Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a feleségek akik a...

Azok a feleségek akik a férjük tulajdonában élnek együtt, nem érzik néha kiszolgáltatva magukat?

Figyelt kérdés
Azért érdekel, mert esküvő után férjem lakásába fogunk költözni és nem tudom mennyire fog zavarni a helyzet. Arra is gondoltam, bár tudom nem kellene, mi történne válás esetén, ha esetleg már gyerekünk is lenne? Tudom, hogy a párom, biztosan nem éreztetné velem, hogy az ő lakásában élünk, de mégis kiváncsi lennék mások véleményére.
2010. márc. 9. 15:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk fordítva van, enyém a lakás (33, nő), de szerencsére semmi probléma nincs. A párom gyakran mondja, ill. az elején mondta, most már nem, hogy otthon érzi magát. Ennek megfelelően javítgat, szerelget stb.
2010. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Téged már most zavar a helyzet. Még össze se házasodtatok, de már a váláson gondolkodsz? Ez nekem fura...


Jogilag úgy néz ki a helyzet, hogy a lakás az ő különvagyonának számít, így válás esetén te repülsz, akár gyerekestül.

2010. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez nekem is fura hogy esküvő körül ilyenen agyalsz.

Szerintem gondolt át ezt a házasságot. Ha nem bízol benne akkor ne házasodj. A pakliba benne van a válás, de élni se azzal a tudattal kell hogy bármikor meghalhatunk.


Persze tőlünk nyugatabbra megszokott a házassági szerződés, de ez esetben az pont arról szólna hogy a a lakásohoz semmi közöd, mert az esküvő előtti szerzemény. :)

2010. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
ha beüt a krah, akkoris mivel a felesége vagy téged is megillet majd pénz. persze macera lesz a behajtás meg az egyezkedés. meg ugye ha van gyerek akkor ő az "adu" hiszen ha az anya utcára kerül, a gyerek is, amit jó esetben az apuka nem akar. akkor van gáz, ha apuci le se sz*rja a gyerkőcöt. de a közös idő alatt megszerzett vagyon fele a tied
2010. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
azt meg elfelejtettem írni, hogy ha már most ezen agyalsz, az nagyon gáz!
2010. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Na erről most tudnék mesélni.A húgom a házasság után a férje lakásába költöztek..Az elmúlt 8 évben többször megkapta azt,hogy "ez az ÉN LAKÁSOM!ITT MINDEN AZ ENYÉM!"De még így is bővítették,szépítették a házat.8 év után kétszer akkora lett mit az eredeti ház.(közben lett egy kisgyermek is)Ma ott tartanak,hogy válnak,és a férje teljesen kifordult önmagából..Mindent megtesz,hogy a feleségének semmi se jusson,hisz minden az övé ahogy ő mondja.Képes a gyermekével együtt az utcára dobni a húgomat.Mivel eladni nem hajlandó,és a húgom csak a jogos részét követeli(hisz a 8 év alatt ő is hozzájárult a bővítéssel)így ügyvédhez fordult..Még mindig tart a válóper,és iszonyú veszekedés,harag van most...Odáig fajult,hogy a férje életveszélyesen is megfenyegette,és meg is ütötte..(rendőrségi ügy lett ebből is,mert a húgom feljelentette)

El se hinnéd,hogy egy ember mennyire megtud változni...

Ha teheted mond meg a vőlegényednek,hogy hozzámész feleségül de csak akkor ha előtte írtok egy szerződést,hogy mi jár neked ha mégis elválnátok..PL:A lakás a vőlegényé,de ha hozzáépítés,bővítés van,akkor jár neked is..Nem dobhat ki,csak akkor ha biztosít neked és születendő gyermekednek egy otthont stb..

Jobb előre gondolkodni,mert később sokkal kiszolgáltatótabb az ember..

2010. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Nagyon furcsa volt,szokatlan és zavaró.Mivel mind ketten elvált emberek vagyunk,alkalmazkodni kellett egymáshoz több szempontból is.Egyszer volt egy nagyon nagy veszekedésünk,akkor azt kiabálta:KI VAGY TE ITT?!!!

Ez nagyon megmaradt bennem.Azóta tartom magam dolgokhoz...pl.eladás alatt van most az ő ingatlanja,de én nem igazán szólok bele,hogy mennyiért adja el.Ugyanúgy ellátom természetesen a háztartást stb...,de valahol zavart a szitu,hogy az ő háza.Talán engem részben vigasztal az is,hogy nekem is van 1/2-ed tulajdonjogom egy ingatlanban,amit sajnos a mai napig az ex férjem használ.

Lényeg,előbb,vagy utóbb eltudod majd fogadni,együtt tudsz majd élni ezzel a gondolattal,az idő teltével eszedbe sem jut majd,hogy az ő háza.Esetleg,ha nagyon zavar majd,egy idő után vegyetek a számodra is egy kisebb lakást,vagy egy közöset,esetleg az ő ingatlanjának a felét írassa rád.

Feltettél egy váláshoz tartozó kérdést is.Remélem soha nem fog téged érinteni ez a téma!

Amennyiben kölcsön van a férjed ingatlanján,azt az együttéléstől kezdve együtt fizetitek majd.Nos,válás esetén azt az x összeget,amit együtt fizettetek be,megfelezik és az jár majd neked.Másik verzió,hogy az ingatlan most tegyük fel átlagos állapotában van,és együtt mondjuk 10.000.000-ról felújítottátok 20.000.000-ra.A különbözet fele jár neked akkor is.Amikor már gyermek van ,akkor ő téged nem tehet csak úgy ki az utcára,hiszen van egy közös gyermek.Ez sajnos érintette egy ismerősömet,csak ezért mertem leírni.Ott is apué a ház,válás előtt álltak,ismerősömnek pedig nem volt hova mennie.Viszont hallottam egy olyant is,hogy talán 15 év után(?)minden ingó és ingatlan közös.Nos ,nem tudom ez a mi esetünkben mennyire igaz?...

2010. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
erre mondtam, hogy abban az esetben ha apucit nem érdekli a gyereke sorsa az baj. de ami jár az jár. nem mondtam, hogy rögtön megkapja, de pereskedés stb után akkor is jár neki, ha a pasi kiragasztgatja a nevét a ház minden szegletébe.
2010. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem gáz, hogy ezen agyalsz. Nekem is néha eszembe jut. 4 éve vagyunk házasok, a lakást együtt választottuk ki, de akkor még csak "jártunk" így teljes egészében ő vette fel rá a hitelt. Én csak 1-2 év múlva költöztem ide. Viszont azóta én is fizetem a hitel felét, de a lakás az ő nevén van.

De tényleg nem lehet úgy élni, hogy állandóan ezen járjon az agyam, hogy mi lenne ha válnánk. Végülis jól megvagyunk. És ha kifizettük a hitelt akkor már megbeszéltük, hogy nagyobb lakást veszünk és azt már ketten. Ugyanis van már 2 gyerek is.

2010. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Én mint nő, biztos szereztem volna egy lakást és utána jöhetne hozzám a párom. Nem lenne olyan, hogy a pasié a lakás. A másik meg a közösen vett lakás. Még ez is jó, mert legalább ha sajnos válásra kerül sor feleződik a vagyon.


De észrevételeim szerint az a jobb, ha a nőé a lakás, ott sok jó kapcsolat van. és a nő is biztonságban érezheti magát a gyereivel később is.


Sok kapcsolatban, ahol a pasié a lakás elhangzott már hogy az "enyém a lakás, neked kuss a neved" megjegyzések.

Én ilyenkor úgy reagálnék, ha az övé a lakás, akkor takarítsa is, és csinálja ő a munkákat. Én úgyis a vendég vagyok, úgyhogy max. csak számlát és rezsit fizetnék....

2010. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!