meg...

Szerintem ha engem halálom után valaki képes lenne pappal temettetni, az élete végéig kísérteném!

2015. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amugy kb 250 körül is meg lehet uszni mindenestul papostul koszorustul
2015. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal. Ugyanis a tiszteletdíjon felül el fogják kérni x. évre visszamenőleg az egyházi adót is, ha az illető nem fizette.
2015. aug. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!