Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a feleségek akik a...

Azok a feleségek akik a férjük tulajdonában élnek együtt, nem érzik néha kiszolgáltatva magukat?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert esküvő után férjem lakásába fogunk költözni és nem tudom mennyire fog zavarni a helyzet. Arra is gondoltam, bár tudom nem kellene, mi történne válás esetén, ha esetleg már gyerekünk is lenne? Tudom, hogy a párom, biztosan nem éreztetné velem, hogy az ő lakásában élünk, de mégis kiváncsi lennék mások véleményére.
2010. márc. 9. 15:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

Bár a törvény kerekei sajnos nyögve és lassan dolgoznak, de azért tiszta a helyzet.


Ha valaki egy kapcsolat elött szerzet ingatlan akkor miért is agyal a későbbi férj/feleség, hogy azzal mi lesz, amibe egy fillért se tett be.

Örülj neki addig is amíg ott laksz, mert így legalább nincs teher (albérlet/kölcsön) amit mások nyögnek.

Ha pedig a hitelt felesben fizetitek, akkor gondoskodj róla hogy nyoma legyen és akkor tök mindegy ki vette fel a hitelt.

2010. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

Ááácsiii



Csináltatok vagyon szerződést??


Mert ha nem, akkor amint megköttetik a házasság akármi is van a férjed nevén onnantól 50% a te tulajdonod is, úgyhogy nyugodtan érezd otthon magad a férjed lakásában!!


Egyébként meg nincs hova menned ha minden kötél szakad??


Azért egy kis 1szobás albérlet nem olyan hatalmas összeg..

2010. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%
Engem csak az zavar, hogy az a bizonyos tulajdon egy szobás és próbálj meg ott elvonulni, ha összekaptok. Hát marad a kád.
2010. márc. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
16.38as hol élsz te? De komolyan. Amit a házasság előtt szerzett, az az övé és csak az övé, ahhoz szerződés nélkül sincsen semmi köze az asszonynak és nem is lesz 10-20-50-100év múlva se. Max. ha ráhagyja.
2010. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg rossz dolog ilyeneken agyalni az esküvő előtt, de megértelek. Persze gondolom nem szeretnéd, hogy ez az eshetőség megtörténjen, csak elgondoltad, mi van ha.


Azon, amit a párod megszerzett és berendezett, nem hiszem, hogy lehet változtatni, hiszen ha valaki egy új lakásba költözik,nem biztos, hogy rögtön el akarja adni csak azért, hogy vegyen valakivel egy másikat, ami már közös lesz.


Viszont, ha valóban úgy gondolja a párod, hogy a házasságban mindenetek közös, akkor rád írathatja a felét a háznak. Ezt kierőszakolni nem lehet (vagy nem érdemes), ezt a tulajdonosnak kell kezdeményeznie.


Ha ez nem történik meg, akkor válás esetén csak annyi jár neked, amennyit a házasság után közösen gyarapítottatok rajta.(pl: új konyhabútort csináltattatok, nyílászáró csere volt, autót vettetek stb. akkor ezt mind számlával tudod igazolni, amin rajta a dátum és közös szerzés.)


De kívánom, hogy ne indulj ilyen pesszimistán a házasságodnak, s ha feszélyezve is érzed emiatt magad, hogy te nem viszel semmit a házba, akkor próbáld meg megbeszélni a társaddal. Esetleg ha van spórolt pénzed, akkor felajánlhatod, hogy fizessétek a törlesztésbe.


De ezt a problémát le kell ülni és meg kell beszélni még a házasság előtt.

2010. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
nem. pedig övé a ház, meg az egyik kocsi is. sőt, a cég is, a beosztásom miatt nem is lehetnék tulajdonos, összeférhetelen lenne. vezető beosztásban dolgozom ugyan, de közszférában, szóval a pénz nem valami híres (kvázi zsebpénz, meg az ovit ilyesmit fizetem belőle) :) ő meg vállalkozó, sokszorosát keresi. mégsem érzem magam alárendeltnek. az a titka, hogy mi nemcsak házasok vagyunk, hanem TÁRSAK is. soha eszembe nem jutott ilyeneken agyalni :)
2010. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!